تاریخ درج خبر : 1394/12/02
کد خبر : ۵۳۴۰۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

مستند رادیویی ویژه سردار شهید ستاراورنگ از رادیو تهران پخش می شود

تهیه کننده مستند رادیویی سایه روشن گفت: مستند رادیویی سایه روشن ویژه سردار شهید ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد از ساعت 15 امروز از رادیو تهران پخش خواهد شد.
مریم آصفی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ضمن تبریک و تسلیت شهادت نخستین شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد افزود: مستند رادیویی سایه روشن ویژه سردار شهید اورنگ روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز رادیو تهران پخش و قابل شنیدن است.

وی اظهار کرد: این مستند رادیویی شامل مصاحبه با خانواده شهید اورنگ، تیراندازی شهید به هدف ، بخش هایی از مراسم تشییع پیکر مطهر شهید و قسمت هایی از صدای مدافعان حرم تشکیل شده است.

تهیه کننده مستند رادیویی سایه روشن با اشاره به اینکه این مستند رادیویی دومین برنامه اختصاصی از سری برنامه های ویژه مدافعان حرم است که از رادیو تهران پخش خواهد شد،افزود: سردار شهید ستار اورنگ جزو بهترین تک تیراندازان کشور بوده که در حین ماموریت مستشاری در سوریه به فیض عظمی شهادت نائل آمد.

آصفی ابراز داشت:مستند «سایه روشن» کاری از گروه برنامه‌ریزی و مدیریت شهری رادیو تهران است که شنبه تا چهارشنبه با مستندهای اجتماعی، فرهنگی، تهران، گروه‌های خاص و شهرستان‌ها پخش می‌شود.

شهید اورنگ به عنوان مستشار نظامی ایران در سوریه برای آزادی دو شهر نبل والزهرا از محاصره 4 ساله تروریست‌ها نقش بسزایی داشت. شهید در ادامه عملیات و پس از آزادی محاصره 16 بهمن در پاک سازی حومه شهر حلب به فیض شهادت نائل آمد.

سردار شهید ستار اورنگ در زمان جنگ جانشین فرماندهی معاونت آموزش تیپ مستقل 48فتح و آخرین مسئولیت وی فرماندهی تیپ سوم دانشگاه امام حسین(ع) بود و به عنوان فرمانده نمونه از دست مقام عظمای ولایت جایزه گرفته بود.

شهید اورنگ اهل روستای نقارخانه شهرستان بویراحمد است و روستای نقارخانه در 40کیلومتری یاسوج واقع شده و اینک آرامگاه سردار شهید اورنگ سیمای معنوی این روستا را دوچندان کرده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد