تاریخ درج خبر : 1391/08/28
کد خبر : ۵۳۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

توجه به صنایع پایین دستی نفت و گاز صنعت استان را شکوفا می کند

سایت استان:  رییس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه اندازی صنایع پایین دستی نفت و گاز، صنعت و اقتصاد استان را شکوفا می کند و آن را از تولید پایین و حجم کم سرمایه گذاری نجات می دهد.

‘جبار کیانی’ افزود: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل ذخایر عظیم نفت و گاز، استعداد راه اندازی صنایع پایین دستی را دارد اما همواره و در دهه های گذشته به آن بی توجهی شده است.

وی اظهار داشت: هزینه تولید کالاهای تکمیلی صنایع نفت و گاز در کهگیلویه و بویراحمد بسیار پایین تر از برخی استان های دارای این صنایع است.

کیانی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد با استخراج روزانه 720 هزار بشکه نفت خام به همراه 50 هزار بشکه میعانات گازی و بیش از یک میلیارد فوت مکعب گاز طبیعی دومین استان کشور از نظر تولید نفت و گاز است.

وی عنوان کرد: چنانچه توجه بیشتری به دو پتروشیمی دهدشت و گچساران شود بخشی از مشکلات بیکاری استان برطرف خواهد شد.

وی عنوان کرد: این گونه صنایع، حلقه گم شده توسعه صنعتی این استان است و در صورت جدی گرفتن آن صادرات کهگیلویه وبویراحمد چندین برابر امروز خواهد شد.

وی با اشاره به صادرات 9 میلیارد دلاری استان در هفت ماه گذشته گفت: این رقم هر چند نسبت به گذشته بهبود یافته است اما بخش کمی از ظرفیت های استان را شامل می شود.

کیانی بیان کرد: صنایع وابسته به نفت و گاز، صادرات استان را تقویت خواهد کرد و موجب افزایش سطح رفاه و تولید ثروت در جامعه خواهد شد.

کهگیلویه و بویراحمد 800 واحد صنعتی و دو واحد پتروشیمی در دست ساخت با پیشرفت فیزیکی پایین در شهرستان های کهگیلویه و گچساران دارد.

سال گذشته 10 میلیون دلار کالای غیر نفتی از این استان به خارج صادر شد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد