تاریخ درج خبر : 1394/12/06
کد خبر : ۵۳۵۳۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

شجاع پوریان: سرمایه کامرانی بعد از ۴ سال، میلیاردی نمی‌شود/ دولت و مجلس اصولگرا، کشور را به مرز انفجار رساندند

ولی‌الله شجاع‌پوریان در جمع هواداران اصلاح طلب و در حمایت از دکتر علی کامرانی مقدم، اظهار کرد: انقلاب اسلامی با پشتوانه مردم و رهبری هوشمندانه و معتقد به رأی و نظر مردم بنا شده و ما اصلاح‌طلبان که نیروهای خط امام بودیم و اکنون نیز تحول‌خواه است بر خلاف نگاه تشریفاتی و زینتی رقبایمان، به رأی و خواسته مردم باور قلبی داریم.
وی با اشاره به کارنامه درخشان دولت اصلاحات و انتخاب دولت و مجلس اصلاح‌طلب، یادآور شد: یادمان نرفته است آن سید مظلوم می‌گفت هر نوروز یک بحران برای من ایجاد می‌کردند ولی با این وجود محصول عملکرد دولت و مجلس اصلاحات بلندآوازی در عرصه سیاسی و در عرصه اقتصادی توسعه و پیشرفت و کاهش مشکلات مردم بوده در حالی که نتیجه دو دولت و سه مجلس اصولگرا، خروجی جز ازدیاد فقر و بیکاری و نداری، دامن زدن به قساد اداری، سایه شوم تهدید و به وجود آمدن اختلاس‌های میلیادری چیز دیگری نبود.
درآمدهای ۷۰۰ میلیارد دلاری نفت، از دست مردم رفت
وی افزود: کار در دولت گذشته به جایی رسیده بود که یک شهروند ایرانی از ترس اینکه او را تروریست نخوانند، ایرانی بودنش را مخفی می‌کرد؛ در دولتی که درآمدهای افسانه‌ای نفت از مرز ۷۰۰ میلیارد دلار گذشت، فرصت‌های پیشرفت و توسعه از دست این مردم رفت.
در دولتی که با وجود ادعای پاکدست‌ترین دولت بعد از انقلاب، دزدی و اختلاس بیداد می‌کرد و هزینه‌های هنگفتی بر جیب این ملت تحمیل شد و امروز معاون اول آن به جرم اختلاس در زندان است ولی هیچ مسئول ارشدی در دولت اصلاحات کوچک‌ترین تخلفی ندارد.
دولت و مجلس اصولگرا، کشور را به مرز انفجار رساندند
این نامزد ردصلاحیت شده مجلس شورای اسلامی با اشاره به سکوت مجلس اصولگرا در مقابل تخلفات دولت اصولگرا، تصریح کرد: کار به جایی رسید که رئیس دولت اصولگرا در مقابل دیدگاه بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، مجلس را در رأس امور نمی‌دانست.
وی افزود: حاصل عملکرد دولتمردان و نمایندگان اصولگرا، وضعیت کشور را به حالت بحرانی و انفجاری رساند و امروز چاره‌ای جز تغییر نداریم، و انتخاب سید حسن روحانی گام نخست بود و روز جمعه نیز فرصت برداشتن گام دوم است.
دستاوردهای انتخاب اصولگراها
شجاع‌پوریان با اشاره به ویرانه‌ای که دولت روحانی آن را تحویل گرفت، رشد اقتصادی از مثبت ۶ درصد دوران اصلاحات به رشد منفی در دولت احمدی‌نژاد و تورم تک رقمی ۴ برابر شد و وضعیت بین المللی ما به جایی رسیدیم که کشور مخل امنیت جهانی شناخته شویم و کارت‌های قرمز دریافت کنیم.
وی ورشکستگی بنگاه‌های اقتصادی، تعطیلی کار و تولید، بالارفتن دیون بانک‌ها، افزایش نقدینگی، شیوع فساد اداری، اختلاس و دزدی را محصولاتی دانست که دولت تدبیر و امید با تدبیر باید آن‌ها را حل می‌کرد.
وی ادامه داد: اما در این دوسال پیچیده‌ترین پرونده سیاسی با تدبیر دولت و دیپلمات کارورزیده حل شد و شرایط کشور را به گونه‌ای متحول کرد که کشورهای بزرگ دنیا برای سرمایه‌گذاری در ایران رقابت می‌کنند.
اگر موفقیت‌های بیشتر می‌خواهید، گام دوم را بردارید
وی خطاب به مردم یادآور شد: اگر می‌خواهید برجام‌های اقتصادی و فرهنگی نیز به وجود بیاید و شرایط خوب کشور ادامه داشته باشد، باید مجلسی را سر کار بفرستیم که دولت را ضمن استقلال، حمایت کند و حرکت اصلاحی و اعتدالی کشور را بپذیرد.
این نماینده مجلس ششم، حمایت از جریان فکری اصلاحات و نه اشخاص را اولویت خود دانست و ابراز کرد: انتظار ما حمایت از جریانی است که راه تعامل با دنیا را می‌داند، برای اداره کشور برنامه و طرح و عرضه دارد.
حمایت تمام قد از علی کامرانی به عنوان نماینده تفکر اصلاحاتی
وی، با حمایت تمام قد از علی کامرانی به عنوان نماد یک جریان، تصریح کرد: او متفاوت از رقیبانی که خود، وارث مشکلات ده‌ها ساله کهگیلویه بزرگ هستند، می‌اندیشد، و برای همین انتخاب او می‌تواند، مسیر رسیدن به توسعه و رفع مشکلات این منطقه را هموار و کوتاه کند.دهدشت
تفاوتی ساده میان اندیشه اصلاح‌طلبی و اصولگرایی
شجاع‌پوریان با ذکر مثالی ساده گفت: تفاوت اندیشه ما با رقبایمان در مقایسه دو تفکری که یکی با دنیا ارتباط و تعامل سازنده برقرار می‌کند و دیگر سفارت‌خانه را به آتش می‌کشد و هزینه‌های هنگفتی را بر جیب مردم تحمل می‌کنند، قابل تصور است.
وی توضیح داد: در همین انتخابات یک جناح به خود اجازه می‌دهد تا هزاران نیروی فرهیخته و توانمند را با ردصلاحیت از حضور در انتخابات و انتخاب مردم بازدارد، هر چند اصلاح‌طلبان ردصلاحیت شده، صلاحیت خود را از مردم می‌گیرند؛ اکنون نیز به گونه‌ای مدیریت شده که افرادی جایگزین نامزدهای ردصلاحیت شده شوند و در کهگیلویه نیز اجماع روی آقای کامرانی حاصل شده است.
شهادت شجاع‌پوریان در مورد کامرانی/ امید به حمایت منطقیان
وی با ابراز خوشحالی از اتحاد اصلاح‌طلبان، گفت: گواهی می‌دهم کامرانی فردی توانمند و مهمتر از آن پاکدست است و اگر این افراد به مجلس بروند ۴ سال دیگر سرمایه میلیاردی پیدا نمی‌کنند و دست در جیب مردم نمی‌کنند بلکه از حقوق و شرافت و هویت دینی و ملی این مردم فرهیخته دفاع می‌کنند.
این نامزد ردصلاحیت شده دهمین دوره انتخابات مجلس، در بخش دیگری از صحبت‌هایش با قدردانی از بزرگانی چون لاهوتی، آرام، رستاد، باقریان، بنام، جوانمردی، رئیسی، اخلاقی، عزیزی و همه افراد ردصلاحیت شده و حامی اجماع، اضافه کرد: از آقای منطقیان نیز قدردانی می‌کنم و امیدوارم، در ساعات باقی مانده با حمایت از جریان فکری اصلاحات که خود هم متعلق به آن است، زمینه تضمین پیروزی اصلاحات را فراهم کند.
به جای تدبیر در مدیریت سبد آرای اصلاحات دچار انشقاق و تفرق شدیم
وی توضیح داد: همیشه حسرت خواندم چرا در منطقه‌ای که عمده آرای مردم در سبد اصلاحات است به دلیلی که ما نتوانستیم خوب مدیریت و تدبیر کنیم، از انشقاق و اختلاف ما رقیب بهره برده و تاکنون اصلاح طلبی از این دیار به مجلس نرفته است؛ اکنون فرصتی طلایی است که هرچند نیروهای فکری و بزرگان اصلاحات در کنار دکتر کامرانی هستند ولی امید است که بقیه نیز در این ساعات بپیوند تا زمینه خوشحالی این مردم فراهم شود.
شجاع‌پوریان استقبال از اصلاح‌طلبی را در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ، بسیار مطلوب خواند و گفت: دست از تلاش برندارید تا شاهد پیروزی شیرین اصلاحات در روز هفتم اسفند باشیم.
با شناختی که دارم انتخاب مردم اصلاحات خواهد بود
وی خاطرنشان کرد: با فهم و شعور و شناختی که از مردم این منطقه دارم، امیدوارم که کسی را انتخاب کنند که به جریان توسعه و آبادانی و بالندگی کشور کمک کند. و به برخی تبلیغات منفی توجه نکنند چرا که بارها از جمله سال ۹۲ مردم برخلاف روند تبلیغات و جو حاکم، انتخاب کردند.
وی در بخش پایانی صحبت‌هایش، با انتقاد از برخی سیاست‌های اقتصادی، گفت: اقتصاد صدقه‌ای شایسته این مردم و جوانان باشعور و صادق نیست و باید به جای مخدوش کردن کرامت انسانی افراد، و التماس کردن برای به کار گماردن یک بیکار، کارخانه بسازیم واشتغال پایدار و آبرومندانه ایجاد کنیم
حضور امروز مردم در نطق انتخاباتی علی کامرانی با حضور ولی‌الله شجاع‍پوریان بار دیگر امید را برای انتخاب یک گزینه اصلاح طلب بعد از بیش از دو دهه پررنگ کرده است.

گزارش از کریم بنام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • برزگر گفت:

  درود بر آقای شجاع پوریان.

 • ali گفت:

  حمایت همه جانبه از دکتر کامرانی
  زنده باد منطقیان عزیز…………

 • همه کهگیلویه دکتر کامرانی عدالت طلب گفت:

  زنده باد شجاعپوریان
  زنده باد لاهوتی ومنطقیان
  زنده باد وفایی اصولگرای اصلاح طلب
  زنده باد دکتر آرام و دکتر جوانمردی

  و زنده باد دکتر کامرانی مرد مبارزه با فساد و رانتخواری و باندهای مافیایی سرمایه داری

 • منتقد گفت:

  مجلس ششم باتحصن کشور رو در معرض نابود قرار داد
  فتنه 88اصلاحات کشور رو در معرض نابودی قرار داد
  اصلاحات خیر و صلاح دشمنان ما رو میخواد مرگ برآمریکا

 • اصلاح طلب گفت:

  درود بر دکتر ارام

 • آرام گفت:

  درود بر اصلاحات…

 • مانی گفت:

  درود بردکترشجاعپوریان درود بر مردم کهگلویه درودبراصلاحات درود بر ققنوس اصلاحات دکترکامرانی

پربازديد