تاریخ درج خبر : 1394/12/04
کد خبر : ۵۳۴۴۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -
مسعود خادمي

اصلاح طلبان و یک انتخاب

چند روز پیش جناب آقای سید باقر موسوی از افراد طراز اول جریان اصلاح طلبی شهرستان بویراحمد و استان در جمع مردم شهرستان بویراحمد حضور یافت و با این توجیهاتی و از جمله این که همه کاندیداهای انتخابات بویراحمد و حامیانشان به استقبال ایشان آمده اند و به همین علت نمی تواند از کسی حمایت کند صرفا به تشکر از مردم که از وی حمایت و تاکنون منتظرشان بوده اند ، اکتفا کردند.
از نگاه من که علاقه به جریان اصلاحات دارم و پیگیر اخبار مربوط به اصلاحات هستم چنین رفتاری مغایر با اصلاح طلبی است که شعارش را می دهیم.
اولاً اینکه در رقابت انتخاباتی افراد و گروهها باید در عین اینکه با یکدیگر رقابت می کنند ، رفاقت داشته باشند یا حداقل دشمنی و عداوت که نتیجه اش تخریب یکدیگر است ، نکنند.
دوم اینکه باید سؤال کرد که هدف همه گروهها از حمایت و استقبال از سید باقر چه بوده است که جمله معروف (( الاعمالُ بالنیّات)) راه را نشان می دهد.
بعضی از گروههای سیاسی موجود که اصلا اصلاح طلبان را دشمن می دانند و بعضا تکفیر کرده اند هزینه های مالی و سیاسی و حیثیتی فراوانی بر اصلاح طلبان و افراد شاخص این جریان تحمیل کرده اند.
با توجه به همان سوابقی که بعضی افراد برای اشخاص طراز اول اصلاح طلب و از جمله شخص سید باقر ایجاد کردند برخی چهره های شاخص اصلاح طلب اصلا کاندید نمایندگی نشدند و همه و از جمله خود سید باقر قریب به یقین مطمئن بودند که نامشان در لیست نهایی کاندیداهای مجلس نخواهد بود و چه بسا بعضی از همین گروههای استقبال کننده از تمام ظرفیتشان برای رد صلاحیّت ایشان از طریق دوستانشان استفاده کرده اند.
در این میان چند کاندید خود را اصلاح طلب نامیدند که بعضی از آنها از ابتدا در طیف اصلاح طلبان قرار داشته اند و بعضی دیگر در این زمان منفعت را به قرار گرفتن در این جریان می بینند.
سوم و مهمترین اینکه اصلاح طلبی یک جریان فکری سیاسی و اجتماعی است که برای منافع جامعه طرح ریزی شده است و نه یک بنگاه اقتصادی که بتوان با توجه به شرایط و منافع شخصی راه و مسیر حرکت را عوض نماییم.در این بین منافع جامعه بر منفعت شخصی ارجحیت دارد.هر چند شخص سید باقر برای این جریان نیز هزینه داده است ولی مسلما بخش بزرگی از اقبال مردم به ایشان ناشی از حضور وی در جریان اصلاحات است که لقب معروف وی سید اصلاحات استان است و نه سید باقر موسوی جهان آباد.
چهارم اینکه اصلاح طلبان بویژه در استان ما مدتها است که در محاق قرار دارند و اکنون با نسیم اعتدال در خرداد ٩٢ فرصتی بر ابراز عقیده و حضور پیدا کرده اند ،شایسته نیست بزرگان ما چنین اشتباهاتی مرتکب شوند و جریان اصلاح طلبی را با چنین توجیهاتی به شکست بکشانند.کسانی که فریاد اصلاح طلبی سر می دهند باید همانگونه که در انتخابات ریاست جمهوری دکتر عارف بر اساس یک عقل جمعی و درایت بزرگان پشت سر روحانی قرار گرفت منافع فردی را کنار گذارند و برای جریان اصلاحات به کاندیدای واحد برسند که فایده اصلی است.گروههای استقبال کننده نیز هیچ کدام نه به اصلاحات و نه حتی به شخص سید باقر توجهی ندارند و برای استفاده از اقبال مردمی ایشان است و در وقت مقتضی راه خود را پیش می گیرند.
در پایان اینکه بنا بود اصلاح طلبان در هر حوزه کاندید واحد داشته باشند که با عقل جمعی تعیین گردد و همه از یکنفر در هر حوزه حمایت نمایند ولی این چند دستگی به غیر از اینکه موجب شکست دیگری برای اصلاح طلبان استان است، باعث خواهد شد این ذهنیت برای مردم ایجاد شود که پافشاری سران اصلاحات استان بر منافع شخصی به جای منافع گروهی و جامعه است و موجب دلسردی هواداران و مردم و رویگردانی مردم از آنها و کل جریان اصلاحات خواهد بود که شامل حوزه کهگیلویه نیز می باشد که مطمئنا هدف هیچ یک از بزرگان اصلاحات نیست.پس از همه عزیزان و از جمله سید باقر که دغدغه پیشرفت استان را دارند تقاضا و انتظار داریم بر کاندیدای واحد ائتلاف نمایند و از همه توان و ظرفیتشان برای پیروزی او که موفقیت همه خواهد بود ، استفاده نمایند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • امیرپور گفت:

    با سلام. جناب خادمی عزیز!مجمع اصلاح طلبان استان و کسانی که همه زندگی و عمرشون را برای اصلاحات گذاشته اند بر یک کاندید واحد ائتلاف کرده اند منتها عده ای منفعت طلب که فقط دنبال منافع و اهداف خودشون هستند بنا را بر مخالفت گذاشته اند که انشاالله امیدواریم خداوند آنها را به راه راست هدایت کنه.

پربازديد