تاریخ درج خبر : 1394/12/12
کد خبر : ۵۳۶۳۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

رفع مشکلات 100 طرح تولیدی کهگیلویه و بویراحمد در کارگروه رفع موانع تولید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از رفع مشکلات 100 طرح تولیدی استان در نشست ‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و
بویراحمد،داریوش دیودیده در سی امین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع
تولید با اشاره به اینکه از خرداد سال جاری تاکنون 30 نشست کارگروه تشکیل
و مشکلات 150 واحد صنعتی در این جلسات بررسی شده، گفت: حدود 200 مصوبه دراین جلسات داشتیم که 70 درصد مصوبات اجرایی شد، همچنین مشکلات 100 طرح و واحد تولیدی و صنعتی در این نشست ‌ها حل شد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد عمده مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را مسائل بانکی، تقسیط بدهی، تامین منابع مالی، مشکلات مدیریتی و رکود بازار دانست و افزود: 30 واحد راکد شامل واحدهای آب معدنی، گیاهان دارویی، لوله‌سازی، کارخانه نشاسته و گلوگز، کارخانه‌های تصفیه روغن‌ و چند واحد دیگر به چرخه تولید بازگشتند که برخی از این واحدها سه تا 10 سال غیرفعال و راکد بودند.
این مسئول میزان سرمایه واحدهای تولیدی راکد در استان را 50 میلیاردتومان ارزیابی کرد و یادآور شد: برای رفع مشکلات مالی واحدهای تولیدی از اعتبارات صندوق توسعه ملی، منابع داخی بانک‌ها و یارانه‌های بخش تولید استفاده خواهیم کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: در جلسات
برگزار شده به برخی واحدهای تولیدی دوره استمهال داده شد و با افزایش
ظرفیت تولید برخی واحدها موافقت شد و زمین، آب و برق برخی واحدهای دیگر نیز تأمین شد و تلاش کارگروه رفع موانع تسهیل برگزاری جلسات به صورت هفتگی بود که این امر محقق شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد