تاریخ درج خبر : 1394/11/30
کد خبر : ۵۳۳۷۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

سید مصطفی تقوی فعالیت انتخاباتی خود را متوقف کرد

سید مصطفی تقوی با انتشار بیانیه ای رسما فعالیت های انتخاباتی خود را متوقف کرده و به نظر تمایل چندانی برای ادامه حضور در انتخابات ندارد.

به گزارش سایت استان بیانیه ایشان که در کانال رسمی ایشان منتشر شده است به شرح زیر می باشد :

با عرض سلام و احترام محضر مردم شریف کهگیلویۀ بزرگ (شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام، لنده)

اینجانب پس از سالها تحصیل علم سیاست و تحقیق در مسائل و تحولات سیاسی ایران، تا حدودی با آسیب‌ها و علل و عوامل توسعه و پیشرفت کشور و استان آشنا شدم. از آنجا که بنا به تعبیر حکیمانۀ حضرت امام و نظر مقام معظم رهبری، مجلس در رأس امور و طراح توسعه و پیشرفت کشور است، تعهد به دین و وطن و ملت و منطقۀ زادگاهم، کهگیلویۀ بزرگ، اقتضا می‌کرد تا برای تقویت آرمانها و مطالبات اساسی اما کم رنگ شدۀ مردم از انقلاب اسلامی، ایفای وظایف نمایندگی در سطح ملی و ایجاد تحول و پیشرفت در استان، و در گام اول، تحول در معیارهای انتخاب نماینده و منزّه ساختن شأن نمایندۀ مجلس از واسطه گری‌های ناصواب و ایمان سوز و ارتقاء جایگاه نخبگان منطقه در فرایند تعیین و انتخاب نماینده، توان خود را در خدمت مردم قرار دهم. بدین منظور خودم را به عنوان نامزد دهمین دورۀ انتخابات مجلس شورای اسلامی به محضر مردم عزیز کهگیلویۀ بزرگ عرضه کردم.

ضمن تشکر از حسن اعتماد نظام جمهوری اسلامی و اقشار مختلف شهرستانهای چهارگانۀ کهگیلویۀ بزرگ که در این مدت از الطافشان بهره‌مند شدم، به استحضار می‌رساند اکنون ملاحظه می‌شود که تعدد غیر متعارف نامزدها و غلبۀ معیارها و مسائل قومی، جناحی و سوء استفاده از نیازهای معیشتی مردم بر امر انتخابات از یک سو، و بروز برخی تحرکات از جانب برخی افراد و جریانهای اصولگرا و یا مدعی اصولگرایی در تهران و استان و شهرستان که نشان از نوعی معامله گرایی و کم توجهی به آرمانها و بعضا ذبح آنها در مسلخ کانونهای قدرت و ثروت دارد از سوی دیگر، حکایت از فضای انتخاباتی خاصی دارد که حضور و فعالیت در آن را برای تحقق اهدافی که در صدر این نوشته به آنها اشارۀ اجمالی شد، مناسب نمی‌بینم.

از این رو در شرایط کنونی تصمیم گرفتم فعالیت‌های انتخاباتی خود را متوقف سازم. اما طبیعی است که در هر حال تلاش برای تحقق اهداف یاد شده و آرمانهای اصیل انقلاب اسلامی در هر موقعیتی، جهادی اعتقادی و وظیفه‌ای ملی بوده و همواره پیگیر تحقق آنها خواهم بود.

با این حال، از مردم عزیز می‌خواهم در حد امکان، فارغ از مسائل قومی و منطقه‌ای و جناح‌بندی‌های سیاسی، بر مردم فریبی‌های اصحاب قدرت و ثروت فائق آمده و برای عبور از وضع ناگوار امروز -که شاید مهمترین عامل آن، شیوۀ کنونی نمایندگی و نوع نگاه جامعه به نمایندگی مجلس است- با شرکت پرشور در انتخابات و با معیارهایی متفاوت از معیارهای ضد توسعه‌ای ادوار گذشته، فردی را که با مقتضیات دنیای جدید و نیازهای کشور و استان تناسب بیشتری داشته باشد انتخاب کنند.

در دورۀ کوتاه فعالیت‌های انتخاباتی به رغم تلاش‌های بازدارنده و همه جانبۀ کسانی که موقعیت و منافع خود را در حفظ شیوۀ ضد توسعه‌ای و غیر اخلاقی کنونی نمایندگی مجلس می‌بینند، از همراهی و محبت خیل عظیمی از فرهیختگان، روحانیون اصیل، اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها، پیشکسوتان جهاد و شهادت، جوانان، بانوان، کارمندان، کارگران، بازاریان و دیگر اصناف محترم جامعه بهره‌مند بودم که همچنان بر ضرورت حضور اینجانب اصرار دارند. همچنین در این مدت، بسیاری از علاقه‌مندان متحمل زحماتی شدند که از همۀ این عزیزان کمال قدردانی و سپاسگزاری را دارم.

امیدوارم روزی فرا رسد که در جامعۀ ما “رای” از حالت کالایی تجاری و کم ارزش و قابل معامله، به نماد ایمان و شخصیت و بینش مسئولانۀ دینی و میهنی افراد ارتقاء پیدا کرده تا مشارکت در سرنوشت، مفهوم حقیقی خود را پیدا کند و با رأی مبتنی بر اندیشه و ترجیح مصالح ملی بر مطامع شخصی و گروهی، زمینۀ حضور و حاکمیت خرد و ساختن استانی آباد و ایرانی پیشرفته، فراهم گردد.

بدان امید
سید مصطفی تقوی
پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد