تاریخ درج خبر : 1394/12/06
کد خبر : ۵۳۵۷۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار:

امکان تخلف در انتخابات وجود ندارد/ قانونمند ترین تبلیغات را در کهگیلویه‌وبویراحمد شاهد بودیم

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تضمین کننده بقای نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: با تدابیر اندیشیده شده امکان تخلف در انتخابات وجود ندارد.

به گزارش سایت استان به نقل از پورتال اطلاع رسانی استانداری، سیدموسی خادمی در برنامه نگاه روز شبکه دنا، افزود: به دلیل ثبت کد ملی برای هر یک از رای دهندگان امکان هر نوع سوء استفاده مانند دوبار رای دادن برای هر نفر غیرممکن است.

خادمی با بیان اینکه، برای هر صندوق چند ناظر، بازرس، نمایندگان فرماندار، نامزدها و اعضای هیات اجرایی پیش بینی شده است، تصریح کرد: شرایط برای امنیت محیطی انتخابات فراهم است.

استاندار، حضور گسترده در انتخابات هفتم اسفند ماه را پشتوانه خوبی برای نظام و مسئولان در صحنه های بین المللی دانست واظهار داشت: فراهم کردن زمینه حضور حداکثری، برقراری امنیت و برگزاری انتخاباتی سالم وپرشور مهمترین راهبرد دولت است.

خادمی با اشاره به اینکه، انتخابات تبلور دمکراسی و مردم سالاری دینی است، تصریح کرد: انتخابات یکی از مهم ترین جلوه های مشارکت مردم و از ابزارهای مهم برای قانونگذاری، اصلاحات و پیشبرد اهداف نظام های سیاسی و اجرایی است.

وی با یادآوری روند تبلیغات امسال در این استان گفت: نامزدها و هواداران آنها در این دوره قانونمند ترین تبلیغات را در کهگیلویه و بویراحمد برگزار کردند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: براساس آخرین آمار ثبت احوال 517 هزار نفر در این استان واجد شرایط رای دادن هستند.

به گفته خادمی، 20هزار نفر عامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و پشتیبانی برای اجرای انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی در کهگیلویه و بویراحمد آموزش، ساماندهی و آماده انجام این امر سرنوشت ساز است.

استاندار ابراز داشت: تعرفه مورد نیاز حوزه های انتخابیه توزیع و تمام شرایط برگزاری مطلوب انتخابات فراهم شده است.

خادمی با بیان اینکه،771 شعبه اخذ رای در انتخابات هفتم اسفند امسال در این استان پیش بینی شده است، افزود: برای جمع آوری آرای مردم مناطق سخت گذر بالگرد پیش بینی شده است.

استاندار یادآور شد: از این تعداد شعب، 51 درصد شعبه اخذ رای سیار در مناطق روستایی و عشایر و 49 درصد شعبه اخذ رای ثابت در مناطق شهری استان پیش بینی شده است.

خادمی تصریح کرد: در مجموع 337 مورد مربوط به حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده، 289 مورد مربوط به بویراحمد و دنا و 145 شعبه اخذ رای مربوط به گچساران و باشت است.

به گفته استاندار، 23 نامزد برای راهیابی سه نفر به مجلس شورای اسلامی در کهگیلویه وبویراحمد با هم رقابت می کنند.

وی افزود: مردم این استان از میان دو داوطلب یک نفر را انتخاب و راهی مجلس خبرگان رهبری خواهند کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد