تاریخ درج خبر : 1394/12/02
کد خبر : ۵۳۴۰۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

خرسندیان: به نفع هدایت خواه کنار نمی کشم/ با سناریوی “عزت بویراحمد” مخالفم

کاندیدای اصولگرای شهرستان های بویراحمد و دنا با طرح سناریوی “عزت بویراحمد” مخالف است و آنرا تخریب هم افزایی نمایندگان می داند. عبدالخالق خرسندیان تاکید دارد به دلیل اینکه ستار هدایت خواه بارها گفته بود در صحنه انتخابات حاضر نمی شود، کاندیدا شد اما در عین حال تا آخر در صحنه انتخابات می ماند و بنفع کسی کنار نمی کشد.

خرسندیان همچنین موضوع درخواست لیدرهای هدایت خواه برای کناره گیری از وی را تائید کرد اما توضیحات بیشتری در آن نداد.

بخش اول گفتگوی «بویر نیوز» با عبدالخالق خرسندیان که بیشتر به مسائل سیاسی پرداخته است؛ در ادامه آمده است:
آقای خرسندیان مهمترین اولویت کاری شما در صورت ورود به مجلس چه خواهد بود:

بسم الله الرحمن الرحیم. طبیعی است که مهمترین اولویت باید به مسائل تقنینی و باید آنچه در توان داریم برای جلوگیری از تصویب لوایح و طرح هایی که برای منافع نظام و مردم مضراتی در بر داشته باشه و تلاش کنیم برای تصویب طرح هایی که منافع نظام و ملت را در بر داشته باشد.

علاوه بر آن با توجه به اینکه نمایندگان استان های توسعه یافته (کلانشهرها) به لحاظ تعداد اکثریت را دارند به نظر می رسد قوانینی را تصویب میشود که منافع استان های کمتر توسعه یافته نادیده گرفته می شود.بنابر این نمانیدگان استان های کمتر توسعه یافته باید تلاش کنند جلوی تصویب چنین قوانینی را بگیرند و در جهت منافع این مناطق تلاش کنند.

علی ایحال منخب مردم عیرغم اینکه باید منافع کلان و ملت را در بر داشته باشد باید حتما متوجه منافع مردم حوزه انتخابیه باشد که اولویت کاری بنده خواهد بود و طبیعی است که از عهده یک نفر بر نخواهد آمد و در همه حوزه ها انشالله به برکت حضورم در دبیرستان های تیزهوشان که محل صدور نخبگان است با بهره گیری از این پتانسیل و مداخله نظرات این افراد در بررسی لوایح و عرضه طرح های نو بهره گیری خواهم کرد.

رشد منابع انسانی از دیگر اولویت های بنده است که بتوانیم افراد توانمند متعهد و متخصص را در وزارتخانه های نیاز به نیرو داریم جایگاه متناسب برایشان تعریف کنیم که با توجه به خلوص نیت فرزندان استان ما می توان در زمینه ورود سایر فرزندان استان و بهره گیری از توان صنایع بالادستی و وزارتخانه به نحو مطلوب استفاده کرد.

این نقیصه ای که در صحبت هایتان اشاره کردید در چه زمانی بیشتر احساس شد؟

بحث رشد منابع انسانی متاسفانه در تمامی دوره ها کمتر توجه شده است و در شهرستان های بویراحمد و دنا همواره شاهد این موضوع بوده ایم. و این ضروریتست که منتخب مردم باید به این موضوع را سرلوحه کار خود قرار دهد.

بویر نیوز – برخی از کاندیداهای اصولگرا و طرفدارانشان معتقدند تاکید هدایت خواه بر عدم حضور در صحنه انتخابات منجر به کاندیداتوری بسیاری از افراد شد. حضور شما به عنوان یک اصولگرا در انتخابات تا چه حد متاثر از تاکید هدایت خواه بر عدم کاندیداتوری بود؟

قطعا. اما اجازه بدید در این باره توضیحی ندهم.

یعنی تاکید هدایت خواه بر نیامدن در روند کاندیداتوری شما تاثیر داشت؟

بله

با توجه به اینکه تعداد کاندیداهای اصولگرا در این دوره در شهرستان های بویراحمد و دنا زیاد است، امکان ائتلاف با سایر کاندیداها از جمله هدایت خواه برای شما وجود دارد؟

خیر. اگر ائتلافی که منجر به خروجی بنده باشد اهل ائتلافم چرا که اعتقاد دارم لطفی که خدا در حق بنده داشته است و نیروهای انسانی که در کنار خود می بینم این باور را دارم که در مقایسه با تمامی رقبا چیزی کم ندارم و در صحنه تا آخر می مانم و نتیجه هر چه باشد راضیم به رضای خدا

در خبرها آمده بود که برخی از لیدرهای ستار هدایت خواه در مصلی و روز سخنرانی آیت الله ملک حسینی از شما خواستند به نفع وی کناره گیری کنید؛ این موضوع را تائید می کنید؟

بله. البته این صحبت دوستانه بود و بهتر است جزئیات آن را رسانه ای نکنم.

جو انتخابات را برای جریان اصولگرایی چگونه ارزیابی می کنید؟

جو انتخابات امسال بسیار غبارآلود است.

پیش بینی می کنید مردم به کدام جریان سیاسی گرایش بیشتری دارند:

به اعتقاد من مردم جریانی فکر نمی کنند و دنبال کسی هستند که بتواند گره ای از مشکلاتشان بگشاید.

عمده مشکلات مردم چیست؟

معیشت و تقابل با بی توجهی به شایسته سالاری

بحث “عزت بویراحمد” این روزها مطرح می شود. شما چه موضعی در این رابطه دارید؟

موضع بنده مخالف با مطرح شدن این مسائل هستم. متاسفانه آنچه در سطح جامعه مطرح می شود بیشتر بحث تقابل نمایندگان است که با این موضوع مخالفم.

اعتقاد بنده بر اینست با تعامل نمایندگان زمینه توسعه و عمران و آبادانی استان گام برداشته شود. نمایندگان استان با همدلی و همزبانی و با هم افزایی پتانسیل نمایندگان می توانند در سطح کلان و برای استان خدمات موثری را داشته باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد