تاریخ درج خبر : 1394/12/15
کد خبر : ۵۳۶۶۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل منابع‌طبیعی استان:

328 پرونده زمین‌خواری در استان تشکیل شده است

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای حفاظت و صیانت از منابع طبیعی استان با کمبود 300 قرقبان مواجهیم.

عزت الله بهشتی فرد در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: طبق استاندار باید به ازای هر یک هزاتر هکتار یک قرقبان داشته باشیم در خالی که هم اکنون این میزان به رزای هر 20 هزار هکتار یک قرقبان داریم.

وی حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی در این استان متناسب با نیروهای قرق بان نیست، بیان کرد: برای حفاظت، نگهداری و صیانت از منابع طبیعی استان 300 قرقبان نیاز داریم این امر در حالی است که قرقبانهایی که هم اکنون کار حفاظت از منابع طبیعی را انجام می دهند بی شاز سه ماه است که حقوق دریافت نکرده اند.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: طی سالجاری با همکاری دستگاه قضایی استان از تخریب و تصرف 1500هکتار از اراضی استان جلوگیری شد و قبل از اینکه تصرف شوند جلوی اقدامات و تخریب این میزان اراضی گرفته شد.

بهشتی فرد تصریح کرد: طی 11ماهه سالجاری 328 مورد زمین خواری در 284.4 هکتار در استان صورت گرفته که تشکیل پرونده و سپس به مراجع قضایی معرفی شده است.

وی ادامه داد: 275 کارت قرقبان افتخاری در استان صادر شده است که با منابع طبیعی برای حفاظت از منابع طبیعی همکاری دارند.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص جلوگیری از ریشه کنی گیاهان کوهی در استان عنوان کرد: هم اکنون 4 اکیپ برای جلوگیری از ریشه کنی گیاهان کوهی تشکیل شده است. از ابتدا تاکنون 22هزار هکتار کاشت گیاهان دارویی در استان داشته ایم.

بهشتی فرد با اشاره به گونه های گیاهی در حال انقراض استان بیان کرد: گونه های “بیلهر”، “کرفس کوهی”، “کنگر”، “بن سرخ”، “جاشیر خوراکی”، “تره ” و “موسیر” در استان در حال انقراض هستند که”آنغوزه “و “باریجه” در استان منقرض شده است اما در حال احیاء این دو گونه هستیم.

وی تصریح کرد: طی سالجاری 79 فقره آتش سوزی در 1296 هکتار از جنگلها و مراتع استان به وقوع پیوسته که 500 هکتار در عرصه مرتعی و مابقی در عرصه جنگلی بوده است که نسبت به سال قبل تقریبا برابر بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد ضمن گرامیداشت یاد هوشنگ نادری که در مهار آتش سوزی ها و حفاظت از منابع طبیعی نقش موثری داشته است، اضافه کرد: برخی دستگاهها در مانورها خوب حاضر می شوند اما در مواقع آتش سوزی جنگلها بجزء سپاه، بسیج، آتش نشانی، هلال احمر همکاری نکرده اند.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد