تاریخ درج خبر : 1394/12/10
کد خبر : ۵۳۶۱۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:

جواز تاسیس دومین واحد پتروشیمی در شهر گچساران صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جواز تاسیس دومین واحد صنایع پایین دستی پتروشیمی در شهر گچساران صادر شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه صنایع پایین دستی پتروشیمی مزایای فراوانی دارد که در صورت توسعه آن صنعت پتروشیمی تبدیل به یکی از چرخ دنده‌های اصلی موتور محرکه رشد اقتصادی می شود افزود: خوشبختانه این مهم با پیگیری¬های مجموعه مدیران صنعت استان و توجه ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت به کهگیلویه و بویراحمد و همکاری نماینده شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در حال انجام است.

دیودیده با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد با در اختیار داشتن منابع عظیم نفت و گاز، فاقد صنایع پایین دستی منسجم در این بخش است اظهار داشت: مزیت ‌های توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی را می توان فعالیت و سرمایه‌گذاری کمتر، ارزش افزوده بالاتر، اشتغالزایی بیشتر، تنوع بیشتر محصولات برشمرد.

وی گفت: جواز تاسیس این پتروشیمی در منطقه چهار بیشه گچساران با ظرفیت تولیدی سالانه 5 هزار تن اسید فرمیک، 30 هزار تن اسید استیک، 100 هزار تن اتیل استات و 45 هزار تن وینیل استات و با سرمایه گذاری بالغ بر 7 هزار میلیارد ریال و ایجاد 433 فرصت شغلی در زمان بهره برداری کامل در زمینی به مساحت 50 هکتار صادر شده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: امروز صنعت پتروشیمی نقش غیر قابل انکاری در اقتصاد کشور دارد و همزمان با تامین نیاز داخل در زمینه صادرات نیز عملکرد قابل قبولی را در چند سال گذشته داشته و در صورتی که بخش های میان دستی و تکمیلی نیز توسعه متوازنی داشته باشند علاوه بر پرهیز از خام فروشی، ایران و به تبع آن کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک قطب بزرگ پتروشیمی در سطح منطقه می تواند در عرصه بین المللی نیز حضوری پررنگ تر داشته باشد.

دیودیده در پایان بر این نکته تاکید کرد: که سرمایه گذاران داخلی و خارجی طرح های صنعت پتروشیمی مورد حمایت قرار خواهند گرفت و با توجه به این که سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی یک سرمایه گذاری مطمئن است، در این مسیر سرمایه گذاران در پروژه ها و طرح های توسعه ای پتروشیمی از مشوق ها و حمایت های ویژه بهره مند خواهند شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد