تاریخ درج خبر : 1394/12/04
کد خبر : ۵۳۴۷۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -
فرزانه میرفردی:

پیراهن سفید اصلاحات

از سال گذشته همین ایام نواهایی از اردوگاه اصلاحات استان به گوش میرسید آن زمان عده ای مشکوک بودیم یقین نداشتیم چرا که تصمیم آنان خلاف میل ما بود و همین اختلاف شک ما را به یقین مبدل نکرد
اما پس از گذشت یک سال دیگر شک نداریم، شورای تصمیم گیری اصلاحات آب پاکی را بر دست همه ریخت
انتخاباتی سخت که رد صلاحیت ها به آن این امکان را داده است تا در فضای منحوس عشیره ای و قبیله ای باقی بماند!
جنگ طایفه ها بالا گرفته است‌ “ککاگری” ملکه ذهن هر بویراحمدی شده است! طنز تلخی که بویراحمد را به پایانی تراژیک نزدیک میکند.
اکنون در این درگیری ها آنکه سرش میشکند میانجی گری است که با ناشی گری پا به میدان نهاده است!
اینگونه که پیداست از سایر حوزه های استان کسانی منتخب مردم هستند و به مجلس خواهند رفت که سازهای سیاست را به خوبی میشناسند.
اکنون در میان دو حوزه دیگر بویراحمدودنا سرگردان در میان طوایف متعدد با کاندیدهای متعدد که هیچکدام حرف تازه ای برای گفتن ندارند.
و اکنون شورای تصمیم گیری اصلاحات که نیمی از آنها خودخوانده عضو این شورا شده اند و ابتدایی ترین اصول را در احزاب و تشکل های خود رعایت نکرده اند راه رفتن بر لبه ی پرتگاهی را آغاز کردند که هیچ سرانجامی برایشان نخواهد داشت.
چند پاره شدن و جبهه بندی متفاوت احزاب و افراد اصلاح طلب باعث شده تا اردوگاه رقیب شمشیر خودرا غلاف کند و بی هیچ دغدغه ای به پیش بتازد. رقیبی که اگر به قدرت برسد هر آنچه از غارت قبلی اش بجا مانده است بی هیچ هول و هراسی بر سر مردم آوار کند. هر آنچه به دستش می آیند را قربانی منافع حزبی و خوشایند اربابان فاشیست خود کند.
و اما اصلاح طلبانی که اکنون در این برهه حساس خود را گم کرده اند و به تله سیابازی هایی افتاده اند که هنوز سرگرم خوردن طعمه اند و از گره کور افتاده بر پایشان غافلند را معلوم نیست به هول کدام حلیم به این دیگ جوشان افتاده اند.
حضور در عرصه ای که تفکرحزبی و جناحی هیچ حرفی برای گفتن ندارد و گفتمان غالب گفتمان طایفه است هزینه کردن یک جناحی سیاسی خودزنی محض است.
و این وسط قربانی اصلی جوانانی هستند که هر چه به پیش میروند کهنگی و پوسیدگی بیشتری سد راهشان میشود نسل گذشته از آرزوها و آمال برباد رفته اش میگوید کمی بعدتر هم قصه همان است. انگار کسانی که ادعای بزرگی میکنند ناخودآگاه نمیخواهند بزرگتری کنند بلکه میخواهند زهر شکست هایشان را فرزندانشان هم بچشند.
آن زمان که معیار و ملاک برای اصلاح طلبی تعریف میکردند و ادعا ها را کذب میخواندند تا این زمان چه گذشته و آفتاب از کدام طرف طلوع کرده الله اعلم؟
با این همه باز هم فرشته نجات آمد و به پیکر نیمه جان اصلاحات جان تازه ای دمید آمد و آبروی همه را خرید آمد و نشان داد که هنوز تفکر اصلاح طلبی نهایت احترام را برای شعور مردم قائل است و حرف اول و آخر را مردم میزنند. نشان داد که هم مردمش را به خوبی میشناسد و هم تفکرش را.
آمد و این امید را زنده کرد که اصلاحاتی که با رخت سفید از دور نمایان است شاید رخت شادی بر تن کرده و این سفیدیِ کفن نیست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • […] پیراهن سفید اصلاحات سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

 • ف گفت:

  خانم گرمسیری لطفا واسه بویراحمد نظر نفرمایین ممنون میشیم

 • محمد گفت:

  مثل همیشه عالی نوشتی

 • reza گفت:

  مطمئنم این خانم نمیدونه اصلاحات چیه اصولگرایی چیه سیاست چیه.اصلا سیاست به تو چه مربوط خانم برو به زندگیت برس.این همه فیلم ونمایش در میاری که چی؟ادم سیاسی باشه و سیاست رو بفهمه خوبه ولی سیاست باز و عضو این حزب و حزب دیگه باشه خوب نیست خصوصا برای جوونا.شما الان میخوای چکار کنی؟نه حزب تو نه حزب مخالف حزب تو به هیچ وجه دغدغه ی مردم ندارید.مردم بازیچه ن .همتون امتحانتونو پس دادید.برای منافع حزبتون حق و دین مردم رو نادیده میگیرید دروغ میگید راحت.برای جوونا هم بهتره سیاست رو بشناسن.تو سیاست دخالت کنن رای بدن ولی سیاست باز و حزب باز نشن فقط از حق حمایت کنن.من به کسی توهین نکردم نظرمو گفتم منتشر کنید

 • رسایی نسب گفت:

  آفرین!
  متن شیوا و بیان رسایی بود و اشارات به جا!

پربازديد