تاریخ درج خبر : 1394/12/02
کد خبر : ۵۳۴۰۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -
سامان کرم نیا

قبل از تعیین کاندیدا هدف را باید شناخت

کسانی که معتقدند اقدام حزب اصلاحات بویراحمد برای معرفی کاندیدای مورد حمایت زود هنگام بوده است بدانند جبهه ای که قائم مقام فرمانده خود را نشناسد در رویارویی با حوادث غیرمترقبه محکوم به شکست است.

با گذشت 12 سال از عمر وکلای بویراحمد در مجلس هفتم، هشتم، نهم و عدم انسجام جریان و گفتمان اصلاح طلبی شاهد پیچ و خم های فراوانی در اداره ی امور کشور بوده ایم.

با روی کار امدن دولت احمدی نژاد در سال 84 و همسو بودن اکثریت مجلس شورای اسلامی با این دولت، عملکرد آنها بدلیل تعارض با دیدگاه اکثریت مردم نقطه مقابل برقراری روابط دیپلماسی با جهان و تبعات ناشی از آن را رقم زد.

اما نکته نگران کننده تر انشقاق فعلی میان اصلاح طلبان بویراحمد است. اصولا وقتی رقیب از عدم انسجام و یکپارچگی جریان اصلاح طلبی آگاهی دارد. تعهد و مسولیت هواداران جریان اصلاح طلب را دوچندان می کند.

بدین لحاظ عضو مجمع اصولگرایان استان کهکیلویه و بویراحمد به نقل از فصلی نو گفته است: “اصلاح طلبان دچار تشتت آرا هستند ، اصولگرایان پراکندگی کمی در آرایششان دارند” ، ” اقای بهرامی در این دوره از انتخابات مواضع 100 درصد اصلاح طلبی دارد و هیچ ارتباطی با ستادهای احمدی نژاد نداشته است”

این سخن عضو مجمع اصولگرایان استان زنگ خطر بزرگی را برای جریان اصلاح طلبان به صدا در آورده است. ایشان و اکثریت جامعه بویراحمد پذیرفته اند که رقابت در این دوره از انتخابات دو قطبی و بین جریان اصولگرا و اصلاح طلب است.
به تعبیر این عضو مجمع اصولگرا، اصلاح طلبان بویراحمد دچار تشتت آرا و عدم انسجام بر روی یک کاندید مشخص که خروجی مجمع و شورای هماهنگی اصلاحات بوده است، می باشند.

آیا اصلاح طلبان با در نظر گرفتنن رای شورای هماهنگی و مجمع اصلاحات بدنبال اجماع هم فکران به دور محور منتخب میز اصلاحات هستند یا تبیین گرایشهای فردی ؟

آیا عدم تمکین به خروجی میز اصلاح طلبان رکود و ناکارمدی حزب را در پی نخواهد داشت ؟

آیا تشتت فکری و اعمال سلیقه به جای مکانیزم علمی موجب بی اعتمادی مردم نسبت به مجمع و شورای اصلاحات نخواهد شد ؟

احزاب راهنما و هدایتگر هواداران خود برای نیل به مقصود بوده و در این راستا متعهد و مسؤل هستند. طبیعی است که شناخت حقیقی برای همه ی افراد نسبت به کاندیداها امکان پذیر نیست . لذا بر کسانی که آرمان اصلاح طلبی دارند واجب است برای رسیدن به اجماع حداکثری به تصمیمات احزاب اعتماد و به درایت آنها لبیک گویند.

*عضو شورای مرکزی و مسول کمیته سیاسی حزب کارگزاران شهرستان بویراحمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • زاپاتا گفت:

    دیدگاه اکثریت مردم را چطور شناسایی کردید در ابتدای دولت آقای احمدی نژاد? برای ما هم بگوئید. انتخابات سال ۸۸ کهمین مردمی که اکثریت قلمداد کردید با آرای ۲۴ میلیونی نظر خود را گفتند. احساساتی و غیرمنطقی که نگاه بکنید نتیجه می شود دانایی و متد غیرعقلانی در یک ایده.

پربازديد