تاریخ درج خبر : 1394/12/11
کد خبر : ۵۳۶۲۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -
ایمان اشکوه

پروژه فشار هواداران جبهه پایداری بر مسئولین استانی/ مقامات مسئول هوشیار باشند

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور پرشور مردم در سراسر کشور روز 7 اسفند برگزار شد.

به گزارش سایت استان، استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به جمعیت کم و بافت قومی قبیله در سراسر آن، انتخاباتی پرشورتر از اکثر مناطق کشور را همواره شاهد بوده است و درصد بالای مشارکت مردم در استان گویای چنین مطلبی است.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در بویراحمد و دنا با حساسیت بالایی روبرو بود. حضور 4 کاندیدای قوی و با آرای بالا حساسیت‌ها در این منطقه را به شدت بالا برد.

غلام‌محمد زارعی با پشتوانه 4 سال نمایندگی مجلس قبل از انتخابات هم مشخص بود که بخت شماره یک پیروزی در انتخابات 7 اسفند خواهد بود.

ستار هدایتخواه که با استفاده از شعار «عزت بویراحمد» و حمایت اصولگرایان وارد رقابت با سرسخت‌ترین رقیب خود یعنی غلام محمد زارعی شده بود با موانع «خرسندیان، نیکبخت و روشنفکر» روبرو شد که کاملا در شکست وی مقابل زارعی تأثیرگذار بودند.

بی‌شک مهدی روشنفکر پدیده این دوره از انتخابات بود که تمامی معادلات و پیش‌بینی‌ها را در حوزه بویراحمد و دنا تغییر داد و با کسب 37 هزار رای نقش تعیین کننده‌ای در این دوره از انتخابات داشت.

محمد بهرامی که حمایت مجمع شورای اصلاح‌طلبان بویراحمد و دنا را پشت سر خود داشت، نتوانست حمایت سید باقر موسوی را جلب کند و به رغم اینکه نسبت به دوره قبل 12 هزار رای بیشتر کسب کرد نتوانست رای قابل توجهی به دست آورد. 

با تمام افت و خیزها و حواشی قبل از انتخابات، غلام‌محمد زارعی با افت شدید آرای مأخوذه‌اش نسبت به دور قبل پیروز انتخابات شد و با اختلاف آرای کمتر از 3 هزار رای، نسبت به ستار هدایتخواه نماینده جبهه اصولگرایان توانست جواز حضور در بهارستان را برای دومین بار پیاپی کسب کند.

ساعات اولیه بعد از رای‌گیری و درحالی که هنوز صندوق‌های زیادی شمارش نشده بودند، هواداران هدایتخواه جشن پیروزی گرفتند.

اما صبح روز شنبه و بعد از اعلام رسمی پیروز انتخابات، هواداران کاندیدای جبهه پایداری با تجمع غیرقانونی مقابل فرمانداری بویراحمد نسبت به نتیجه انتخابات اعتراض کرده و خواستار تغییر نتیجه از طرف فرمانداری شدند.

هدایتخواه با حضور در مقابل فرمانداری و سخنرانی برای آنها از  پیگیری قانونی اعتراض‌ها خبر داد.

بعد از هدایتخواه، نیکبخت، بهرامی و روشنفکر هم با حضور در جمع معترضان جلوی فرمانداری و دفتر آیت الله ملک حسینی همه را به رعایت قانون فراخوانده و خواستار اتمام این تجمع شدند.

اما بعد از اتمام تجمع های غیرقانونی، ادامه این پروژه توسط هوادارن کاندیدای جبهه پایداری در فضای مجازی و رسانه‌های منتسب به این گروه کلید خورده و قصد دارند با فشار به افکار عمومی، مقامات امنیتی، قضایی و مسئولان شورای نگهبان پروژه خود را به سرانجام برسانند.

مسئولان شورای نگهبان بارها اعلام کرده‌اند که در صورت دریافت اعتراضات و مستندات مبنی بر تخلف در انتخابات به طور قاطع با متخلفان برخورد خواهند کرد.

حق اعتراض برای هر کاندیدایی و به صورت قانونی وجود دارد اما متأسفانه قبل از اینکه اعتراضات کاندیداها بررسی شود گروه فشار و هواداران کاندیدای جبهه پایداری دست از بد‌اخلاقی‌ها برنداشته و در فضای مجازی از تخلفات گسترده‌ای که هنوز اثبات نشده با اطمینان کامل صحبت می‌کنند و با صحبت از ابطال انتخابات قصد دارند با جو‌سازی و انحراف افکار عمومی فضا را متشنج کنند.

امیداریم همانطور که تاکنون مسئولان قضایی، امنیتی و عالی رتبه استانی به نحو احسن انتخابات را مدیریت کرده و به سرانجام رسانده‌اند، اکنون اجازه متشنج کردن احساسات پاک مردم استان را به عده‌ای که قصد برپایی فتنه دارند ندهد و با این افراد برخورد لازم را داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دقت کن بعد بنویس گفت:

  “”” هواداران کاندیدای جبهه پایداری با تجمع غیرقانونی مقابل فرمانداری بویراحمد نسبت به نتیجه انتخابات اعتراض کرده و …….
  هدایتخواه با حضور در مقابل فرمانداری و سخنرانی برای آنها از پیگیری قانونی اعتراض‌ها خبر داد.

  بعد از هدایتخواه، نیکبخت، بهرامی و روشنفکر هم با حضور در جمع معترضان جلوی فرمانداری و دفتر آیت الله ملک حسینی همه را به رعایت قانون فراخوانده و خواستار اتمام این تجمع شدند.”””
  متن بالا را یک بار دیگر بخوان. خودت قضاوت کن. طرفداران جبهه پایداری اومدن بعد نیکبخت و بهرامی هم اومدن اونها را متفرق کنن؟ خودت بگو اگر پایداری ها بودن این دو تا چطور اومدن؟ دروغگو کمی فکر کن

 • یاسوجی گفت:

  پایداری ها میخوان فتنه کنن

 • حسن گفت:

  حالا هدایت خواه و روشنفکر یه حرفی ولی نیکبخت و بهرامی دیگه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

 • ناشناس گفت:

  اگه هدایت خواه تنها رای نیاورده تابگیم تقلب شده بابا بزرگانتون هم رای نیاوردن دست هدایت خواه وامثالش برا مردم روشده مردم اینا راقبوا ندارن

 • نوید گفت:

  حرف مفت نزنید اصلا جریان اقای هدایتخواه اطلاعیه نداد و خود دکتر جلوی فرمانداری گفت این کار رو نکنید . کار گروه کشی خیابونی مال اصلاح طلباس

 • علی گفت:

  چرا هر کسی رای نمیاره میگه تقلب شده پس نمایندگانتون سر صندوق چکار میکردن چطور جلوی نماینده 4کاندید تقلب شده ؟ پس یا به کل دروغه یا نماینده هاتون رو صندوق یه چیزیشون میشه….

 • ناشناس گفت:

  خبر آمد فتنه ای در راه است

 • ناشناس گفت:

  لازم است مسئولان و مجریان انتخابات به اصل قانون برگردند و در صورت به اثبات تخلف بدون هیچ اغماضی برخورد قاطع انجام شود تا مشخص شود اینجا جمهوری اسلامی است نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر

 • محمدهادی گفت:

  به همین زودی اخبار خوبی میشنوید

 • ناشناس گفت:

  خنده ام آمد مطلبی را ارسال کردم و پیام آمد قبلا ارسال کردین ….. پول پول پول چی کار که نمی کنه … دغل بازان کی ها هستند مردم یا …خریدن هویت مردم نامردی است و توهین

 • هادی گفت:

  فرار رو به جلو، مسئولان متخلف منتظر اعمال قانون باشند

 • سلامي گفت:

  متاسفانه در حالی که جو ملتهب بعد از اعلام نتیجه انتخابات در حال فروکش شدن و آرام شدن است، کانال رسمی آقای هدایت خواه در شبکه تلگرام با ارسال پیام ها و مطالب مکرر تشنج زا سعی در متشنج کردن احساسات پاک مردم شریف بویراحمد و دنا را دارد که از مسئولین محترم امنیتی و قضایی استان انتظار می رود در این خصوص اقدام شایسته ای به عمل آورند.

  • حسن گفت:

   داشتن ظرفیت باختن در صحنه انتخابات کار هر کسی نیست و نباید بیش از این انتظاری ازشون داشت.

 • زاپاتا گفت:

  جبهه پایداری چیه سایت استان? شما هم این وسط دنبال سیاسی بازی و برچسب بازی خودتونید.. جای اینکه به روند قانونی اعتراض پیگیر باشید دنبال تسویه حساب سیاست زدگی تون که در قالب تفکر بزرگان تون در تهران و رسانه هایش در هر موقعیتی در منطقه هستید..

 • عدالت گفت:

  اگه ممکنه چند مورد از سایتها و فضای مجازی و کانالهای اونها را نام ببرید.خدا را در نظر داشته باشید

 • امیر گفت:

  اولا بحث فشار نیست یه واقعیته که در این دور از انتخابات بویراحمد رخ داده و‌نشان‌داده شد ارزش و عزت ادما با پول قابل خرید و فروشه …در ثانی هر چهار نفر نماینده ای که ارای بالایی دارند نسبت به بحث تقلب‌که تاکنون در این شهرستان اینچنین و با این حجم سابقه نداشته اعتراض دارند.

پربازديد