تاریخ درج خبر : 1394/12/02
کد خبر : ۵۳۴۲۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

لاهوتی با صدور بیانیه‌ای از دکتر کامرانی اعلام حمایت کرد

سیدقادر لاهوتی چهره شناخته شده اصلاح طلب با صدور بیانیه ای از دکتر کامرانی نامزد اصلاح طلبان کهگیلویه حمایت کرد.

IMG_9937

متن بیانیه در پی می آید:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
«فَبَشِّرْ عِبَادِ االَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِکَ الَّذِینَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِکَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ »
بشارت بده به بندگان خردمند و هدایت یافتگان ما که سخن را می شنوند و بهترین آن را انتخاب نموده و از آن تبعیّت می کنند .
مردم شریف کهگیلویه و هم استانی های ارجمند م طلیعه ی شکفتن گل انقلاب در بهمن ماه سال 57 و رویش آن ، در زمستان طبیعت ، دل ها را به میهمانی بهار انقلاب برده است .

این جانب همچنانکه قبل از انقلاب به قدر آگاهی خویش ، دل در گرو اندیشه های بنیانگذار کبیر اتقلاب داشتم و همراه مردم شهرستان و کشور با قلم و قدم و زبان و بنان و نام درخدمت به اهداف متعالی امام راحل صادقانه تلاش نموده ام من بعد نیز اگر عمری باقی باشد برای اعتلای فرهنگ ایران اسلامی و عملی شدن آرمان های امام رحمت الله علیه خواهم کوشید.
بی گمان آنچه از چندین دهه عمر مان در کهگیلویه گذشته و مردم ما را در میتینگ های سیاسی ، دینی و شادی و سرور یا در کنار قبورِ نزدیک و دور دیده اند از معرفی خویش بی نیاز می کند ، ولی بنا بر وظیفه تاریخی و سیاسی خود ، در پاسخ به آیندگان و ترسیم رسم الخط آینده و تنویر افکار عمومی، در این برهه تاریخی و حساس بر خویش لازم دانسته ، در پیشگاه خداوند ناظر و عالم بما فی الصدور و مردم ارزشمند و رنجور و سختی کشیده ی شهرستان مطالبی چند بیان کنیم .

1 ـ معیار ما در طول سی و هفت سال گذشته از عمر انقلاب و قبل از آن قرآن ،فرقان حقّ و باطل بوده و خواهد بود . وقطعاً آنچه در این مدّت اندیشیده و از مفسران کلام الهی آموخته ایم با بیان و اجتهاد خویش ،آراسته و پیراسته نموده و برای فرزندان عزیزمان درمراکز علمی و فرهنگی ، مدارس و دانشگاه ها بیان داشته ایم و مدعی صحت و ایقان سخنانمان نبوده و نیستیم ، زیرا بر این باوریم که تدبر و فهم قرآن ، کلام وحی و پی بردن به عمق معنی و مصداق کلام خالق برای مخلوق بسی دشوار و دیر یاب است و احتمال خطا و سوء برداشت ممکن و امری طبیعی است. و بر این باوریم از آن هنگام که قرعه فال به نام انسان افتاد و آسمان از کشیدن بار امانت عاجز شد خطا همزاد آدمی بوده است و صد البته کمر همّت ما بیش از این برنخواهد تابید و خالصانه از درگاه احدیت امید مغفرت و مرحمت داریم.ربنا لا تؤاخذنا ان نَسینا او اَخطأنا .

2 ـ باور ما سیاست بر مبنای اخلاق و اخلاق بر مبنای عرفان است و ایمان داریم کسی که حتی در نوافل سستی می کند نباید در کارگاه سیاست حضور یابد.

3 ـ مبنای کار ما رایزنی برای انجام امور مردم ، در گذشته و آینده ، با رعایت تقوای الهی می باشد و به عهده گرفتن کاری فراتر از توان و تخصص را برای هرفردی بی تقوایی دانسته و بر این باوریم که هر کس می بایست ابتدا خود را به گوهر تقوا آراسته گرداند سپس معارف و تخصص لازم را بیاموزد .

4 ـ مبانی ارتباطات و تعاملات اجتماعی ما ، اشاعه فرهنگ مودّت و برادری و تسلّی خاطر رنجدیدگان و حمایت از مظلومان خواهد بود ، بدیهی است ، شرکت در مراسمات و مناسبات اجتماعی را بهانه و دستاویزی برای جمع آوری آرای مردمان نمی دانیم و برای مراودات خویش ، انگیزه ای جز رضایت خدا و خلق خوب خدا نداشته و نخواهم داشت و هواجس نفسانی و اخذ رای دیگران نبوده و نیست . برادری را بر مبنای برابری تعریف می کنیم و برادران حقیقی خویش را ، برادران دینی و فکری خویش می دانیم . مبرهن است که برای ما ـ ضمن احترام به اصالت و حرمت خانوادگی ـ طبقات اجتماعی و مکنت و حشمت ظاهری در درجه دوم اهمیّت قرار دارد ، مسایل معنوی ،عرفانی و اخلاقی و نردبان های فکری را بر همه امتیازات اجتماعی و دنیوی ترجیح می دهیم و ارجمند تر می شماریم.

5 ـ محبّت و رأفت را محترم می شماریم و دوست داریم، امّا آنچه معیار دوستی و عمق روابط ماست مزین بودن به پاکی و صداقت و خداترسی در همه ابعاد مختلف است، و این گونه افراد عزیزترین دوستان و نور چشمان ما خواهند بود، لیکن اگر گاهی ناشناخته می مانند و بر صدرشان نمی نشانند ، گوهر هایی هستند که دیر یا زود با درخشش خود چشم هر صاحب بصیرتی را خیره خواهند نمود .

6 ـ مشی و روش سیاسی ما اصلاح طلبی است و در گذر زمان ثابت شد که هرگز از این مسیر اندیشمندانه و خردمندانه پای بیرون نگذاشته و نخواهیم گذاشت ، هر چند شرایط روزگار نامساعد و فواید ناپایدار و خیره کننده باشد . هرگز بر آن نبوده و نیستیم تا از آب گل آلود سیاست صیدی فراچنگ آوریم و انبانی انباشته و حسابی اندوخته کنیم و به حطام دنیوی چشم طمعی داشته باشیم .

7 ـ رسالت ما توسعه و اصلاح فرهنگی سپس توسعه ی اقتصادی و سیاسی است و در رویدادهای سیاسی ، انتخاب ما مبنی بر احترام به عقلانیت و خرد جمعی است و هر گونه خود محوری و خود محور انگاری را باطل می دانیم و اطمینان داریم چنین افکاری ، محکوم به فراموشی نسل های فرهیخنه و دانش محور خواهد بود.

8 ـ جوانمردی و مروّت را در سیاست و دیانت ، محترم می دانیم و هرگونه خدعه و نیرنگی را برای کسب موقعیّت و منافع دنیوی نادرست می دانیم و هرگز به چنین روشی متوسل نخواهیم شد و با چنین دستمالی اشکی نخواهیم سترد. و تمام تلاش ما تأسی از سیره و روش صالحان ، نیکان و اوصیای الهی است.و فریفتن را خصوصاً برای تحمیق دیگران و کسب منافع فردی امری نادرست می دانیم و همگان را از آن برحذر می داریم .

9 ـ رفتار ما در همه امور تابع قوانین اسلام و قانون اساسی کشور است و بر اساس حفظ منافع ملی و دستاوردهای دینی و مذهبی استنباط شده از فقه جعفری و بینش علوی عمل خواهیم نمود. ان شاء الله.

10 ـ در پایان مصرّانه از همه ی اقشار مختلف مردم شریف استان مرد و زن ، پیر و جوان ،دعوت می کنم که با کنار گذاشتن تعصبات قوم و قبیله ای، جهت حضور حداکثری در پای صندوق های اخذ رأی هفتم اسفند ماه در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و تعیین سرنوشت خویش شرکت نمایند . و آرای خود را آگاهانه به صندوق اخذ رأی بریزند. از همه ی نامزدهای انتخاباتی که جهت اجماع اصلاح طلبان شهرستان کهگیلویه، ارشاد ، اصرار و انصراف نمودند و به هر نحو ما را یاری نمودند، تقدیر و تشکر می نمایم و امید است با تشریک مساعی همه ی عزیزان نامزد مجمع اصلاح طلبان دکتر علی کامرانی مقدم با أخذ آراء لازم سرور ، شادی و موفقیّت را برای همه ی بزرگواران به ارمغان آورد. ان شاء الله

فرزند کهگیلویه و بویر احمد دکتر سید قادر لاهوتی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • همه به یاری اصلاحات بپاخیزند گفت:

  زنده باد ۳ کاندیدای مجمع بزرگ اصلاحات استان
  زنده باد ۳ کاندیدای مجمع نیروهای خط امام(ره)
  زنده باد ۳ کاندیدای حزب کارگزاران سازندگی
  زنده باد ۳ کاندیدای حزب مردمسالاری
  زنده باد ۳ کاندیدای حزب ندای ایرانیان
  زنده باد ۳ کاندیدای حامی دولت اعتدال
  زنده باد ۳ کاندیدای حامی دکتر عارف

  @@@@@@@@@@@@@@@@

  زنده باد دکتر تاجگردون گچساران
  زنده باد دکتر کامرانی کهگیلویه
  زنده باد مهندس بهرامی بویراحمد

 • اصلاح طلب گفت:

  درودبراصلاحات،درودبرلاهوتی،ومنطقیان،

 • اصلاحاتی گفت:

  درود خدا بر سید وارسته و آگاه، دکتر لاهوتی عزیز. به امید خدا و همت مردم زجر کشیده کهگیلویه تا پایان همراه شما و دکتر کامرانی عزیز خواهیم بود و پیروزی را جشن خواهیم گرفت. یا علی مدد.

 • لاهوتی گفت:

  زنده باد دکتر

پربازديد