تاریخ درج خبر : 1394/12/14
کد خبر : ۵۳۶۴۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

امام جمعه موقت یاسوج: جلوی ریشه کنی گیاهان کوهی از محل گرفته شود

امام جمعه موقت یاسوج گفت: منابع طبیعی و طبیعت در استان کهگیلویه و بویراحمد سرمایه عظیمی است که باید قدر آن را بدانیم و مردم با منابع طبیعی و جهادکشاورزی همکاری کنند.
حجت الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم در خطبه های نماز جمعه چهاردهم اسفند ماه 94 افزود: نیروهای منابع طبیعی باید قبل از ریشه کنی گیاهان کوهی در محل جلوی این کار را بگیرند تا دیگر لازم نباشد در ورودی شهرها گیاهان ریشه کن شده را کشف و ضبط کنند که دیگر فایده ای ندارد.
وی با اشاره به هفته منابع طبیعی بیان کرد: درختکاری باعث لطیف شدن هوا و سرشبز شدن زمین می شود که از مردم انتظار می رود که برای درختکاری و حفاظت و صیانت از منابع طبیعی همکاری و کمک کنند.
امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به اینکه در هفته نیکوکاری قرار داریم خاطرنشان کرد: هر کس به ایتام و نیازمندان کمک کند ذخیره ای برای آخرتش خواهد بود.
حجت الاسلام موسوی اعظم تصریح کرد: کمیته امداد از جمله نهادهایی بود که از سوی امام خمینی(ره) تاسیس شد و خدمات ارزشمند و زیادی را در زمینه های مختلف از جمله ماری، معنوی، علمی، تحصیلی، فرهنگی و اشتغالرایی به مردم مسلمان ایران اسلامی و سایر کشورهای اسلامی ارائه داد.
وی ادامه داد: با خدمات کمیته امداد برای خیلی ها که بستر و شرایط تحصیل را نداشتند، درس خواندن و تحصیل فراهم شد و به درجات عالی رسیدند و تحصیلات تکمیلی را کسب کردند.
امام جمعه موقت یاسوج عنوان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جهادسازندگی از دیگر نهادهایی بود که امام خمینی( ره) بنیانگذاری کرد البته بعداز ادغام جهادسازندگی خدمات آن خیلی کمتر شد و معلوم نبود چرا این نهاد انقلابی را ادغام کردند.
وی با اشاره تبعات و تاثیرات غیبت در دنیا و آخرت اضافه کرد: اولین گروهی که در روز قیامت وارد جهنم می شوند کسانی هستند که غیبت می کنند البته گوینده و شنونده غیبت در گناه آن شریک هستند. همچنین آخرین کسانی که وارد بهشت می شوند توبه کنندگانی هستند که غیبت می کردند.

ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد