تاریخ درج خبر : 1394/12/18
کد خبر : ۵۳۶۶۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -
بهنام اندیک:

به میم منطقیان از سری پر از سوال و ابهام

در بحبوحه انتخابات خبر آمد جناب منطقیان از دکتر کامرانی گزینه اجماع شهرستان حمایت نکردند و منِ آتش گرفته از درون بر کاغذ آوردم تقریرات زیر را که پر است از خشم و غیظ. باشد که جناب منطقیان بزرگوار برای حقیر و هم نسلانم توضیحی در خور دهند بر عدم حمایت از گزینه ی اجماع. تا نه دیگر شاهد گمانه زنی هایی گاها شرم آور باشیم و نه آنگونه که خود در آن روزها نوشتم در پی گذر از آقایان منطقیان و لاهوتی. شاید فهم نظر حقیر و هم سالانم در آن یکشنبه مبهم و گنگ خالی از لطف نباشد.

به استاد منطقیان بزرگوار
نام معلوم و نشانم مشخص. اما مگر چه فرق می کند که کی چه گفته؟ مگر نه این که مولای متقیان گفته است: لا تَنظُرْ إلى مَن قالَ ، وَ انظُرْ إلى ما قالَ ؛ منگر که چه کس گفت، بنگر که چه چیز گفت.
امروز در خیال نوشتن مرقومه ای در خصوص پولهای کثیف و نقش آن در انتخابات آتی کهگیلویه و بویراحمد بودم. از بالا و پایین و از پایین به بالا برانداز می کردم که نکند خدای ناکرده به تریج قبای کسی بربخورد. در دل، به شجاعت رستادی غبطه می خوردم که عیان سخن از پول های کثیف می گوید و نهی می کند مردمان را از فروختن خویشتن خویش، از تعیین سرنوشت خود با پول های بادآورده و منبع نامعلوم.
ته مانده های ذهنم رستاد را وامدار حمایت حضرتعالی می دانستم. رستاد به خودی خود انسانی است بزرگ منش و آزاد اندیش؛ اما باید می دیدند بزرگیش را مردمان این دیار و 86 شما باعث شدید که به یک باره موج حمایت از وی چون موجی کشتی فراز به پا خیزد. کنون رستادی که میبینیم در خور احترام و تقدیر است نه برای جمعی که پیش از86 میشناختندش که برای کل ارادتمندان آستان اصلاح طلبی استان. از آن سال در مباحث مختلف هرگاه سخن از آقای [دکتر] لاهوتی به میان می آمد بر دل غباری از ناراحتی می نشست به دلیل عدم حمایتشان از مهندس رستاد. وی حمایت نکرد و 8 سال شهرستان را به قهقرا بردند کسانی که دم از اصول می زنند.
اما آقای منطقیان بزرگوار ورق برگشت و آقای لاهوتی مجددا خود را احیا کرد، با تمکین از آرای شورای مشورتی کمی از پس زمینه فکری مرا و امثال مرا نسبت به خود بهبود ببخشید. اما امروز بیانه شما باعث شد شک کنم به همه چیز و در ذهنم حرفهای درگوشی که در خصوص شما گوش به گوش می چرخد را با گوشی ورای گوش نفی کننده ی همیشگی بشنوم و باورهای پیشینم ترک بردارد باورهایی که به خاطرشان تحقیر شدم. امروز مشخص شد که حمایت نکردن از گزینه اجماع اصلاحات در شهرستان، اجماعی که نمایندگان شما نیز در آن حضور داشتند، شاید، باز هم می گویم شاید، به دلیل حمایت از تفکر پوسیده و منحط قوم گرایی بوده است. امسال امید بود که کامرانی نا آشنا رستادی دیگر شود استاده بر بلندای افتخار برای اصلاحات شهرستان و استان.
استاد گرانقدر؛ مِن بعد مَن، جوانی که شما را الگوی سیاسی خود قرار داده بودم تلاش خواهم کرد در پی الگویی نباشم که هرکه بوده تا کنون تنها باعث سرخوردگی بوده. مِن بعد، از نظر مَن، کسی که جوانیش در کهگیلویه بزرگ بر باد فنا رفت، توسعه نایافتگی شهرم نه ناشی از بی تدبیری مسئولین زمان های مختلف که ناشی از خودخواهی های شما دو بزرگوار در زمان های مختلف بوده است. 8 سال آقای [دکتر] لاهوتی مسبب تیشه زدن بر ریشه اصلاحات بودند و حال دور چرخید و نوبت به تو(1) خود آمدی از دگران.
حال سرسخنم با هم نسلان خودم است هم نسلانی که سوختند به پای اصلاحات ، فضای مجازی را رها کنیم که به گواه شواهد و قراین مستدل ضریب نفوذ اینترنت به حدی نیست که تسخیر آن تسخیر قلوب مردمان شهرمان باشد. همان گونه که خود و اندیشیمان رها است، رها شویم از بند سخن پول های باد آورده ای که می گویند در حال تقسیم است رها کنیم امید واهی آمدن و حمایت منجی را که شاید نیاید. بگذارید بگذریم بگذارید عبور کنیم از این دو بزرگوار که به گمانم باید در عین حفظ احترامشان بازنشسته شان کنیم. خود همت کنیم رودر رو و تک به تک برای اعتلای شهرمان شهر سوخته و بر خاک نشستیمان دست همت بالا بزنیم. به میان مردم برویم و متقعادشان کنیم که اصلاحات فرد نیست اصلاحات گرچه زر ندارد گرچه زور ندارد اما اندیشمند و کاربلد است. سخن بگوییم نظرشنان را عوض کنیم و متقاعدشان کنیم که اصلاحات درمان سوختگی های به استخوان رسیده شهر سوختیمان است. امرروز هم دیر است چه رسد به فردا
سر آن ندارد امشب که برآید آفتابی؟ / تو خود آفتاب خود باش طلسم روزگار بشکن
(1) برای استفاده از لفظ “تو” شرمسارم که چون خیام را در گور میلرزاندم اگر شما را در بیتش جایگزین تو می کردم. در طبع جهان اگر وفایی بودی نوبت به تو خود نیامدی از دگران

بهنام اندیک فعال سابق دانشجویی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ahmad گفت:

    نویسنده عزیز بازی با کلماتت خیلی سنگینه!!!!!!شما از هیچی خبر ندارین که چه بلایی سر منطقیان اوردن آقایونی که چندی پیش حمایت نکرده بودن
    یوسف گمگشته بازآید به کنعان غم مخور کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور

  • علی از دهدشت گفت:

    اخ سی فعال سابق
    تنها کسی که کالبد شکافی نکرده شکست اصلاحاته شیث رضاییه شایدم هم سوشا

پربازديد