تاریخ درج خبر : 1394/12/06
کد خبر : ۵۳۵۶۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -
سیدعلی‌اصغر ارجمند

یک فنجان تفکر مهمان من باش

بسم الله الرحمن الرحیم

رب ادخلنی مدخل الصدق و اخرجنی مخرج الصدق و اجعل لی من لدنک سلطانا نصیرا

در این روزهای گرم مشاعره و بیانیه دادن,در این بحبوحه ی حرف های دنیای مجازی,بین تمام علامت های سوال,پشت تمام دو دلی ها و هزاران سردرگمی از حرف هایی که هر روز گفته می شود و شنیده می شود و تکذیب می شود دست به قلم شدم برای یک گپ خودمانی.
همشهری بویراحمدی و دنایی من;یک فنجان تفکر مهمان من باش تا انتهای همین نامه.
حرف,حرفِ رای دادن و پیروز شدن و مسابقه نیست,صحبت از تهمت و دروغ و برچسب زدن برای بدست آوردن یکی دو رای بیشتر نیست;احترام به طرز تفکر,انتخاب و سلیقه ی شخصی هر انسان نشان دهنده ی پویایی و شکوفایی فکر و ذهن یک فرد است,چه بسا ممکن است عده ای در عین داشتن رابطه ی قومی و فامیلی یا حزبی کاندیدای دیگری را مناسب برای نمایندگی خود,مردم و شهر و کشورش بداند.
بهترین نمونه ای که سراغ دارم خودم هستم که بعد از سه دوره رای دادن به دلایل خاص این بار بر اساس منطق و مشاهداتم کاندید خود را انتخاب کردم,اعتراف میکنم در دو دوره ی اول بخاطر سن کم و متاثر از خانواده به آقای غلام محمد زارعی رای دادم و در سومین دوره که جوانی تحصیلکرده بودم به طمع شغل,سه دوره ای که منطق تاثیری نداشت در تصمیم گیری من اما در این مدت متوجه شدم که دلایل انتخاب من اشتباه بود اما انتخاب من درست بود.
در این روزها دیدم که شاعری داد می زد زارعی مرد فاتحه خوانی بود و عده ای خندیدند و کف زدند اما ندیدند مادری را که دلگرم شد از حضور نماینده ی شهرش در مراسمی که برای پسرش بود.
در این روزها کاندیدی را دیدم که بجای معرفی کردن شایستگی های احتمالی خودش حرف از بی فایده بودن آسفالت های دم انتخابی زد اما حتی نگاهی به جاده ی چهار خطه ای نکرد که جلوی روستای زادگاه خودش در حال ساخت بود,جمله ی آسفالت های انتخاباتی را گفت در حالی که هر روز هزاران نفر از مردم این شهر می بینند صدها ماشین راه سازی و کارگرانی که بی وقفه نه تنها روی یک مسیر که تمامی بزرگراه های یاسوج-اقلید,یاسوج-سپیدان-شیراز,بابامیدان-یاسوج-سمیرم,پاتاوه-دهدشت کار میکنند.
آری,این روزها دیدم آنهایی را که گفتند زارعی کاری برای این شهر نکرد اما چشم و گوش بستند بر روی طرح های بزرگی مانند کارخانه ی سیمان مارگون,طرح عظیم فولاد سقاوه,ثبت میدان گازی مختار به عنوان چهارمین منبع بزرگ ذخیره ی گاز کشور,ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج,بیمارستان بزرگ یاسوج و هزاران طرح دیگری که جا و مجالی برای ذکر آنها نیست.
مگر می شود ساخت راه آهنی که حرف از رویا بودن و عدم توجیه اقتصادی آن می زدند را ندید؟
مگر می شود انکار کرد تکمیل فرودگاهی که بزودی میزبان هواپیماهای موتور جت خواهد بود؟
بزرگراه و فرودگاه و راه آهن,هر سه با هم,فقط مانده بندرگاه که اگر این شهر دریا داشت مطمئن هستم آن هم در حال ساخت بود با این همت بلند.
با احترام به تمامی کاندیداها و سلیقه ها من رای می دهم به انتخاب خودم,نه متاثر از خانواده و نه بخاطر شغل,رای خواهم داد به چیزهایی که دیدم,به خاطر همسو بودن کاندید مورد نظر خودم با دولت و در نتیجه ی آن تصویب طرح ها و بودجه های لازم برای این استان از سوی دولت نه کاندیدایی که چهارسال آینده را در تقابل با دولت فرصت سوزی کند,به کاندیدایی که دوسال از دوره ی نمایندگی خودش را صرف تجربه اندوزی نکند.
من رای می دهم به مردی که گفتند پشت در وزیر 4 ساعت منتظر ماند و خندیدند, اما ندیدند وقتی از اتاق وزیر به شهر خود بر می گشت طرح های فولاد و سیمان و راه سازی و راه آهن و بیمارستان و ورزشگاه و کشاورزی را سوغات برد.
من رای خواهم داد به تو,بخاطر خودم,مردمم,شهرم.

التماس تفکر
یا زهرا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  مردم ما مثل کبک سرشون زیر برفه. احسنت. درود بر امیر کبیر درود حاج زارع عزیز. یازهرا

  • ناشناس گفت:

   از تاریخ ……………………. همه کس را امیرکبیر خطاب می کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • لیلا گفت:

  مردم زارع رو خواستند و رای دادند …

 • م گفت:

  با بازی کردن با واژ ها و جملات ادای روشنفکران را درآورده ای و اما نوشته ات بی مایه بود .هیچ نداشت . از کارخانه ی سیمان گفته ای در حالی که هیچ ربطی به زارع ندارد .تازه احداث این کارخانه در این منطقه و در این زمان هیچ توجیه اقتصادی ندارد و از همین حالا افتتاح نشده زیان ده است برای فروش تولیداتش با مشکل مواجه خواهد شده اگر چیزی هم بفروشد جبران هزینه حمل را هم نمی کند.دوم کارخانه فولاد است که به همت خانواده بزرگ حاج باقری و فرزندان خلفش احداث میشود و زارع فقط پز تبلیغاتی آنرا میدهد و…..

 • ناشناس گفت:

  واقعا التماس تفکر
  یادتان نرود که کارخانه سیمان مارگون با آمدن فردسرمایه گذار از لبنان در زمان هدایتخواه بود.
  که بعد از سالها آقای هدایتخواه توانست طرح را آهن را یه تصویب برساندو….
  نماینده در هر دولتی محترم است.
  یاد پدربزرگ عزیزم بخیر و روحش شاد مردی از طایفه غیور قاید گیوی که میگفت :” قربون کر خوب برم مال هرکیه خوب”
  دولت موافق را بهانه نکنید.اصلا دلیل خوبی نیست.

 • ناشناس گفت:

  آقای ارجمند لطفا آگاهی خود رابیشتر کنید بعد مطلب بنویسید.همه طرح هایی که نوشتید کار نماینده دیگری است .خدا را درنظر بگیرید بخاطر دیگران حق کسی را نکشید.

  • سید علی اصغر ارجمند گفت:

   مردم اون جیزی رو میبینند و میفهمند قضاوت می کنند نه شنیده ها رو,به قولی بهدعمل کار برآید به سخنرانی نیست

 • فاطيما كرمي گفت:

  برادر من حالا سوال پیش میاد برای من که شما واقعا آگاه نیستید یا صلاح رو در عدم آگاهی دیدید/ به نظر میاد که انتخاب شما درست یا اشتباه فرقی نمیکنه ولی دلایلتون اشتباه منتها با شیوه ای متفاوت/ همین بیمارستان و باشگاه و… که شما از آنها به عنوان عملکرد یاد کردید بهتره یه پیگیری و تحقیق دیگه داشته باشید تا متوجه بشید این طرح ها توسط دکتر هدایتخواه در مجلس ارائه شد/ حالا التماس تفکر

 • خودم گفت:

  احسنت

 • برزگر گفت:

  بله! برادر،
  از ماست که بر ماست.

 • jj گفت:

  نفهمیدم اولش تخریب کردی بعد حمایت, این طرح هایی که گفتی همش ملی بوده ربطی به اقای زارعی نداره, متاسفانه هنوزهیچ کدومش همبه بار ننشسته

  • سید علی اصغر ارجمند گفت:

   دوست عزیز کجا تخریب کردم؟گفتم این بار رو منطق به آقای زارعی رای میدم و دلایلش رو هم گفتم,طرح هایی که می فرمایید ملی هستند رو چرا نماینده ی دوره ی قبل از زارع نتونستن چندتاشو اجرا یا حتی تصویب کنند؟

پربازديد