تاریخ درج خبر : 1394/12/02
کد خبر : ۵۳۴۱۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

وام ۶۰ میلیونی بدون سپرده‌ی مسکن هم از راه رسید

پس از مدتها وعده‌ی شورای پول و اعتبار، بالاخره مجوز افزایش مبلغ تسهیلات از محل اوراق حق تقدم گواهی مسکن برای بانک مسکن صادر شد و متقاضیان می‌توانند با خرید این اوراق از فرابورس یا سامانه شعب بانک مسکن از سقف تسهیلات مسکن، متناسب با شهرهای استان ، برای خریدیا ساخت واحد مسکونی بهره‌مند شوند.

سخنگوی بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بخشنامه آغاز پرداخت وام ۶۰ میلیون تومانی مسکن از امروز از طریق شبکه داخلی بانک مسکن به شعب ابلاغ شد، افزود: مبلغ تسهیلات خرید، یا ساخت مسکن در شهر یاسوج ۵۰ میلیون تومان است که با احتساب ۱۰ میلیون تومان تسهیلات جعاله(تعمیر مسکن)، کل تسهیلات قابل دریافت برای یک واحد مسکونی در شهر یاسوج ۶۰ میلیون تومان می‌شود.

رحیم بنام گفت: سرجمع این تسهیلات در سایر شهرهای استان ۵۰ میلیون تومان شده‌است.رحیم

وی تصریح کرد: این بخشنامه از همین امروز اجرایی شده‌است، و مردم می‌توانند برای دریافت وام ۶۰ میلیون تومانی منحصرا در یاسوج و تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی سایر شهرها‌، به شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

بنام با اشاره به اینکه ملک مورد نظر برای خرید بایستی سند و پروانه ساخت همچنین پایانکار داشته باشد گفت: با ارائه مدارک هویتی متقاضی و مدارک مربوط به ملک و پس از ارزیابی توسط کارشناسان بانک همچنین ترهین سند به نام بانک این تسهیلات پرداخت می‌شود.

سخنگوی بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: تا قبل از این تسهیلات ۶۰ میلیونی اعلام شده از سوی بانک مسکن در یاسوج با سپرده‌گذاری به مبلغ میانگین ۳۰ میلیون تومان، حداقل به مدت یکسال در قالب طرح “صندوق پس‌انداز یکم” امکانپذیر بود که در طرح جدید متقاضی می‌تواند بدون سپرده‌گذاری و با استفاده از اوراق حق تقدم گواهی مسکن نسبت به دریافت تسهیلات اقدام نماید.

وی همچنین مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن را ۱۲ ساله و با نرخ سود ۱۸٫۵ درصد عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد