تاریخ درج خبر : 1394/12/10
کد خبر : ۵۳۶۲۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

پیام محیط زیستی عدل هاشمی پور: همه در هفته درختکاری درخت می کاریم

منتخب کهگیلویه بزرگ در مجلس دهم با صدور پیامی از مردم این حوزه انتخابیه خواسته اند برای حفظ محیط زیست در هفته درختکاری و به یاد شهدا درخت بکارید .

به گزارش”مهروند خبر”، متن کامل بیانیه سردار هاشمی به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند درخت را برای انسان آفرید، از اینرو او باید درخت را بکارد، آن را آبیاری کند و در حفظ آن بکوشد.

۱۵ اسفند روز درختکاری نام گذاری شده است، در کشور عزیز ما ” ایران ” ، نیز آغاز این روز را باید جهاد واقعی حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی دانست.امیدوارم مسئولین محیط زیست و منابع طبیعی این دغدغه عمومی را پاس بدارند و جهت تحقق اهمیت کاشت و حفاظت از درختان و اطلاع رسانی و فرهنگسازی تلاش مثمر ثمر بنمایند تا بدانیم که درخت رمز حیات سرزمین مان است.

با دعوت از همه رسانه ها ، تشکل های مردم نهاد، جوامع محلی و اقشار مختلف مردم برای تلاش های مسئولانه در حفاظت از طبیعت و محیط زیست، امیدوارم روز درختکاری در تقویم ما روزی خاطره انگیز و ماندگار در پاسداشت طبیعت کشورمان شود.

پرواضح است که تولید آب، تولید محصولات غذایی، حفاظت از خاک، تلطیف هوا و منظر زیبا فقط بخشی از فواید درخت است و مهمترین راه غلبه بر بحرانهای زیست محیطی همچون تغییر اقلیم ،افزایش بیابان زایی،گرم شدن کره زمین،پدیده مخرب گرد و غبار،ذوب شدن یخچالها ،نابودی گونه های مختلف گیاه وجانوری به خطر افتادن تنوع زیستی،و……توجه بیشتر و بیشتر به درخت و درختکاری است.
پیام روز درختکاری من به همه انسانهای شایسته ، فرهیخته و نیک اندیش این است : هر کس در هر جا ی این سرزمین است حداقل یک نهال بومی برای سلامتی خود و به یاد شهیدان گلگون کفن ایران اسلامی در دیارخویش غرس نماید و این مهم با شکوه تمام برگزارگردد.
به امید درک همه اقشار جامعه از اهمیت روزدرختکاری برای تمام دوستداران و حافظان عرصه های محیط زیست و منابع طبیعی در جای جای کشورم توفیقات روزافزون را آرزومندم.
درخت را با قلب میکارند ، دستهای قلب و روحتان پر عشق باد.
عدل هاشمی پور
منتخب مردم شریف کهگیلویه بزرگ

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد