تاریخ درج خبر : 1394/12/09
کد خبر : ۵۳۵۹۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان:

اگر تخلفات مشهود باشد انتخابات باطل می شود/ اعلام نتایج انتخابات استان به منزله تأیید شورای نگهبان نیست

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نتیجه اعلام شده در مورد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد تنها درخصوص افراد حائز اکثریت آرا است و به منزله تایید نهایی شورای نگهبان نیست.

H-10

به گزارش سایت استان به نقل از صبح زاگرس، حجت الاسلام قدرت الله خرم روز با بیان این که نتیجه اعلام شده در مورد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد تنها درخصوص افراد حائز اکثریت آرا است و نه تایید نهایی شورای نگهبان افزود: طبق قانون، پس از برگزاری انتخابات و شمارش آرا، ابتدا فردی که حائز اکثریت آرا شده باشد معرفی می شود و پس از آن، موضوع شکایت ها مورد بررسی قرار می گیرد.

 وی افزود: پس از اعلام افراد حائز اکثریت آرا، کاندیداهای دیگر تا دو روز فرصت دارند اعتراض خود را تحویل دهند تا در هیئت های اجرایی مورد بررسی قرار گیرد.

 رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که این شکایات ظرف 6 روز توسط هیئت های اجرایی بررسی شده و پس از آن توسط هیئت نظارت استان مورد بررسی قرار می گیرد، ادامه داد: در صورتی که تخلفات مورد ادعا بوسیله مستنداتی که کاندیدهای معترض ارایه می دهند اثبات نشود، صحّت انتخابات توسط شورای نگهبان تایید می شود.

 خرم روز گفت: اگر تخلفات مورد ادعا بر اساس مستندات اثبات شود، بر اساس ضوابط، موضوعاتی مانند بازشماری یا ابطال در دستور کار قرار می گیرد.

 رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تأیید یا ابطال انتخابات تنها در حوزه اختیارات شورای نگهبان است و هیچ نهادی جز شورای نمی تواند انتخابات را ابطال کند.

خرم روز در مورد این که شورای نگهبان در چه صورتی انتخابات را تایید نخواهد کرد گفت: اگر بر اساس مستندات و پس از بررسی موارد، تخلفات آشکار انتخاباتی که در قانون ذکر شده به وجود آمده باشد، شورای نگهبان این اختیار را دارد که موضوع بازشماری یا ابطال را در دستور کار قرار دهد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  ما شدیدا خواستار بررسی موضوع هستیم

 • ناشناس گفت:

  باسلام خدمت مسولین دلسوز نظام بخصوص شورای محترم نگهبان که وظیفه امانت داری آرای مردم را بر عهده دارند .تا آنجا که مشهود می باشد در انتخابات تخلفاتی صورت گرفته ونتیجه انتخابات واقعی نمی باشد لذا از شورای محترم نگهبان تقا ضا مندیم جهت جلوگیری ازتضعیف حقوق مردم فهیم بویراحمد رسیدگی لازم را به عمل بیاورند.

 • ناشناس گفت:

  در دورهای قبل هرگاه صحبت از اعتراض میشد شما می گفتید سازکار انتخابات طوری که امکان تقلب وجود ندارد ؟

 • ناشناس گفت:

  همه جا بعضی از افراد سعی میکنند که دو بار رای دهند ولی دیگر اون مقدار تخلف صورت نگرفته همه کاندیدا تخلف داشتند شک نکنید پس الکی ذهن مردم مخدوش و هزینه دولت را در ندهید باتشکر

 • نام شما: گفت:

  باسلام وخسته نباشیداززحمات بی شاءبه شمااولیای محترم خدا!!شماکه الحق ازطرف خداومردم وکیل این مردم شریف هستیدوزحمات زیادی رامتقبل میشویدومسؤلیت سنگینی به عهده دارید!!آگاه هستیدکه مردم شریف شهرستان بویراحمدودناازنتایج آرای مأخوذه ناراضی هستند وتجمع مردم دردوروزگذشته حاکی ازاین امرست امیدواریم وقسمتان میدهیم به خدای بزرگ وعادل که شمامسؤلین محترم (وکلای مردم وامین مردم )ازحق این مردم نگذریدوحقایق راآشکارکنیدواجازه ندهیدحق این مردم پایمال شود!!!اجرکم عندالله!!(شورای نگهبان =امانت داران ومعتمدین مردم مظلوم)

  • سی سخت گفت:

   طبیعی است آنهایی که بازنده انتخابات هستند از نتیجه ناراضی باشند و این نارضایتی دلیلی بر مشکل دلر بودن انتخابات نیست

 • ناشناس گفت:

  احسنت براین شعور واین وحدت ویک دلی به نظام مقدس اسلامی . انصافا انتخابات خوبی بود . وشک نکنید در تمام دوران تخلفهای وجود دارد اما نه به این اندازه که بخواهند زحمت مردم به هدر برود وهزینه برای کشور در بر داشته باشد.

پربازديد