تاریخ درج خبر : 1394/12/04
کد خبر : ۵۳۴۴۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -
مهسا محمودی اصل

روشنفکری «شر» پروری!

محمد موحد شر لازم دنیای این روزهای کهگیلویه شده است!!
همیشه می گفتند موحد به جای افکار توسعه ای، عادت بدی به نام کار شخصی را پیاده کرده است کاری زودبازده و بد عاقبت!!
لازم نیست بگویم که بیست سال کار شخصی انجام دادن نشان دهنده ی ادامه دار بودن مشکلات مردم است
عادت دادن آنها به قانون گریزی و شخص محوری است، مجبور کردن آنها به سیاست بازی است، بازی با عدالت بقیه ست؛ خود ایشان نیز اخیرا تلویحا پذیرفته اند که نمادش کار شخصی است نه رنگ های سبز و بنفش و آبی!!
حضورش در انتخابات همیشه حاشیه های پررنگ تر از متن داشته است. از شخصی ترین مسایل خودش تا دعواهای بین رفیقان و رقیبانش در یک خانواده تا اعتراضات مردمی در سطح شهر!
عموما در مدح اش می گویند بیش از حد رندی به خرج می دهد؛ که بی شک ملزوم این رندی بیش از حد، کمی دوری از فضای اخلاق است. اخیرا مقایسه اش کرده اند با جلال الدین پیر باوقار ادب و عرفان ایرانی، ناصر خسرو و ابوریحانی بیرونی، که خامانه از خانه و کاشانه فراری اش داده اند تا نشود به طور ظریف از ظرافت هایش برای توسعه و رفاه استان استفاده شود!!
البته شاید اگر من بخواهم هجرت و فرار موحد را در آن برهه از زمان با کسی مقایسه کنم انزوای این روزهای محمود احمدی نژاد بس شایسته تر و نزدیک تر به ذهن می باشد و
رد صلاحیت سری قبل او برای دل های مردم شبیه رد صلاحیت امروز رسایی می دانم نه اینکه با ردیف کردن سلسله ای از اسامی بزرگان ذهنیت مردم را نسبت به بزرگی و کهتری مخدوش کنیم!!
موحد با زبان بی زبانی می گوید من بیست سال قدمی برای توسعه بر نداشتم و هنوز هم بر همان عهد دیرین با مردمم! یعنی کار شخصی هستم چون این کار رای آوری برایم دارد ولی ما از موحد می خواهیم چرخ چرخنده ی توسعه استان باشد و در لفافه مردم کهگیلویه را مقصر هجرت و قدرنشناس معرفی می کنیم!!
دیده بودیم برای نوشتن یک متن هدف دار با کلمات بازی کنند ولی ندیده بودیم که تعاریف را هم عوض کنند تا خروجی شورای هماهنگی کهگیلویه و مهره ی کار نکرده و سنجش نشده را “دست دوم، پخمه و شوخی” معرفی کنند تا شاید قلم بچرخد و موحد نخبه معرفی شود!!!
تعریف نخبه و پخمه را عوض کنند تا پخمه بودن آرزو شود برایمان!
اصلاح طلبان کهگیلویه ناخرسندند اما بیشتر از شورای نگهبان از مدعیان دشنه به دست اصلاحات، که سعی دارن با پیشنهاد دادن موحد به آنان، آنان را بیچاره نشان دهند!
موحد گل سرسبد شما، شوکران ماست
آنقدر یتیم نشده ایم که محتاج نگاه حببیانه جناب موحد باشیم!!
کاش کسانی که خود نیز نهایتش دبیر شورای صنفی دانشگاه آزاد بوده اند و زمانی قصد عبا و قبا کردن برای مجلس داشتند به خود آیند و به جای طعنه زدن به کامرانی تلنگری به خود زنند که چرا از سروشیسم به سمت پوپولیسم موحد سقوط کرده اند و چه چیزی این چنین شارلاتانیسم را به کامشان شیرین کرده است. کاش کمی با خودشان جدی باشند.
برد برد و شالوده شکنی این نیست این خود زنی است!
البته بر ایشان هم حرجی نیست شاید موقعیت های دشوار برای ایشان تصمیم های ناگوار طلب کرده است ولی وای بر آنان که طرفداران خط فکری شما بوده اند و الان شاید به سمت موحد تمایلی هر چند ناچیز پیدا کرده باشند گناه آنها چیست که دلبسته ی عقاید شما بوده اند؟!
اما یک سوال که باید جوابگو باشید
اگر موحد شر لازم برد برد است بقیه چیستند؟!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • omid گفت:

  واقعا جای تاسف داره اگه دوباره موحد بخاد نماینده ما باشه…
  میگن آزموده را آزمودن خطاست
  ولی دیگه نوبرشه اگه بخوان برای پنجمین بار آزمایشش کنند…
  موحد آدم ……….. قهاریست که باز هم عده ای رو گول زد و دور خودش جمع کرد

 • مرتضی گفت:

  احسنت. به اندیشه و تفکرات جوانان هم استانی ا م. جای بسی امیدواریست .کاش ریش سفیدان و بزرگان طوایف کهگیلویه که خط دهنده دیگرانندباا این اندیشه ها اندکی اشنا گردند. و بدانند مشکل منطقه در عدم توسعه زیرساختهای عمرانی و تاسیسات و منفعت اندیشی افراد نزدیک به این نماینده هاست که مانعی در پیشرفت جامعه میشوند.

 • علی گفت:

  درود بر خانم محمودی. شما مطلب آقای روزبه ایرانی را تکمیل کردید ونوشتن چنین یادداشت هایی به رشد آگاهی در بین مردم کمک می کند.

 • ﻧﻮﺭﺍ گفت:

  ﺟﺎﯼ ﺗﺤﺴﯿﻦ ﺩﺍﺭﻩ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﻇﺮﺍﻓﺖ ﮐﻼﻡ ،ﺣﻖ ﻣﻄﻠﺐ ﺭﻭ ﺧﻮﺏ ﺍﺩﺍ ﮐﺮﺩﯼ !ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺍﺯ ﻫﺠﯿﺮ ﺧﺎﻥ ﺗﺸﮑﺮﯼ ﺧﻂ ﻓﮑﺮﯼ ﻣﯿﮕﺮﻓﺘﻦﺩ ،ﻣﻦ ﺟﻤﻠﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻨﺪﻩ!ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﭼﻨﯿﻦ ﺭﻭﺯﯼ ﺍﺯ ﺍﺭﺍﺩﺗﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺍﯾﺸﻮﻥ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﻭ ﺍﺳﻄﻮﺭﻩ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺍﺯﺷﻮﻥ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺑﻮﺩﻡ ﭘﺸﯿﻤﻮﻧﻢ.ﺍﺻﻼﺣﺎﺕ ﺩﻫﺪﺷﺖ ﺍﻭﻧﻘﺪ ﯾﺘﯿﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﺩﺍﻣﺎﻥ ﺭﻭﺑﻪ ﻣﮑﺎﺭ ﻭ ﺩﻏﻞ ﺑﺎﺯ ﻣﺠﻠﺲ ﻧﺸﯿﻦ ﺷﻮﺩ.ﺁﻗﺎﯼ ﺗﺸﮑﺮﯼ،ﺍﺯ ﻣﺤﺒﻮﺑﺘﺮﯾﻦ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﻃﻮﻝ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﻡ ﺑﻮﺩﯾﻦ،ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯﻩ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺭﻭ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﺧﻮﻧﺪﻡ ﺣﺲ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻥ ﯾﻪ ﻋﺰﯾﺰ ﺑﻬﻢ ﺍﻟﻘﺎ ﺷﺪﻩ

پربازديد