تاریخ درج خبر : 1394/12/14
کد خبر : ۵۳۶۴۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -
صادق بهروزیان:

اصلاحات بویراحمد و دنا با سکوت بیگانه است

این روزها پرم از فریادهایی که محکوم به سکوت شده اند . فریادهایی که آغازیست بر انقراض جریان فکریم و شاید زیربنایی برای ساختن دوباره. سکوت ما از ترس ماست و بویراحمد و دنا با ترس بیگانه است
ما تاریخ را فراموش نکرده ایم و میدانیم در دیار ما انسان ها به شجاعتشان بزرگ میشوند . در اصلاحات نیز بودند کسانی که شجاعتشان زبان زد بود ولی بعد از دوازده سال دوری از دیار شیرمردان و شیر زنان سوغات ترس را به همراه آوردند (” هر وقت احساس خطر کردم فریاد میزنم “) اما مردان ما نمی دانستند کسی که ترسیده است فریاد نمیزند . سکوت میکند !!!!
ما همه پر از فریاد بودیم همراه با شما سکوت کردیم . به احترام شمایی که مستشارانتان ، مستشاران کس دیگه ای بودند و گرگ هایی شدند در پوستین بره و به جان اصلاحات افتادند . که به هدف از قبل پیش بینی شده خود برسند . باز جای شکر دارد که سکوت کردید!!!
اصلاحات به قدوم نامبارک ترس شکست خورد ولی بودند افرادی که منتخب جریان فکریم بودند و نسبت به همه ظلم ها سکوت کردند و به احترام اصلاحات حامیانشان را به سکوت دعوت کردند تا از انشقاق احتمالی جلوگیری کنند . ولی ما نمیتوانیم سکوت کنیم . ما زاده بویراحمد و دناییم و پشت کردن به میدان جنگ را ننگ میدانیم .
آن نه من باشم که روز جنگ بینی پشت من
آن منم گرد در میان خاک و خون بینی سری
کانکه جنگ آرد به خون خویش بازی می‌کند
روز میدان و آن که بگریزد به خون لشکری
ننگ ترس در میدان جنگ در تاریخ اصلاحات بویراحمد و دنا به هیچ عنوان پاک نخواهد شد . ترس اصلاح طلبان از نماینده اصولگرا برادر مرگی شد که هیچ توجیهی برای آن وجود ندارد .
بوف کور اصلاحات گم شده است و شاید سکوت ما جوانان اصلاح طلب سدی باشد در مقابل سیلاب انشقاق اصلاح طلبان ولی فریادمان سدی بزرگی در مقابل هر خطر احتمالی دیگری در آینده خواهد بود . برای عزت سرزمینمان در مقابل تثلیث ابلیس(زر و زور تزویر ) با تمام وجود تلاش کردیم ولی ایستاده شکست خوردیم . چه زیبا گفت دکتر علی شریعتی ” این سه بت، سه بت مستقل اند، هرکدام نامی دارند و عنوان و پایگاهی، اما هر سه همدست اند و هر سه در یک خط سیراند، هر سه بر سر راه انسان مسئول اند و انسان در راه. مهمتر از همه،هر سه، در عین حال که سه وجود مستقل اند، مظهر یک وجوداند: ابلیس! ”
اصلاحات بویراحمد و دنا با شعار “یا علی مدد” به میدان آمد :
درد علی (ع) دو گونه است: یک درد، دردی است که از زخم شمشیر ابن ‌ملجم در فرق سرش احساس می‌کند و درد دیگر دردی است که او را تنها در نیمه‌های شب خاموش به دل نخلستانهای اطراف مدینه کشانده … و به ناله درآورده است … ما تنها بر دردی می‌گرییم که از شمشیر ابن ‌ملجم در فرق سرش احساس می‌کند. اما این درد علی (ع) نیست، دردی که چنان روح بزرگی را به ناله درآورده است، «تنهایی» است که ما آن را نمی‌شناسیم!
اصلاحات تنها ماند و ما شکست خوردیم ولی بدون ننگ.نه آردهایشان نانی شد برایمان و نه فریب دروغ ها و تخریب هایشان را خوردیم و میدانستیم :
تا دهان مفت و گوش ها مفتند
پشتمان حرف مفت بسیار است
ما برای عزت و شرافتمان همانند کوه دنا ایستادیم .
و حال هم برای بازگشت عزت اصلاحات به دامن اعتماد مردم تلاش خواهیم کرد .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حمید گفت:

  درجواب با بکان باید عرض کنم موسوی حق داشت از بهرامی حمایت نکنه چون بهرامی در انتخابات مجلس ششم از مخالفان سرسخت موسوی بود واز مرحوم مفتح حمایت کرد درضمن جریان اصلاحات دراستان باید مدیون موسوی باشد نه برعکس ، ی محبت کن مصاحبه بهرامی مربوط به سال 88 درضدیت با هاشمی را بخوان تابرات مشخص شه بهرامی چه جناحیه

 • امیر آقاپور گفت:

  درود بر شما جناب بهروزیان.
  زخمی که بر پیکره اصلاحات وارد شد متاسفانه هر روز بدلیل نمک پاشیدن همانهایی که این زخم را ایجاد کردند کهنه تر می شود. به امید روزی که این افراد بیدار شوند که چه کرده اند.

 • بابکان گفت:

  از تحلیل وقضاوت حمید بسیار متاسفم به این قضاوتها و بهانه ها در ضرب المثل میگویند بهانه هی بنی اسرائیلی جناب حمید عقلانیت جمعی وتصمیم جمعی اصلاح طلبان از تهران تا بویراحمد ودنا در حمایت از دکتر بهرامی وهمچنین مرید براین تصمیم جمعی حمایت چهره های محبوب وشاخص اصلاح طلبی مثل دکتر عارف ومحمدرضا خاتمی وخانم هاشمی که حامل پیام هاشمی وخاتمی در حمایت از دکتر بهرامی بود قابل قبول نیست اما تحلیل ونظر امثال جنابعالی و کاسبگاران سیاسی اصلاح طلب قابل قبول است که رای خویش را به ثمن بخس به سبد یه اصولگرای ضعیف ریختند فاین تذهبون

 • ناشناس گفت:

  لاریجانی بعد اون همه سابقه از جریان اصولگرایی کنار کشید الان به اصلاحات نزدیکتره.بر همه هم روشنه سکوت سید باقر بیشترین ضربه رو بر پیکر اصلاحات زد و پشت پرده حمایتش از اقای زارعی.اگه بحث جریان هست نه فرد گرایی بالاخره بهرامی منتخب اصلاحات استان و کشور بود.حتی تایید شده از طرف عارف و خاتمی.پس سید باقر خودیت کرده که سکوت کرده.لااقل چشممون رو رو واقعیت نبندیم

 • خواننده گفت:

  بحث طرفداری از بهرامی نیست.سخن این است که چرا مدعیان اصلاح طلبی برای حفظ منافع شخصی شان به کاندیدای اصولگرا رای میدهند .بهانه شان هم این است که بهرامی ارا اصلاح طلب نمیدانند. بهرامی را عارف و خاتمی و رفسنجانی اصلاح طلب میدانند آنوقت این افراد حقیر منفعت طلب او را رفیق هدایت خواه میشمارند. بهرامی شش سال است که در صف مقدم اصلاح طلبان استان جا دارد. نماینده عارف بوده است و………… واقعا که خجالت دارد.

 • حمید گفت:

  جناب نویسنده شما بدانید به این دلیل بهرامی بااستقبال اصلاح طلبان مواجه نشد که هم درتوانش وهم درپیشینه اش بعنوان ی اصلاح طلب تردید داشتند . برادر عزیز تفکر مثل تعویض لباس نیست که فورا عوض شود بهرامی حالاحالاها باید برای پذیرش ارسوی اصلاح طلبان تلاش بیشتر ی نماید

 • ناشناس گفت:

  نویسنده محترم به طرفداری بهرامی به اصلاحات میتازد.همه فکرمیکردیم بعدانتخابات ابهامات عملکردشان حداقل برای خودشان روشن شده باشد.چیزی که مشخص بودوفی الحال روشن ترشده حرکت وجریان بهرامی براین مبنابوده که باوجودبهرامی ورودعنصرجبهه پایداری به مجلس تسهیل وتثبیت شودحالایاخوداگاه یاناخوداگاه.بهتراست دم ازاصلاحات نزنیدوفقط سکوت

  • ناشناس گفت:

   نفکر تفکر جریانیست نه فردی . کما اینکه بهرامی حامیانش را به سکوت دعوت . شما نیز در صورت اصلاح طلب بودن از تفکرتان دفاع کنید نه ترس از پایداری!!!

پربازديد