تاریخ درج خبر : 1394/11/28
کد خبر : ۵۳۳۱۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

کمبود اعتبار؛ دلیل اصلی غیر فعال شدن پروژه های ورزشی عمرانی

رئیس اداره ورزش و جوانان کهگیلویه از فعالیت ۱۲ هیئت ورزشی فعال در حوزه بانوان در شهرستان خبر داد و گفت: در بخش آقایان نیز ۳۱ هیئت ورزشی داریم که از این تعداد ۶ هیئت به سبب عدم وجود تجهیزات کافی و مشکلات مدیریتی غیر فعال می باشند.

به گزارش سایت استان، مسعود تقوی نژاد تعداد ورزشکاران کهگیلویه ای دعوت شده به اردوهای تیم ملی را ۷ نفر اعلام کرد و گفت: ورزشکاران دعوت شده در رشته های فوتبال، فوتسال، بوکس، کشتی و کاراته بودند که از میان آنها تاکنون اسماعیل دژه توانست به عضویت رسمی تیم ملی فوتسال ایران درآید.

رئیس اداره ورزش و جوانان کهگیلویه به برگزاری همایش پیاده روی ۸۰۰۰۰نفری در قالب برنامه صبح و نشاط شبکه سه و میزبانی مسابقات منطقه ای فوتسال بانوان و هندبال آقایان در دهدشت اشاره کرد و اظهار داشت: این هفته در حال برگزاری کلاس های داوری ملی هندبال هستیم و کلاس های داوری و مربیگری کاراته را با حضور کارشناسان برجسته فدراسیون نیز برگزار خواهیم کرد.

تقوی نژاد در بخش دیگری از این گفتگو ضمن اشاره به پروژه های عمرانی ورزشی در سطح شهرستان از پیشرفت ۹۵ درصدی سالن ورزشی ۱۲۰۰ نفری دهدشت خبر داد و افزود: یک میلیارد و صد میلیون تومان از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ برای این پروژه در نظر گرفته شده است که یک میلیارد تومان از این میزان تاکنون تخصیص داده شده است.

این مسئول ورزشی شهرستان دلیل اصلی غیر فعال شدن پروژه های ورزشی عمرانی شهرستان کهگیلویه را کمبود اعتبار عنوان کرد و در توضیح گفت: پروژه های سالن ورزشی روستای چنگلوا و زمین ورزشی روستای ضرغام آباد با ۵۰ و سالن ورزشی دیشموک با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل کسری اعتبار در حال حاضر غیر فعال هستند.

وی همچنین با اشاره به پیشرفت ۹۵ درصدی پروژه زمین ورزشی شوتاور گفت: ۱۵۰ میلیون ریال به این پروژه تخصیص داده شده است.

تقوی نژاد همچنین پروژه زمین ورزشی شهر قلعه رئیسی را یکی از مهمترین مشکلات ورزشی شهرستان کهگیلویه دانست و گفت: این پروژه به دلیل کمبود اعتبار در حال حاضر غیر فعال می باشد.

این مسئول همچنین اعتبارات در نظر گرفته شده جهت تأمین و تجهیز اماکن ورزشی شهرستان را ۷۵۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: از این میزان اعتبار ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تخصیص داده شده است که با هزینه کرد این میزان اعتبار رضایتمندی عمومی کسب شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان کهگیلویه کمبود بودجه و تجهیزات و عدم حمایت هیئت های ورزشی استان را عمده مشکلات هیئت های ورزشی شهرستان عنوان کرد و گفت: در شهرستان های همجوار اعتباری معادل ۱۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ در حوزه ورزش و جوانان هزینه شده است که ما هم چشم انتظار تخصیص این بودجه به شهرستان هستیم. و ان شاالله با اختصاص این میزان اعتبار به چهار شهرستان کهگیلویه، بهمئی،چرام و لنده در سال آتی عمده مشکلات بهبود خواهد یافت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد