تاریخ درج خبر : 1394/12/12
کد خبر : ۵۳۶۳۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

از ابتدای سال چند هکتار از مراتع استان آتش گرفته است

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در یازده ماهه سالجاری 79 فقره آتش‌سوزی در یک هزار و 296 هکتار از جنگل‌ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد اتفاق افتاده است.
محمد رحیم برزمند در جمع خبرنگاران افزود: میزان جنگل‌ها و مراتع استان را حدود یک میلیون و 650 هزار هکتار بیان کرد و افزود: 850 هزار هکتار را جنگل و 550 هزار هکتار از این مقدار را مرتع در برگرفته است.
وی عدم توجه به جنگل‌ها و تخریب آنها به قصد تصرف توسط اشخاص سودجو و فرصت‌طلب را مهم‌ترین عامل آتش‌سوزی و نابودی جنگل‌ها و مراتع استان بیان کرد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد افزود: حضور و کمک به موقع نیروهای مردم، بسیج و سپاه، آتش‌نشانی، هلال‌احمر و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان در مهار این 79 فقره آتش‌سوزی موثر و قابل توجه بوده است و اگر حضور به موقع این نیروها نبود حدود پنج برابر مقدار کنونی آتش‌سوزی رخ می‌داد.
برزمند عنوان کرد: اکثر این آتش‌سوزی‌ها به وسیله شاخ و برگ، شن کش و بیلچه نظامی مهار می‌شود ضمن این که جهت تجهیز شدن و تهیه وسایل بیشتر جهت مهار آتش، اعتبار چشمگیری به همت مدیرکل و فرماندهی یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور به یگان حفاظت منابع طبیعی اختصاص داده شده است.
وی خاطرنشان کرد: 22 اکیپ با 575 عضو از تشکل‌های مردمی به صورت خودجوش در راستای حفاظت از منابع طبیعی استان در عرصه‌ها حضور داشته و از آنها محافظت می‌کنند.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد افزود: پایگاه بزرگ اطفای حریق در منطقه فیروزآباد بویراحمد در حال ساخت است و 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تکمیل و راه‌اندازی این پایگاه کانون آتش‌سوزی در مناطق بحرانی مشخص و مدیریت خواهد شد.
برزمند گفت: منابع طبیعی یک سرمایه ارزشمند برای انسان هاست و همه باید در جهت حفاظت از این سرمایه تلاش کنیم.

صبح زاگرس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد