تاریخ درج خبر : 1394/12/15
کد خبر : ۵۳۶۶۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

قلب اقتصادی اروپا بازار جدید کالاهای صادراتی کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: خوشبختانه تولیدات صنعتی استان در حال صادرشدن به قلب اقتصادی اروپا (آلمان و انگلیس) است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه در سالجاری برخی از تولیدات صنعتی استان با ریشه گیاهی همچون پودر و عصاره شیرین بیان و محصولات آرایشی و بهداشتی به کشورهای آلمان و انگلیس صادر شده است افزود: تولیدات خاص و منحصر به فرد کهگیلویه و بویراحمد توانایی گشایش بازارهای داخلی و خارجی را دارد.

دیودیده اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون افزون بر ۷ میلیون دلار کالا کهگیلویه و بویراحمد از گمرک استان و سایر گمرکات به برخی از کشورهای خاورمیانه و اروپا صادر شده است.

وی گفت: مجموع صادرات استان 7 میلیون و 513 هزار و 958 دلار و به صورت حجمی به میزان 2 تن و 478 هزار بوده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد انواع محصولات صادراتی استان را پودر و عصاره شیرین بیان، لوزام آرایشی و بهداشتی، موکت و مواد غذایی دانست که به کشورهای هدف صادرات کالای استان آلمان، انگلیس، امارات متحده عربی، عراق، افغانستان و پاکستان انجام شده است.

صادرات غیر نفتی به خصوص کالاهای صنعتی ضمن ایجاد ارزش افزوده بالا، وضعیت اشتغال در جامعه را بهبود ‌بخشیده و سبب کسب درآمدهای ارزی برای تامین نیازهای وارداتی در کشور می‌شود و همچنین ضریب تاثیرپذیری کشور از تحولات سیاسی و اقتصادی جهانی که بواسطه تکیه بر اقتصاد نفتی بوجود می‌آید را کاهش می‌دهد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد