تاریخ درج خبر : 1394/12/15
کد خبر : ۵۳۶۵۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

جای خالی نظارت و بازرسی اصناف در کهگیلویه و بویراحمد/ تفاوت چشمگیر قیمت ها در بازار یاسوج (+تصاویر)

ایام نوروز در راه است و بازارها به تاثیر از آن رنگ و بویی دیگر می گیرد اما متأسفانه شاهد تخلفات گوناگونی در این عرصه هستیم.

در این میان در استان کهگیلویه و بویراحمد قیمت ها آنچنان تفاوت چشمگیری دارد که وقتی با آنها برخورد می کنید شوکه می شوید.

روز گذشته خبرنگار سایت استان، گشتی در بازارهای شهر یاسوج زدند و چند نمونه از قیمت های برخی مواد غذایی مصرف روزانه خانوار را بررسی کردند که تفاوت قیمت ها جای تامل داشت.

یک نمونه سس مایونز 900 گرمی با قیمت 5800 تومان در فروشگاهی در سردار جنگل جنوبی به فروش می رسید که همین کالا در فروشگاهی دیگر در میدان هفت تیر با قیمت 6500 تومان عرضه می شد در حالیکه فروشگاه دیگری در حوالی میدان عدل آنرا به قیمت 5500 تومان به مشتریان عرضه می کرد.

این اختلاف قیمت در یک محدوده با شعاع دو کیلومتری تنها برای یک نمونه از این اختلاف قیمت ها در بازار یاسوج است و برای دو کالای روغن جامد خوراکی و تن ماهی، ساخت یک کارخانه و یک وزن نیز همین موضوع تکرار شد.

قیمت های این دو کالا نیز به ترتیب در فروشگاه اول، 21000 تومان و 4800 تومان بود در حالیکه در فروشگاههای بعدی نیز همان اجناس با قیمت های 21500 تومان و 5300 تومان و سپس 20500 تومان و 4100 تومان عرضه می شد.

همه اینها در حالیست که قیمت فاکتور این فروشگاهها عمدتا برابر است و یا اختلافی معادل 100 تومان دارد و البته قیمت درج شده بر روی تمامی اجناس برابر است و با قیمت های عنوان شده نیز تفاوت دارد.

54155

حال و روز ناخوش قیمت ها در بازار پوشاک

از بازار مواد خوراکی به بازارهای پوشاک که آماده فروش لباس های شب عید می شوند گریزی می زنیم و آنجا اختلاف قیمت ها به مراتب بدتر  و تکان دهنده تر است.

یک برند معروف پیراهن مردانه در حالی با قیمت 80 هزارتومان عرضه می شود که همان پیراهن با همان رنگ و بسته بندی با قیمت 75 هزار تومان و 68 هزار تومان نیز در همان حوالی یافت می شود.

یکی از فروشندگان لباس های مردانه مدعی است، مشتریانش آدم های خاص هستند و اگر قیمت ها بالاتر از بقیه بازار نباشند از مشتری هایش می پرد!

فروشنده دیگری که نیز اجاره بهای مغازه را عامل اختلاف قیمت ها می داند اما فروشنده سوم معتقد است باید به سود مصوب راضی بود تا در قبال فروش بیشتر بتواند به سود حلال رسید.

حال این سؤال پیش می‌آید که وظیفه نظارت بر این بازارها بر عهده چه کسی است؟
با نزدیک شدن به ایام عید و رونق بازارها اگر نظارت بر بازارها ساماندهی نشود و فروشندگان برای خودشان نرخ ببرند، قطعا سهم خرید مردم چیزی جز “گرانی” نخواهد بود.
432542142342532432541322323423424324

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد