تاریخ درج خبر : 1394/12/06
کد خبر : ۵۳۵۶۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -
اردوان قرائتی

انتخاب خمونی!

سایت استان: اردوان قرائتی

یک هفته تبلیغات انتخاباتی به پایان رسید و طبق معمول همه کاندیداها از هر شیوه ای برای ایجاد جنگ روانی علیه همدیگر کوتاهی ننمودند ،بخصوص دو کاندید جریان اصولگرا در کهگیلویه بزرگ ،که دارای ابشخوری مشترک به لحاظ منش و روش و اتفاقا رفیق سالهای نه چندان دور هم و قطعا با توانمندیها و نقاط ضعف شخصیتی همدیگر نیز به خوبی آشنا بودند.

یکی فرزندان دیگری را به سوار شدن بر ماشین 700میلیونی متهم میکرد و دیگری به ماشین 400میلیونی فرزندش افتخار میکرد.

در کهگیلویه‌ای که به جرات میتوان گفت تابلوی “جیغ” ادوارد مونش در برابر صحنه هایی از فقر و نداری و مسکنت و بدبختی،گنگ می شود.وقتی دوستی میگفت اگر نصف پول ماشینهای مدل بالایی که در این کارناوال های تبلیغاتی بر جاده و خیابانهای پلاسیده این شهرستان سابقا بزرگ،سخیف ترین شکل خودنمایی و فخر را به نمایش میگذارند،در اینجا هزینه شود،همه مشکلات این حوزه حل خواهد شد،بیراه نگفته بود.

خواست و جذابیت قدرت برای کاندیداهای این جریان که داعیه اخلاق و دین دارند،نیز عاملی برای پایبندی و التزام به قسم و سوگندنامه های مکتوب از قبل بسته شده نیز نشد .اما در عجبم که عامه مردم که این بدعهدی و پیمان شکنی را در بدو کار اینان دیدند ،چگونه خود را تطمیع کرده که از یکی از این دو شخص حمایت کنند!

نمیخواهم از قصور و ظلمی که عامه مردم در همچون بزنگاه هایی ،در حق خود روا می دارند عبور کنم،اما سر صحبتم و اعلام انزجار من با آنانی است که همیشه بساط زوزه های سیاسی انان در تاکسی و اداره جات و حداکثر در مراسمات عروسی و عزا،به راه است و با ژست هایی حق به جانب و طلبکار و شاکی از عالم و ادم ،از فساد و رانت خواری و پسرفت و محرومیت گلایه می کنند،اما به موسم انتخابات موقتا همه چیز را فراموش کرده ،و با محاسبه شرایط موجود به ریالی ترین شکل ممکن،اعلام موضع می کنند

اگر بتوان به یک دلیل اصلی بر اینهمه بدبختی و محرومیت در کهگیلویه سابقا بزرگ تکیه کرد ،همین خوی و خصلت منفعت طلب و شخصیتهای بیسواد و بی ثبات است

کسانی که شاید مدرک و تصدیق نامه ی دانشگاهی حتی در عالیترین سطوح هم داشته باشند،اما فقط یک جمع و تفریق ساده را نصب العین خود قرار میدهند،در پایتخت و به گاه وزش بادهای اصلاح طلبانه ناگهان چپ میکنند و در دهدشت بخاطر روابط فامیلی و منفعت طلبانه راست می شوند.

اگر به دنبال مقصران اصلی این همه فلاکت و فقر و بیکاری و اعتیاد در دهدشت هستید،پس از دوستان و آشنایانتان که خود و رای شان را با هر قیمتی فروختند،به عکس ها و تصاویر این چند روز ماشین سواری و جاده گردی کاندیداهای اصولگرا بخصوص در استادیوم دهدشت را خوب نگاه کنید ،چهره هایی را خواهید دید که علیرغم سالها که از توبره اصلاح طلبی خوردند و بردند،با کمال وقاحت در جلوی دوربین ژست میگیرند،هر چند هفته بعد در تهران بسته به نتیجه ای که انتخابات دهدشت خواهد داشت،دوباره اصلاح طلبی خون این حضرات به طمع پستی بالا می زند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • احمد ارجمند گفت:

  آقا اردوان می دونی چند نفر استان کهگیلویه و بویراحمد در تهران کار می کنند؟ از شغل شریفشان هم اطلاع دارید؟ اگر کارمند یا کارشناس و استاد می بودند در ماه چقدر درآمد داشتند؟ هزینه تهران چقدر است؟ می شود با کارمندی و کارشناسی تهران صاحب خانه شد و ماشین های چند صد میلیونی خرید کرد؟ آن ماشینها شمارشون تهران 11،22،33،44،55،66،77،88،99 بودند براستی از کجا می آید این پولها؟ من در این هفته تبلیغات بیشترین ماشینهایی که در شهر می دیدم دور می زدند نمره تهران بودند- می خوام بگم راست می گی ولی باید یک پازل درست کرد همه را کنار هم چید و باید فهمید که چه می گذرد تازه اینها و آنهایی که شما گفتید فهمیدیم شکم …

 • موسوی گفت:

  من اصلاح طلبم ولی میدونستم کامرانی گزینه رای اوری نیس. ایا لاهوتی اینو نمیدونست؟ لاهوتی اصلاحاتو به فنا داد. در این شرایط بین گزینه های بد وبدتر چرا از موحد در مقابل عدل با قابلیت جبهه پایداری شدن رو حمایت نکردن؟

 • ناشناس گفت:

  جناب اردوان یک سوال دیگر هم از اصلاح طلبان بکنید که ایا منظوراز حق کاندید شدن وتایید صلاحیت ونماینده شدن از نظراصلاح طلبان برای همه مردم با هر ایده ای محفوظ است یا فقط برای اصول گرایان بعلاوه اصلاح طلبان؟ منظورم این است که بفکر حق همه مردم هستند یا هم وغم شان برای سهم خودشان است وبی خیال بقیه.

 • سلام گفت:

  درود بر شرفت که حقیقت را گفتی

پربازديد