تاریخ درج خبر : 1394/12/16
کد خبر : ۵۳۶۷۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -
بهزاد کاظمی

اى مگس ! عرصه سیمرغ نه جولانگه توست…

اى مگس ! عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عِرض خود مى برى و زحمت ما مى دارى

جناب درخشی سیدباقر موسوی‌جهان‌آباد نه به تأیید چون منی نیاز دارد و نه با تکذیب چون تویی کوچک خواهد شد اما امثال جنابعالی باید بدانید که با تف کردن به خورشید هیچ چیزی نصیبتان نخواهد شد جز برگشت آب مبارک دهانتان بر چشمان بسته خویش از شدت روشنای نور خورشید…

پس اندکی شجاعت داشته باشید و یادداشت توهین‌آمیز خود را به میان مردم بویراحمد ببرید تا ببینید از نظر مردم بویراحمد سیدباقر موسوی‌جهان‌آباد خائن به این مردم است یا خادم ایشان؟

آری به میان همین مردمی که ادعای دلسوزی شان را نموده‌اید بروید تا ببینید امثال شما را بیشتر بویراحمدی محسوب می‌کنند یا سیدباقر موسوی‌جهان‌آباد را؟

جناب درخشی مرا با مغلطه پر از خطایی که از بخشی از تاریخ بویراحمد افاضه فرموده‌اید کاری نیست که پاسخ امثال جنابعالی را پژوهشگران تاریخ شفاهی عشایر بویراحمد خواهند داد و البته چندان هم ارزش و اهمیت پاسخ دادن ندارد این مغالطه تاریخی تان اما سؤال من از شما که مدعی خیانت سیدباقر موسوی‌جهان‌آباد به مردم بویراحمد در انتخابات اخیر شده‌اید این است که براستی چرا راه انتخاب شده توسط خود و دوستانتان را خدمت به مردم بویراحمد می‌دانید و انتخاب آقای سیدباقر موسوی‌جهان‌آباد و دوستانش را خیانت؟

در همان مجمع کذایی شهرستان‌های بویراحمد و دنا حداقل 8 نفر از 31 نفر عضو با انتخاب شما و دوستان‌تان مخالف بوده‌اند و 3 نفر هم غایب که با یک محاسبه ساده ریاضی می‌شود 35 درصد.

حال از آن 65 درصد موافق گزینه انتخابی امثال شما براستی کدام یک با نظریه جنابعالی موافق هستند و راه و روش سیدباقر موسوی‌جهان‌آباد در انتخابات مجلس دهم را خیانت به مردم می‌دانند؟

حتا خود جناب محمد بهرامی آیا حاضر است این تحلیل و جسارت زیاده از اندازه شما را تأیید یا همراهی نماید؟

نکند دوستان گرمابه و گلستان تان در تاریکخانه‌های سیاسی مشترک‌تان چراغ سبزی به امثال شما داده باشند و حالا حتا حاضر نیستند شما را تأیید ضمنی نمایند چه برسد به همراهی؟ براستی اگر تنهای‌تان گذاشته‌اند خیانت این یاران سست پیمان را هم با قلم دُرفِشانتان به تصویر بکشید…

اما اگر یار موافقی با نظریه خویش نمی‌بینید چرا از محضر مردم بویراحمد بخاطر این جسارت بی‌دلیل و سندتان به محضر یکی از صدیق‌ترین، فداکارترین و خادم‌ترین فرزندان بویراحمد طلب پوزش نمی‌کنید؟

آقای درخشی انتخاب سیاسی افراد هرچند از خواستگاه و منافع طبقاتی ایشان سرچشمه می‌گیرد اما حتمن دلیلی بر خیانت کسی نمی‌تواند باشد هرچند آنانکه در خیانت به منافع عمومی مردم منافع مخصوص و سابقه دیرینه دارند به طور حتم در دوراهی های حساس سیاسی نیز به اصل خود باز می‌گردند و به منافع عمومی مردم برای حصول مصالح خصوصی خود خیانت هم می‌توانند بکنند اما مردم عادی جامعه که منافع ویژه‌ای در چنین بازی‌هایی ندارند بیشتر بنا به اقتضای زمان، مکان و شرایط اجتماعی محیط زیست خود دست به انتخاب در چنین وضعیت‌هایی می‌زنند پس نمی‌توان این انتخاب مردم را با چنین وقاحت و جسارتی، خیانت نام نهاد و خود را در جایگاه والای دلسوز و مدافع مردم قرار داد و از آن بالای کذایی موهوم، بزرگان واقعی همین مردم را خائن نامید.

آقای درخشی 11500 نفر از مردم بویراحمد براساس انتخاب بخشی از نیروهای موسوم به اصلاحات در همان مجمع کذایی ذکر شده به شما 23460 نفر موافق انتخاب آقای محمد بهرامی در دور قبل انتخابات مجلس پیوستند و 48816 نفر از 80474 نفری که در دور قبل به آقای زارعی رای داده بودند، این بار نیز به او اعتماد کردند و ایشان را به عنوان گزینه منتخب‌شان برگزیدند تا همراه با تمام مردم ایران به پایداری‌چی‌ها و بازیگران صحنه بازی ایشان نه بگویند تا افراطیون و دلواپسان جبهه پایداری بدانند که حتا اگر قله‌های اصلاح‌طلبی مانند سیدباقر موسوی‌جهان‌آباد را نیز از حضور در عرصه رقابت بازدارند باز جایی در بهارستان نخواهند داشت و مردم در هر حالی به پایداری‌چی‌ها پاسخی جز نه نخواهند گفت. آری آقای درخشی مردم بویراحمد هم مانند همه مردم ایران به پایداری‌چی‌ها و بازیگران صحنه بازی‌شان نه گفتند و هیچ کسی هم در این بین خیانتی مرتکب نشده است نه آنهایی که به زارعی رای دادند نه آنهایی که به روشنفکر رای دادند و نه حتا آنهایی که به بهرامی رای دادند و نه آنهایی که به بقیه کاندیداها رای دادند.

جناب درخشی از نظر ما هرکدام از مردم انتخاب خود را کرده‌اند و خیانتی در کار نبوده است اما در انتخاب‌ها اختلاف‌نظر هست. از نظر امثال بنده دوستانم در مجمع کذایی اشتباه کرده‌اند و با انتخاب اشتباه خود امکان پیروزی پایداری‌چی‌ها را تقویت نمودند و شاید از نظر آنها امثال بنده اشتباه کرده باشیم اما بدون شک هرکسی که آگاهانه در زمین بازی پایداری‌چی‌ها بازی کرده است و یا هنوز آگاهانه به بازی در زمین آنها ادامه می‌دهد نه تنها به مردم بویراحمد خیانت کرده است بلکه به تمام مردم ایران هم خیانت کرده است، پس امیدوارم که جنابعالی و امثال جنابعالی آگاهانه وارد این بازی نشده باشید چرا که از نظر اکثریت مردم بویراحمد احتمال خیانت امثال شما بسیار بیشتر از احتمال بعید خیانت بزرگمردی همچون سیدباقر موسوی‌جهان‌آباد می‌باشد پس امیدوارم بعد از فروافتادن پرده‌های بازار مکاره سیاست، شرمسار مردم بویراحمد نشوید و حکایت‌تان حکایت آن دزدی که در میان میدان شهر فریاد می زد آی دزد آی دزد آی دزد نگردد.

خوش بود گر محک تجربه آید به میان

تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد

کمترین مردم بویراحمد

بهزاد کاظمی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محک تجربه گفت:

  جناب آقای کاظمی بدون مقدمه وصغری وکبری چیدن وفلسفه بافی ومغالطه کاری بازندگان اصلی در 7 اسفند در دو حوزه کهگییلوبه وبویرحمد فقط وفقط دو نفر هست آقایان منطقیان وباقر موسوی است چون هردو ی اینها به اصول اصلاح طلبی پشت پا زدند ومانمیدانیم به چه بهایی اینها در دام اردوگاه اصولگرایان افتادند هیچ توجیهی هم قابل قبول نیست میدانی چرا ؟چون اصلاح طللبان در هر دوحوزه کاندید اصلاح طلب داشتند که مو رد حمایت ائتلاف اصلاح طلبان کشور تحت عنوان لیست امید و همچنین مورد حمایت شورای هماهنگی اصلاحات استان هم بودند جناب اگر کار این دو وعدم تمکینشان به تصمیم اصلاح طللان اگه خیانت نیست پس چیست !@

 • رسایی نسب گفت:

  نوشته فاشیستی راسیستی آقای درخشی نشان از ضلالت و ذلالت توامان ایشان و همراهانشان دارد!
  عجیب است به جای نقد واقعی و منصفانه و منطقی دست به دامن متیلهای پر از اشتباه شده اند. سید باقر اشتباهی اگر داشته – که بعید هم نیست داشته باشد- باید به شیوه درست و مستدل و البته همراه با دب و نزاکت بیان و بررسی شود نه صرفا عقده گشایی و کینه توزی بچه گانه ناشی از شکست انتخاباتی گزینه دورگه که از اصلاحات صرفا برچسبی موقتی از مجمع دریافت داشته است.
  امیدوارم هرچه زودتر این فضای پر از غیض و عضی پسا انتخابات بگذرد و آتش خشم دوستان!؟ فروکش تا شاید بتوان در فضایی درست و معقول به بحث نشست و نتایج بهتری گرفت!

 • شاهین گفت:

  با تشکر از مهندس کاظمی … اینان دلواپسان انتخابات هستند و از قماری که کرده اند متضرر . می خواهند باختشان را با استراتژی همراهی با جریان و منحرف کردن آن با متهم و کم رنگ کردن سید عزیز و مساعد کردن ضمینه برای آقای بهرامی و ایجاد دین با سینه چاک نشان دادن خود برای آقای بهرامی جبران کنند تا بذرهایی را که امروز می کارند را درو کنند غافل از اینکه این بذرها را ثمری نیست

 • dehdashti گفت:

  . . Ah sant key behdad. Afarin

 • یوسف گفت:

  سید باقر موسوی جهان آباد یه سرمایه ای است

 • ناظر گفت:

  در مرام اصلاحات واقعی، هیچکس رهبر دائم و بی قید و شرط نیست. سید و سرور و رهبر و امیر و آقا در مرام اصلاح طلبی تعریف دیگر دارند. آنها تا زمانی که از خود گذشتگی داشته و در خدمت جریان و منافع جمعی باشند، محترمند و هرکس منافع شخصی را بر جمع ترجیح داد، از درجه اعتبار ساقط است حتی اگر شخص سید محمد خاتمی باشد. زمان اسطوره سازی و تسلیم بی چون و چرا بودن، به سر آمده است و اینگونه اندیشیدن در مرام اصلاح‌طلبی، محلی از اعراب ندارد.

 • بلوط گفت:

  اقای کاظمی ، من شما را نمی شناسم از اسم کوچکتان معلومه بچه انقلابی .خوب>>اما دوست من ان موقعی که بخاطر حمایت از سید بقول خودت(اصلاحات)از کلاس درس دبیرستان اخراج می شدیم شما احتمالا ابتدایی بودین .اما انگار خودتان را صاحب همه جریان اصلاطلبی میدانید دوست من یواش تر پا از گلیم خودتان درازتر نکنید و این مغلطه و شماتت دیگران ناشی عصبانیت و خودبزرگ پنداری ست امثال تورا بیشتر حقیر خواهد نمود یک بار دیگر متن سراسر توهین خود را بخوانید و یک لیوان اب سرد بنوشید

 • ناشناس گفت:

  با سلام . قلم شما و ادبیات شما در نگارش متن اصلاح طلبی نیست . این قلم تنها برای خود نمایی است و از هر اصلاح طلب سوال بپرسین بر صحبت من تایید میگذارد

 • مسلم گفت:

  جناب تئوریسین
  با یک حساب سر انگشتی حدود 120000 نفر به مرادتان باقر موسوی نه گفتند حالا از این عدد 45000رای هدایت خواه را کسر کنیم 75000نفر می ماند که علیرغم همه ی تلاشهای شبانه روزی موسوی برای ایجاد اعتلاف علیه بهرامی، که به مانند دوره گردها کشکول به کول التماس کرد به وی نه گفتند پس اگر به شکستن دندانتان اعتراف نمی کنید نشانه ی…..

 • اصلاح طلبان گفت:

  هنوز با چه رویی اسم سی باقر رو میاری اقای کاظمی .سی باقر خودش رو کشت

 • حرف مردم گفت:

  زنده باد جناب کاظمی خوب بهش گفتی :ای … عرصه سیمرغ نه جولانگاه توست

 • بویراحمد گفت:

  بزرگوار، اگر انهایی که جنابعالی در وصفشان انشا نوشته ای برندگان انتخابات هستند ، چرا اینهمه با عصبانیت به هفتاد و چهاردرصد از کسانی که کاندیدهاشان قبول نشده تاخته ای ؟ از چه نگرانی ؟ مردم و خوانندگان خود بهترین تشخیص را دارند و اهل اندیشه اند .انصافآ این سایت همیشه جانب اعتدال را رعایت کرده و منصفانه مطالب را به رویت خوانندگان رسانده است.

 • آرميده گفت:

  به نظر من سید باقر به دلیل خودخواهی باعث شد اصلاحات شکست بخوره . چه دلیلی داشت حمایت نکرد از اقای بهرامی؟؟ راننده هدایتخواه بود برگشت به اشتباهش پی برد مثل خود سید باقر مگه زمین مصادره نمیکرد اوایل انقلاب ؟

 • ناشناس گفت:

  سلام
  ولی آقای بهرامی کاندید مورد تایید جریان اصلاح طلبی از مرکز بود .و حتی خانم هاشمی به نمایندگی از عارف و خاتمی برای ایشان صحبت کردند به نظرم بحث منافع شخصی باعث شد هم در کهگیلویه بزرگ و هم در بویراحمد گزینه معرفی شده اصلاح طلبان رای لازم برای پیروزی را نیاورند. در بویراحمد که آقای بهرامی مظلوم واقع شدند.

 • اصلاح طلب گفت:

  شماها اگر راست می گویید یک دلیل قانع کننده برای اشتباه موسوی ارائه دهید.اولا درخشی در نهایت ادب مطلبی نگاشته و مطلب کاظمی اما در آن خبری از ادب نیست.ثانیا اگر دستتان برای جواب دادن به درخشی خالی است لازم نیست حرمت قلم را بشکنید.

  • بهزاد کاظمی گفت:

   برادر بدون نام من
   اگر مطلب درخشی را به یک مدرسه ابتدایی بردید و دادید دست همه دانش آموزان کلاس تا بخوانند و سپس قبول کردند که در آن مطلب در نهایت ادب به سید اصلاحات استان افاضه فضل ببخشید توهین نموده اند بنده دیگر بحثی ندارم…
   یا شما و امثال درخشی معنی ادب را نمی دانید چیست یا ما نمی فهمیم به چه چیزی ادب می گویند؟
   البته با نام اصلاحات حامی هتاک سید و رهبر اصلاحات استان شدن حکایتش همانند همان ادب کذایی است و همان دزد مشهور بر سر میدان شهر که فریاد میزد:
   آی دزد آی دزد آی…

 • امیر گفت:

  ممنون آقابهزاد. دست مریزاد.اسطوره هایی در تاریخ لر شکل گرفته است و برای ما و آینده گان الگوهای خوبی خواهند بود.با ناخن صورتشان را نخراشیم.سید باقر موسوی جهان آباد یه سرمایه ای است برا استان.به همین سادگی تخریبش نکنیم.هنگام نوشتن مقاله با نوشیدن یه لیوان آب خنک بر اعصابتان مسلط باشید.
  نیست شوقی که زبان باز کنم، از چه بخوانم؟
  من که منفور زمانم، چه بخوانم‌ چه نخوانم

  چه بگویم سخن از شهد، که زهر است به کامم
  وای از آن مشتِ ستمگر که بکوبیده دهانم

  نیست غمخوار مرا در همه دنیا که بنازم
  چه بگریم، چه بخندم، چه بمیرم، چه بمانم

  من نه آن بید ضعیفم که ز هر باد بلرزم

  • بهزاد کاظمی گفت:

   دوست ندیده ام امیر سلام
   متوجه منظور شما نشدم؟
   بنده در کجای یادداشتم سید باقر موسوی را تخریب کرده ام آن هم به همین سادگی؟
   ای کاش چند لیوان آب خنک هم به آقای درخشی میرساندید…

 • ناشناس گفت:

  افرین بر این قلم

 • بی طرف گفت:

  درودبه جناب کاظمی باقلم شیوایش

پربازديد