تاریخ درج خبر : 1394/12/16
کد خبر : ۵۳۶۷۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -
قاسم آرام

چه باید کرد؟

به نام خداوند جان وخرد
عرض سلام و درود خدمت برادران عزیز و خستگی ناپذیر
پیش بینی نتیجه انتخابات هفتم اسفند ٩۴ بعد از اجماع برای بعضی از دوستان معلوم و محرز بود، اما خوشحال و مسرور از این بودیم، که پیروزی جریان و همه ما در اتحاد و و وفاقی است که بعد از ٢۴ سال صورت می گیرد و التیام و آلامی است بر دردها و رنجها و مرارتهای بیشمارمان در گذشته ی نه چندان دورمان. لازم است در از آنچه که اتفاق افتاده و یا آنچه که ممکن است اتفاق بیافتد مواردی را خدمت دوستان اعلام نمایم.

١- ما انتخابات را به دلایلی واگذار کردیم که بخشی از این دلایل متوجه همه ما بود و بخشی دیگر متوجه رقیبان. فارغ از اینکه چه سهمی از این علل ناکامی متوجه کسی یا فردی یا گروهی است، مارا نه تنها درگیر خودمان می نماید بلکه از هدف هم دورتر می شویم.

٢-در این هشت روز پس از انتخابات، تمام نیرو و انرژی دوستان روی نقد تخریب گونه و رد و حذف همدیگر بنا و استوار گردیده است، که اشکال عمده بر اساس طیف نگری و تلاش هر طیف برای مبرا دانستن خود از سکست است.

٣- اعتراف به قبول مسئولیت شکست خود، مقدمه پیروزی آتی را پی ریزی و نهادینه می نماید و فرار از مسئولیت شکست ما را در آستانه شکستهای بعدی و در نتیجه فرسودگی ممتد خواهد کرد. قبول علل و ناکامی ها فردی و گروهی عین شجاعت و فرزانگی در این گفتمان است.

۴-هر چه بود گذشت و آنچه نباید، شد، باز هم بر این اختلاف بکوبیم و پیش برویم تا باز این دور تسلسل بیاید قطعا نشان از بی تدبیری و به دور از خردورزی و اخلاق مداری ماست. باید تغییری در خود ایجاد کنیم.

۵-این تغییر ضمن احترام به پیشکسوتان جریان، فقط و فقط و فقط در سایه جریان محوری، و نه فرد محوری رقم خواهد خورد. جریان محوری یعنی تبعیت از سیاستها و راهبردهای تعیین شده توسط “شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور” و بس.

۶- با تعامل با این فرایند و تشکیل مجمع مشورتی بر اساس آن شورای عالی در شهرستان کهگیلویه می توان نقش قومیت ها، فرد محوری ها را حداقل کمرنگ کرد و به آینده جریان امیدوار.

بر این باوریم که:
ما هستیم چون می خواهیم!
می خواهیم چون توانمندیم!
توانمندیم چون هستیم و خواهیم بود!
و خواهیم بود چون با رویش جوانان آینده از آن ملت است.
اگر چه نزد شما تشنه سخن بودم
کسی که حرف دلش را نگفت من بودم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد