تاریخ درج خبر : 1394/11/30
کد خبر : ۵۳۳۶۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

مجتمع فولاد بویراحمد زیر چترحمایتی گروه صنایع بین‌المللی باقری قرار گرفت

گروه صنایع بین المللی باقری که با نام مردی اراده پولادین از دیار آریوبرزن، آقای حاج خسرو باقری پدر صنعت استان کهگیلویه و بویراحمد عجین شده و بیش از 25سال است با همت فرزند ارشد و برومند این پیر صنعتگر توانست رابطه محکمی میان سنت و صنعت ایجاد نماید.

آقای مهندس باقری نقش مهمی در ایجاد اشتغال، رشد، توسعه علمی و عملی استان و همچنین تولید ملی ایفا نموده و در این برهه از زمان که کشور نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی را بیش از پیش می طلبد بار دیگر مجتمع فولاد بویراحمد را زیر چتر حمایتی گروه صنعتی خود قرار داد.

شرکت تولیدی صنعتی بویر صنعت که از سال 1382 با نام مجتمع فولاد بویراحمد بدست ریاست محترم وقت مجلس شورای اسلامی و وزیر محترم وقت صنعت، معدن و تجارت کلنگ زنی در اذهان عمومی مردم شریف استان نقش بسته است، مهمترین و بزرگترین صنعت استان ((وفق مقررات قانونی)) در بخش خصوصی است.

به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد بویراحمد در جلسه ای که با حضور مقامات عالی رتبه بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی، مدیران شعب ارشد بانک ملی و مدیران ارشد گروه صنایع بین المللی باقری در این مجتمع برگزار شد، این واحد تولیدی صنعتی بار دیگر به آغوش خانواده صنعتی خود بازگشت.

مجتمع فولاد بویراحمد با ظرفیت تولید200 هزارتن شمش فولادی و اشتغال زایی مستقیم به 250 نفر((طبق لیست تامین اجتماعی)) بطور مستقیم در سال 1382 بدست مقامات عالی رتبه استانی و کشوری و بدست ریاست محترم وقت مجلس شورای اسلامی و وزیر محترم وقت صنعت، معدن وتجارت کلنگ زنی و در زمینی به مساحت 30هکتار در کیلومتر 20 جاده نقاره خانه شهرستان بویراحمد تاسیس گردید. این واحد تولیدی مهم استان که درسال 1393 به بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران واگذار شده بود طی توافق بعمل آمده و برای نیل به اهداف عالیه تولید، رسیدن به ظرفیت اسمی و به منظور ایجاد طرح های توسعه جانبی با حضور آقای مهندس خلیفه سلطانی دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با برگزاری نشستی تخصصی با حضور امیر اقدم معاون اقتصادی بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران، و سایر ذیربط جناب آقای امیری مدیر محترم شعب بانک ملی استان کهگیلویه و بویر احمد و آقای مهندس رضا باقری از ابعاد گوناگون مورد بررسی، تجزیه و تحلیل قرار گرفت و با اتخاذ تصمیمات اساسی مجددا به صورت خصوصی قانونی و رسماً به بخش خصوصی واگذار شد.

مهندس رضا باقری در حاشیه این نشست ضمن تشکر از همکاری مسئولین ذیربط کشوری و استانی، بنیاد تعاون ارتش جمهورس اسلامی ایران و مدیران ارشد بانک ملی ابراز امیدواری کرد که علیرغم فراز و نشیب های یک دهه گذشته در صنعت فولاد ایران بخصوص شرایط نابسامان فعلی این واحد تولیدی بتواند نسبت به رفع مشکلات و رسیدن به برنامه های تعریف شده کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اقدامات اساسی را انجام دهد.

ایشان ضمن اشاره به تاسیس پروژه شرکت فولاد دنا آسیا عظیم (( مجتمع عظیم فولاد دنا)) که با حول و قوه الهی انشا الله در بهار سال 1395 با دست پرتوان ریاست محترم جمهور و سفر آتی هیئت دولت به استان در شهرک صنعتی سقاوه مارگون در زمینی به مساحت 300 هکتار احداث خواهد شد، ضمناً ایشان اعلام نمودند که ورود این گروه صنعتی با سابقه در صنعت فولاد بتواند برگ زرین دیگری به افتخارات توسعه استان توسط گروه صنایع بین المللی باقری اضافه نماید.

لازم به ذکر است مجتمع عظیم فولاد دنا پروژه ای ملی است که با برنامه ریزی و طرح تحقیقاتی چند ساله با حمایت نهاد ریاست جمهوری اسلامی و مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و استاندار محترم و نماینده محترم مردم شریف شهرستان بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در راستای سند چشم انداز فولاد و برنامه ششم مقاومتی بزودی با ایجاد زیرساخت های بنیادی کلنگ زنی خواهد شد.

در پایان این جلسه مهندس رضا باقری ضمن تقدیر و تشکر از حضور شرکت کنندگان در این نشست از مدیریت قبلی این مجموعه صنعتی جناب آقای مهندس علی لاجوردی قدردانی نمود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد