تاریخ درج خبر : 1394/12/03
کد خبر : ۵۳۴۲۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

رجائی‌نسب: وظیفه نماینده دخالت در امور اجرائی نیست

حجت الاسلام سید صدراله رجائی‌نسب در چهارمین روز تبلبغات انتخاباتی به روستاهای کاکان، کریک بیاره و شهرستان دنا سفر کرد.
به گزارش کبنانیوز از یاسوج، وی در نطق انتخاباتی خود در جمع مردم شهرستان دنا و شهر سی سخت با تسلیت دهه اول فاطمیه، گفت: هواداران تمام نامزدهای انتخاباتی حرمت این دهه را نگه دارند تا خدای ناکرده کوچک‌ترین بی‌حرمتی به ساحت مقدس حضرت زهرا (س) نشود.
رجایی نسب بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ما اراده مردم بر همه چیز مقدم است و حاکمیت مردم بر سرنوشت خود طبیعی و ابتدایی‌ترین حق مردم است.
وی قانون را معیار کار‌ها و اقدامات دانست و افزود: اگر قانون در جای خود درست و به موقع اجرا نشود جرم است.
نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بویراحمد و دنا وظیفه مردم در قانونگذاری انتخابات را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: اگر قانونگذار حکیم باشد آثار قوانینی که تصویب می‌شود بر زندگی مردم متردد می‌شود اما اگر فرد اصلح انتخاب نشود، مردم متضرر می‌شوند.
نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی وظیفه مردم در قانونگذاری را مهم و حساس دانست و تصریح کرد: مردم دنا با توجه به‌شان و جایگاه و احترامی که برای دیگران قائلند فرد اصلح را انتخاب می‌کنند.
وی با اشاره به وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وظیفه نماینده قانونگذاری و نظارت صحیح بر اجرای قوانین است و دخالت‌های بیجای نمایندگان در عزل و نصب‌ها و مسائل ریز و درشت از وظیفه آن‌ها خارج است و خلاف قانون است.
رجائی‌نسب تصریح کرد: وظیفه نماینده مجلس دخالت در امور اجرایی نیست بلکه وظیفه مجلس وضع قانون و نظارت بر حسن اجرای آن است.
وی بیان کرد: برای رفع تبعیض، اجرای عدالت، نشر احکام اسلامی و رفع مشکلات مردم به صحنه انتخابات آمدم.
نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بویراحمد و دنا اضافه کرد: خدا را شاهد می‌گیرم که برای نام و نشانی نیامدم، جایگاه قضایی دارم که ارزش آن از نمایندگی مجلس با ارزش‌تر است اما چون خودم را از جنس مردم می‌دانم برای حل نابسامانی‌ها و بی‌حرمتی‌هایی که به مردم شده در انتخابات حاضر شدم.
وی آزادی، امنیت، رفاه و سلامت را از حقوق مسلم مردم دانست و بیان کرد: حقوق مردم باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
رجائی‌نسب شهرستان دنا را قلب گردشگری، باغداری و سیاحتی کهگیلویه و بویراحمد دانست و اضافه کرد: شایسته نیست دسترنج و محصول زحمت مردم دنا به گونه‌ای به فروش برسد که باعث ضرر مردم شود.
نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بویراحمد و دنا یادآور شد: نبود سردخانه‌های بزرگ برای نگهداری محصولات کشاورزی و عدم خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سوی دولت مهترین مشکل مردم دنا است.
وی با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام در شهرستان دنا عنوان کرد: امکانات شهری شهرستان دنا در خور مردم این منطقه نیست.
وی ادامه داد: شهرستان دنا پزشکان برجسته‌ای را به سطح کشور معرفی کردند اما بیمارستان این شهرستان پاسخگوی نیاز مردم نیست.
وی تصریح کرد: جاده دسترسی به مکان‌های گردشگری دنا وضعیت مطلوبی ندارد، ضمن اینکه زیرساخت‌های کشاورزی منطقه در حال از بین رفتن است که باید فکری اساسی شود.
رجائی‌نسب بیان کرد: عدم توزیع عادلانه ثروت و وجود تبعیض موجب از بین رفتن عزت مردم شده که این تبعیض باید از بین برود.
نامزد انتخابات مجلس بویراحمد و دنا بیان کرد: مردم باید نسبت به بی‌عدالتی‌ها، تبعیض‌ها و فساد‌ها واکنش نشان دهند، فسادهای موجود کشور ناشی از قانون گریزی و بی‌توجهی به قانون است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • همشهری گفت:

    درود بر رجایی نسب، مرد قانون و عدالت. منتظر روزهای روشن از افق دنا هستیم.

پربازديد