تاریخ درج خبر : 1394/12/02
کد خبر : ۵۳۴۰۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -
ایمان تبریک:

انتخابات عملکردها/ رفوزه ها به مجلس نمی روند

۱۲ سال از آخرین حضور اصلاحات بر صندلی سبز بویراحمد و دنا در بهارستان می گذرد. ۸ سال اصولگرایان بر تنها صندلی بویراحمد و دنا در سبزستان بهارستان تکیه دادند و پس از آن انشقاق در جمعیت اصلاح طلبان براساس اشتباهی ۴ سال دیگر مهمترین جایگاه سیاسی بویراحمد و دنا در کشور را از اصلاح طلبان این دو شهرستان گرفت. حالا دوباره رقابتی تاریخی در بویراحمد درگرفته، اصلاح طلبان متحدانه در با گزینه واحد خود و شعار راه روشن فردا در مقابل جبهه انشقاق یافته اصولگرایان صف آرایی کرده اند.
اصلاح طلبان به خوبی دریافته اند که دیگر جای اشتباه نیست و بر روی بهترین گزینه موجود که توان رای آوری نیز دارد اجماع کرده اند. از آن سوی دیگر مردم بویراحمد و دنا نیز به خوبی درک کرده اند که تواناترین اشخاص برای از میان برداشتن دمل چرکین توسعه نیافتگی در این دو شهرستان، اصلاح طلبان هستند.
چهره جمیل اصلاحات آن گاه بیشتر خودنمایی می کند که مجمع اصلاح طلبان نه فقط یک تئوری پرداز اصلاح طلب که اینبار می خواهند شخصی را به مجلس بفرستند که از دریچه عمل به مشکلات بویراحمد و دنا نگاه می کند و در عمل به واسطه فعالیتهای عملی شناخته شده است.
بهرامی، پدر پایتخت طبیعت ایران، حامی گردشگری، ورزش و… با شعارهایی وارد عرصه وزن کشی با رقبا شده که مهمترین تفاوت شعارهایش با اردوگاه اصولگرایان؛ در عملی بودن شعارهایش است یعنی شعارهایی را می دهد که پیشتر در عرصه های اجرایی توانمندی خود را به نمایش گذاشته و تک تک آنها را عملیاتی کرده است. در واقع اصلاح طلبان با انتخاب محمد بهرامی فقط خواستار معرفی یک گزینه اصلاح طلب در برابر رقبای دیرینه شان یعنی اصولگرایان نبودند بلکه خواستند که نشان دهند، قدرت اصلاحات در ایجاد توسعه و گسترش آن در عملکرد گزینه انتخابی شان پیدا و هویداست.
در آن سوی این رقابت؛ اصولگراینی حضور دارند که ۸ سال کرسی مجلس را برعهده داشتند اما بنظر نمی رسد که به اندازه دوران فعالیت بهرامی در شهرداری توانسته باشند فعالیت های عام المنفعه برای مرکز استان انجام دهند.

به عمل کار برآید
شعار “به عمل کار برآید” در سطوح بسیاری از انتخابات های کشور از سوی کاندیدهای بسیاری مطرح شده است اما در این دوره این شعار در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا رنگ و بوی دیگری دارد. اصلاح طلبان و اصولگرایان این حوزه انتخابیه با گزینه های خود در واقع رقابت عملکرد را آغاز کرده اند. مردم بویراحمد و دنا خسته از چهارسال عملکرد طایفه گرایانه نماینده، خواستار عملگرایی واقعی در انتخابات پیش رو هستند. اصلاح طلبان با معرفی بهرامی دست ها را در حوزه عملکرد و نقش آفرینی در توسعه بالا بردند و شعار “ما می توانیم” زنگار محرومیت را بزداییم؛ به واسطه سابقه درخشان پدر پایتخت طبیعت ایران در این زمینه سردادند. در سوی دیگر نیز همین گونه است اما با این تفاوت که گزینه نهایی مجمع اصولگرایان فقط عملکرد فرهنگی دارند و از این نظر اصلاح طلبان پیش افتاده اند.
بهرحال آینده و فردای روشن بویراحمد و دنا در گرو “به عمل کار برآید” است و “به سخن دانی نیست” و اصلاح طلبان از این منظر بهرامی را دارند که هنوز بسیاری از نقاط شهر را به نام وی می شناسند و به حق اگر قدرشناس بودیم باید بسیاری از این پارک ها و خیابان ها و بلوارها را به نام محمدبهرامی نامگذاری می کردیم. و اشهر است که کسی که یکبار توانسته بازهم می تواند، لذا پر واضح است که علت پیشی گرفتن اصلاح طلبان در مقابل اصولگرایان در این روزهای نزدیک به انتخابات، خواست عمومی جامعه بویراحمد و دنا به توسعه گرایی، پس از ۱۲ سال شعار گرایی و انفعال است.

رفوزه ها به مجلس نمی روند
بویراحمد و دنا در این دور از انتخابات همچنان که پیشتر نیز گفته شد شاهد رقابت دو جریان سیاسی فکری اصلاحات و اصولگرایان به معنای واقعی است. اگر اصلاحات را به معنای خواستار تغییر در نظر بگیریم_ خواستار تغییر موازنه محرومیت، خواستار تغییر سیاست های غلط طایفه گرایی، خواستار تغییر در وضعیت توسعه و…_ جمعیت زیادی از مردم بویراحمد و دنا خواستار تغییر در وضعیت موجود هستند و به همین علت است که پس از اعلام بهرامی به عنوان گزینه اصلاحات اقبال جامعه به وی بیشتر و بیشتر شد. در واقع مردم و افکار عمومی جامعه به خوبی توان تحلیل عملکردها را دارد و در موازنه موجود همین افکار عمومی می داند که کسانی که در آزمون مجلس رفوزه شده اند را اگر دوباره بفرستند، دوباره رفوزه خواهند شد. پس رفوزه ها به مجلس نمی روند.
اصولگرایان در ۸ سال با همین گزینه فعلی عملکرد خود را نشان داده اند. و ۴ سال پس از آن نیز باز اگرچه گزینه با ادعای اصلاحات به مجلس رفت اما نه عملکرد اصلاح طلبی داشت و نه توان ظاهر شدن
در حد یک اصلاحاتی و در طول هر چهارسال نمایندگیش سالانه یک مشی سیاسی داشت، لذا در هنگامه فعلی و با توجه به عملگرایی
اصلاحات در مقابل شعار گرایی رقیب سیاسی اش که همواره در سطح انتخابات مجلس وجود داشته است، رای واحد اصلاح طلبان بویراحمد و دنا راه روشن فردای این دو شهرستان را روشن تر کرد که بعد از آن مردم نیز آن را انشالله روشن تر خواهند کرد.
مخلص کلام اینکه براساس شاخص های علمی سنجش اصلاحات و اصولگرایان به ویژه در بویراحمد و دنا، یک “یا علی مدد” لازم است تا کرسی بویراحمد و دنا در خانه ملت دوباره در دستان توانمند اصلاح طلبان قرار گیرد. “یا علی مدد”

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد