تاریخ درج خبر : 1394/12/14
کد خبر : ۵۳۶۴۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -
دیودیده خبر داد

انجام 900 بازرسی از واحدهای صنفی کهگیلویه و بویراحمد توسط ناظران افتخاری

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ناظران افتخاری افزون بر 900 بازرسی از واحدهای صنفی استان بعمل آورده اند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه به منظور کنترل بازار کالا وخدمات و رصد قیمت ها در سطوح مختلف از مشارکت مردمی استفاده می شود افزود: این مشارکت در قالب طرح ناظران افتخاری و به منظور استفاده از توان نظارتی اقشار مختلف مردم در سطوح مختلف بازار استان مورد توجه خاص قرار دارد.
دیودیده اظهار داشت: براساس این طرح سازمان صنعت، معدن و تجارت استان علاوه بر بهره گیری از سیستمهای کنترلی و نظارتی دولت، با جذب وآموزش نیروهای مردمی، ضمن نظارت محسوس بر بازار، اخبار و اطلاعات تغییر و تحولات بازار کالا وخدمات را از طریق آنان به دست آورده و با برنامه ریزی مناسب، برای مهار و کنترل شوک های قیمتی و کمبود کالاها اقدامات مطلوب را انجام خواهند داد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون276 نفر ناظر افتخاری عادی و 104 نفر ناظر بسیجی جذب شده افزود: این ناظران از ابتدای سالجاری تاکنون از 900 واحد صنفی و غیر صنفی بازرسی بعمل آورده اند که طبق بررسی های انجام شده 100 درصد گزارشات واصله قابل پیگیری بوده است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی این مدت 78 جلسه توجیهی به منظور افزایش سطح آگاهی و مشارکت ناظران افتخاری برگزار شده است.
دیودیده خاطر نشان کرد: تهیه وتدوین90 جلد کتابچه آموزشی، 26 لوح فشرده آموزش ناظران و 128 برگ بروشورآموزشی و اطلاع رسانی به منظور افزایش سطح آگاهی ناظران افتخاری در سراسر استان نیز از اقدامات انجام شده این سازمان می باشد.
وی گفت: عمده تخلفات گرانفروشی، عدم درج قیمت، کم فروشی، نداشتن پروانه کسب، فروش کالای قاچاق، تقلب در عرضه کالا و خدمات تبلیغ محصولات، کالاها یا خدمات برخلاف واقع بوده است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: ارزیابی نتیجه گزارشات حاکی از این است که افزون بر 50 درصد گزارشات منجر به کشف تخلف شده و متخلفان با تشکیل پرونده جهت صدور رای به شعب تعزیرات حکومتی معرفی گردیده اند که این نشان از هوشیاری و دقت ناظران در امر گزارش دهی بوده است.
شایان ذکر است عمده کالاهای دارای تخلف: میوه وتره بار، پوشاک ،آرد ونان، لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین عمده خدمات دارای تخلف: تعمیرخودرو ، خدمات موبایل، خدمات کامپیوتری، تعمیر لوازم برقی، آرایشگاه زنانه و مردانه بوده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد