تاریخ درج خبر : 1394/12/05
کد خبر : ۵۳۴۸۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

رقابت داغ کاندیداها در شهرها و روستاهای استان/ برنامه برای رفع مشکلات مردم

رقابت داغ کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه استان همچنان ادامه دارد و این روزها مناطق شهری و روستایی شاهد حضور و سخنرانیهای کاندیداها هستند.

این روزها کاندیداها همچنان در حال گشت و گذار و سخنرانی در مناطق مختلف شهری و روستایی هستند تا بر سبد آرای خود بیفزایند.

طبق برنامه ریزی که فرمانداریهای شهرستانهای مختلف در این حوزه ها انجام داده اند، شهرهای استان هر روز میزبان یک کاندیداها هستند.

اما خود کاندیداها نیز با روستا گردی، دیدار با طوایف و اقشار مختلف از سحرگاه تا پاسی از شب در حال تبلیغ هستند و کاروانهای خودرویی آنها در جاده های روستایی و شهری رژه می روند.

کاندیداها این روزها در حال بیان توانمندیهای خود برای حضور در مجلس و برنامه های خود هستند اما بااین حال انتقاد از عملکرد و سخنان یکدیگر نیز در سخنرانی های کاندیداها زیاد دیده می شود. در ادامه نگاهی داریم به مهمترین محورهای بحث این کاندیداها در دیدارهای مردمی و مناظره ها.

چوب لای چرخ دولت نمی گذارم

مهدی روشنفکر، یکی از کاندیداهای حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا می گوید: در صورت موفقیت در این کارزار؛ برای پایان دادن به عقب ماندگی مناطق مختلف استان از جمله مارگون و در جهت تغییر وضعیت دامداری، کشاورزی، معیشت مردم و ایجاد اشتغال قدم برداشته و تلاش خواهم کرد.

مهدی روشنفکر با تاکید بر اینکه چوب لای چرخ دولت نگذاشتن و تنها در جهت منافع مردم حرکت کردن از وظایف مجلسیان است، تصریح کرد: مشکل این مردم بحث جناج بندی‌های سیاسی و اصول گرایی یا اصلاح طلبی نیست. اصل مردم است و ما باید در جهت عزت و شرف مردم حرکت کنیم و به دنبال توسعه و تحول در منطقه باشیم.

با تعامل با دولت می توان مطالبات به حق مردم را پیگیری کرد

یکی دیگر از کاندیداهای این حوزه نیز در جمع مردم گفت: امروز با تعامل با دولت می توان مطالبات به حق مردم را پیگیری کرد.

غلام محمد زارعی که هم اکنون نماینده این حوزه نیز هست، افزود: در دو سال اخیر با همدلی و همکاری که با دولت در مجلس داشتم کارهای بزرگی را در شهرستانهای بویراحمد ودنا شروع کردم .

وی همچنین از برخی از کسانی که اقدامات صورت گرفته را برای خود مصادره می کنند، انتقاد کرد.

وظیفه نماینده مجلس نظارت و قانون‌گذاری است

یکی دیگر از کاندیداهای این حوزه نیز با بیان این که تنها ۲۰ درصد از نمایندگان در هر مجلسی به دنبال کار نمایندگی و قانون گذاری هستند، اظهار کرد: در دو دوره‌ای که در مجلس بودم کار قانون گذاری را فراموش نکردم.

ستار هدایت خواه بابیان اینکه نماینده نباید روحیه معامله‌گری داشته باشد، تصریح کرد: وظیفه نماینده مجلس نظارت و قانون‌گذاری است که با این دو راهکار می‌توان مشکلات مردم را نیز برطرف کرد.

وی بیان کرد: نماینده مردم باید در مجلس به کارها و وظایف خود عمل کند و به دنبال کارهای شخصی نباشد.

برای رفع مشکلات مردم برنامه دارم

دیگر کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده نیز گفت: من مشکلات جامعه و شهرستان های استان را خوب می شناسم و برای آنان برنامه دارم.

عدل هاشمی افزود: آمدم تا خود را به مردم عرضه کنم برای اینکه خدمت گذاری را به شکل دیگری به مردم عرضه دارم.

نباید خدمات نظام را زیر سوال برد

یکی دیگر از کاندیداهای این حوزه انتخابیه دهم گفت: با سیاه نمایی عملکرد گذشته نباید خدمات نظام و انقلاب را زیر سوال برد.

سید محمد موحد افزود: کارهایی که صورت گرفته خدمات نظامی است که مرید انقلاب و نوکر مردم در شکل دهی به این سمت و سوی نقش اول را ایفا می کرد.

منافع مردم با سیاسی کاری و غوغا سالاری خدشه دار می شود

یکی از کاندیداهای حوزه انتخابیه گچساران و باشت و نماینده کنونی این حوزه نیز در جمع مردم گفت: منافع مردمم با سیاسی کاری و غوغا سالاری و شلوغ کاری من خدشه دار می‌شود.

غلامرضا تاجگردون افزود: من تمام تلاشم را کردم که در این ۴ سال گذشته این علامت را به مردم شریف حوزه انتخابیه‌ام بدهم که در نگاه من در برخورد و مواجه شدن با مسائل عمومی جامعه نگاه سیاسی نیست و خوشحالم که همه جریانات هم اصولگرا و هم اصلاح طلب به نقطه مشترک برای یک کار مهم رسیدند.

هیچ وقت گذشته را نفی نمی‌کنم

دیگر کاندیدای این حوزه نیز گفت: هیچ وقت گذشته را نفی نمی‌کنم و منکر فعالیت دیگران نمی‌شوم و بر این باورم که هر کسی نقش خودش را بازی کرد؛ اما برای خودم نقش و نیتی قائل هستم و به این دلیل به صحنه انتخابات وارد شدم.

علی فولادی وندا افزود: بنده از آنجایی که بیشتر از سیاسی بودن، انسانی اجرایی بوده و هستم، احساس می‌می کنم با توجه به تجربه‌ی مدیریت پروژه‌های کلان ملی که طی سه دهه بر عهده داشتم، می‌توانم در قانون گذاری فرد مؤثری باشم.

به گزارش خبرنگار مهر، پایان ماراتن انتخابات مجلس دهم نزدیک است و مردم استان با بررسی سخنان کاندیداها به دنبال انتخاب نامزد اصلح هستند تا شاهد توسعه هرچه بیشتر استان خود باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد