تاریخ درج خبر : 1394/12/18
کد خبر : ۵۳۶۸۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -
سیدباقر موسوی از پشت‌پرده‌های انتخابات بویراحمد و دنا می‌گوید:

دوستان در شورای اصلاحات بویراحمد با من به عنوان یک اصلاح‌طلب مشورت نکردند/ مجموعه نزدیک به آقای بهرامی تحت عنوان مقاله علیه‌ام فحش‌نامه می‌نویسند

سیدباقر موسوی جهان‌آباد اظهار داشت: انتخابات به اتمام رسید و در جزئیات انتخابات نیستم به هر حال اگر اشکالی وجود داشته باشد طبق قانون بررسی و اقدام می‌شود و اگر هم به تأییدیه شورای نگهبان برسد باید مورد تأیید مردم هم قرار گیرد.

ارتباط من با مردم بویراحمد و دنا هرگز قطع نشده است

به گزارش سایت استان به نقل از فصلی نو، وی با اشار به اینکه عضو کوچکی از مردم بویراحمد بوده که طی ۱۲ سال بعد از مجلس ششم در تهران هستم، گفت: ارتباطم با مردم منطقه برقرار بوده است و محبت مردم نشان دهنده همین ادعا است که ارتباط من با مردم بویراحمد و دنا هرگز قطع نشده است.

سید باقر موسوی (2)

این نماینده مجالس پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، افزود:‌ اینکه دوستان شعار می‌هند که این 12 سال کجا بوده است، حرفهای نادرستی است. در تمام مسایلی که می‌بایست حضور داشته باشم حضور پیدا کرده و هیچ وقت صحنه را ترک نکردم و در طی این مدت همانند قبل بودم اما خوب سیستم متفاوت بوده است.

با مشکل کمبود نیروی اصلاح‌طلب روبرو نیستیم

وی بیان داشت: ما در زمینه پرورش نیروی اصلاح‌طلب در سطح منطقه رشد خوبی داشته و به‌خوبی عمل کردیم. در سطح شیراز و تهران به اندازه کافی نیرو داریم و آنقدر زیاد بودند که شهرهای دیگر را هم تسخیر کرده‌اند. بنابراین ما با مشکل کمبود نیروی اصلاح‌طلب روبرو نیستیم.

موسوی گفت: آقای دکتر فرید مرادیان در شیراز ثبت‌نام کرد و تعدادی از نیروها در تهران ثبت‌نام و تعدادی دیگر نیز قرار بود نام نویسی کنند اما در روزهای آخر خبری از ثبت‌نام آنها نبود و اگر ثبت‌نام نکردند من بی‌تقصیر هستم.

وی در همین رابطه اضافه کرد: چرا که با ثبت‌نام هیچکدام از این عزیزان مشکلی نداشتم، هر نیروی خودش این اختیار را دارد که اگر توانمندی در خود ببیند ثبت‌نام کند و اینکه در روزهای آخر که به یاسوج آمدم و درگیر ثبت‌نام بودم متوجه عدم حضورشان برای ثبت‌نام نشدم و نیامدن آنها با حضورم در انتخابات ارتباطی نداشت.

این نماینده سابق مجلس افزود: با نظر همه دوستان برای ثبت‌نام در انتخابات به یاسوج آمدم و حالا شاید آنها لطف داشتند و قرار ما هم بر این بود که ثبت‌نام کنند و نمی‌دانم بر چه اساسی نام‌نویسی نکردند.

دوستان در شورای اصلاحات بویراحمد با من به عنوان یک اصلاح‌طلب مشورت نکردند

وی اذعان داشت: آقای بهرامی از دوستان ما بود ولی خوب یک شرایط و جزئیاتی پیش آمد که خیلی از عزیزان در جریان آن نیستند و در آینده نزدیک روشن خواهد شد، بنابراین دوستان نباید زود قضاوت کنند.

موسوی افزود:‌ قضاوت‌های غیرمنصانه که به وضوح انجام می‌پذیرد بر چه اساسی است ما نباید یک‌تنه به قاضی رفت.

وی خاطرنشان کرد: من هم ادعایی ندارم ولی دوستان در شورای اصلاحات در بویراحمد می‌خواستند تصمیم‌گیری کنند با من هم به عنوان یک اصلاح‌طلب و یک عضو از خودشان مشورت می‌کردند.

موسوی در ادامه یادآور شد: اینجا خودشان مقصر هستند و من هم نمی‌خواستم یک‌تنه به جای آنها تصمیم‌گیری کنم. اینجا بود که دوستان بدون مشورت با من این کار را کردند و اگر با من هم مشورت می‌کردند قطعا بنده هم‌نظر جمع را می‌پذیرفتم و اگر با من مشورت می‌کردند به‌رغم نگرانی‌هایی که وجود داشت به رأی آنها احترام می‌گذاشتم.

برای اینکه بین مجموعه اصلاح‌طلبان اختلافی پیش نیاید سکوت اختیار کردم

وی افزود: من از تصمیم آنها ناراحت شدم بنا داشتم بیانیه صادر کنم اما یک بیانیه هم ندادم و سکوت کردم بخاطر اینکه اختلافی بین مجموعه اصلاح‌طلبان پیش نیاید سکوت اختیار کردم.

سید باقر موسوی (7)

این نماینده سابق مجلس اظهار داشت: من در سفری که به یاسوج داشتم اصلا اشاره‌ای به این قضیه نداشتم و تنها چیزی که گفتم این بود که نظری ندارم و خودتان انتخاب کنید. فقط یک اشاره داشتم که به عملکردها نگاه کنید و رأی بدهید.

وی گفت: اسمی از کسی نیاوردم اما شایعه کردند که موسوی به نفع فلانی یا بهمانی اعلام حمایت کرده است، من تکذیب می‌کنم و در کانال تلگرامی خودم هم اعلام کردم و روز ۵ اسفند‌ماه با دست خودم بیانیه‌ای منتشر کرده که از کسی اعلام حمایت نکردم و بنابراین وظیفه‌ام خودم را به درستی انجام دادم.

تشدید اختلاف در بویراحمد بیشترین آسیب‌ها را می‌رساند و رسانه‌ها باید خیلی مواظب باشند

موسوی تأکید کرد: حالا برخی از فامیل‌های من هم به سمت آقای هدایت‌خواه، برخی به طرف آقای بهرامی و بعضی هم به سمت آقای زارعی و حتی به طرف دکتر نیکبخت هم رفتند. متأسفانه نمی‌دانم چه کسی آن کار را کرد که چند تا از فامیل‌های من به سمت ستاد آقای زارعی رفتند که این را پررنگ کردند.

وی افزود: چرا گرایش بقیه فامیل‌هایم را به سمت و سوی دیگر نامزدها بزرگ نکردند. نمی‌دانم چه کسی و چه گروهی این کار را کرد که خیلی باعث ناراحتی و آزرده‌گی‌ام شد.

موسوی گفت: من درکانال تلگرام خودم اعلام کردم که بی‌خبر هستم و آن آقایی که اینکار را انجام داده نمی‌دانم چه کسی بود اما می‌دانم از ما نبود و بعد از آن با بچه‌های فامیل تماس گرفته و تذکر دادم که با آبروی من بازی نکنید، بنابر این حرف‌ها مانور تبلیغاتی دوستان بود.

موسوی یادآور شد: همان آقایانی که خیلی احساس خیرخواهی می‌کنند و به قول خودشان برای مردم بویراحمد دل می‌سوزانند، همان‌ها می‌دانند که تشدید اختلاف در بویراحمد بیشترین آسیب‌ها را می‌رساند و رسانه‌ها باید خیلی مواظب باشند.

مجموعه نزدیک به آقای بهرامی تحت عنوان مقاله علیه من فحش‌نامه می‌نویسند

وی گفت: الان ببینید مجموعه نزدیک به آقای بهرامی طی این چند روز تحت عنوان مقاله علیه من فحش‌نامه می‌نویسند، فکر می‌کنند که این فحش‌نامه‌هایی که علیه من می نویسند چقدر تأثیرگذار است.

موسوی در همین رابطه افزود: هر چه هم بنویسند خود آقایان رسواتر خواهند شد و دو سال دیگر ارزیابی می‌کنیم که این فحش‌نامه‌هایی که می‌نویسند توسط مردم چقدر مورد قبول قرار می‌گیرد. چه تعداد هم می‌گویند واقعا ما نشناختیم و چقدر خوب شد که اینها خودشان را نشان دادند اما دوستان طوری عمل نکنند که از چشم مردم بیفتند. برای همه کاندیداها و طرفدارانشان احترام خاصی قایل هستم اما بله نظراتی هم دارم.

وی گفت: در قضیه منزل آقای شهرخ‌پور اگر لازم باشد من خودم یاسوج آمده و دوستانی که آنجا بودند و همچنین دوستانی که ابهام برایشان بوجود آمده تشریف بیاورند. در آن شب خدا شاهد است که در طی سه و چهار روزی که آنجا بودم تا ساعت ۳ و ۴ صبح بیدار بودم و چنان فشار دوستان و اطرافیان و دور‌و‌بری‌ها زیاد بود که فرصت استراحت نداشتم.

سید باقر موسوی (3)

موسوی بیان داشت: من بخاطر احترام به آقای شهرخ‌پور و خانواده‌اش وقت گذاشتم در حد نیم ساعت آنها را ببینم و هم خداحافظی کرده باشم که هم خسته و کوفته بودم و قرار جلسه‌ای هم نبود.

این مصاحبه را سایت فصلی نو با سیدباقر موسوی جهان‌آباد نماینده مجالس پنج و ششم در مجلس شورای اسلامی انجام داده است.

عامل برافروختگی من در منزل آقای شهرخ پور خستگی بود، در انتخابات بویراحمد همینکه جبهه پایداری سر جای خود نشست قدم خوبی بود، علیرغم نگرانی از آقای بهرامی باید بگویم در ارتباط ما دو نفر سوتفاهم پیش آمد، چه کسی می گوید آقای زارع اصلاح طلب است، با آقای بهرامی ۴ سال است که رفت و آمد دارم و وی در حق بنده لطف دارند و آقای بهرامی ۴ سال فعالیت انتخاباتی کردند دو روز دیگر هم صبر می کردند از جمله عناوینی است که در بخش دوم این مصاحبه می‌خوانید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ع و ج گفت:

  کاش با داشتن این همه دغدغه با محرومانی که با توجه به اول انقلاب بسته عدالت را در خصوص آنها مطرح مینمودید هم نشست و گپ و گفتی میداشتید تا ابهامات برطرف میشد. با این همه ما که از جمله شهره شهر نبودیم از این نوع چالشهایی که بعد از 37 سال از گفتگوی تفکر آزاد می گذرد هم نگرانیم. تفکر آزاد بر اساس اسلام یک رویکرد را به ما نشان می دهد که شخصی که با آزادی در صحنه عمل می اندیشد از انحصار در دایره ی گروهی که خود مانع توسعه اندیشه است بپرهیزد. گاها لازم است برای یکبار که شده با مخالفان خیالی هم تعامل نمود. نکته برجسه در سخنان شما این است که وابستگان فامیلی شما ازادنه اندیشده اند و این خود چراغ راه است.

 • بئاتریس گفت:

  اینها که علیه سید باقر مطلب می نویسند. همان کسانی اند که قبلا نردبان ترقی سید باقر شدند .حالا از عملکرد ناشیانه و خودخواهانه او عصبانی اند.این موضوع ربطی به بهرامی ندارد. سید باقر نمیخواست جبهه اصلاحات پیروز شود. بقیه مطالب همه بهانه است. سید باقر با ایجاد انشقاق در اصلاح طلبان به هدفش که انتخاب نشدن یک اصلاح طلب بود رسید .اما برای همیشه خودش را بی اعتبار کرد.او هزینه اینکار را با مرگ سیاسی خود پرداخت . بعد از این سید باقر دیگر هیچ اهمیتی ندارد.

 • بهشتی روی گفت:

  سید عزیز
  شما نیمی از عمر شریفتان را در سیاست بوده اید و در این راه حرفی برای گفتن دارید اما من از این حرف و حرکت شما بسیار متحیر شدم، “دوستان در شورای اصلاحات بویراحمد با من به عنوان یک اصلاح‌طلب مشورت نکردند و شما سکوت اختیار کردید و یا از خروجی تصمیم این شورا حمایت نکردید” شما قرار بود نماینده چند ده هزار مردم شرستان بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی باشید و در تصمیمات کلان ملی و بین المللی دخیل باشید به همین خاطر انتظار می رود در بحرانی ترین شرایط بر خود مسلط بوده و بهترین تصمیم را بگیرید..اینکه از روی لجاجت به خروجی شورای اصلاح طلبان تمکین نکردید تصمیمی مدبرانه و سیاسی نبود…

 • بانو ی مهر گفت:

  دورا ن سید باقر ها گذشته این یه واقعیت .ذات اصلاحات تغییر وتحول است وبنای اصلاحات اصلاح امور و تغییر رویکردها ورویه هاست .سید باقر هرچه که بود خودخواه بود وناگاه از مشی اصلاح طلبی

 • مسعودی جلیل گفت:

  در جواب حمید زارع میداند حزب چیه. میدانست که جبهه پایداری ناپایدار را بایت پوزه اش را به خاک مالید. او حزبی بود اما از جنس اعتدال همون چیزی که مردم میخان. نه اونی که دنبال تشنج و دو دسته گیری باشه. زارع هم اکنون نماینده مردم است و تمام

 • سعید گفت:

  درود برسید بزرگوارودوست داشتنی سید باقر

 • تریبون گفت:

  جناب سید!!!!!!
  قبل از سخنرانی جناب زارع در روز 5 اسفند، سید مسعود موسوی جهان آباد (برادر زاده ات) در سخنانی اعلام داشت که از طرف شما و با تاکید از سوی شما و به نمایندگی از شما، از آقای زارع حمایت می کند.
  حالا نمیدونیم چطور شما الان حمایتتان از زارع را انکار می کنید!!!!!!!!!!

 • دانشگاه تهران گفت:

  سید در قلب مایی …

 • محمد گفت:

  یعنی فقط به خاطر دو روز صبر نکردند امید بی جای شما برای تاییدی تصمیم به سکوت گرفتید !
  سید عزیز شما در قسمتی از مصاحبه فرمودید چه کسی میگوید اقای زارع اصلاح طلب است و اقای بهرامی از دوستان شما و اصلاح طلب است
  ما همه میدانیم که افراد اصلاح طلب مطرحی که اقای بهرامی رو به عنوان تنها نماینده اصلاحات حمایت کردند تا لخظه اخر شما رو برای تاییدی حمایت کردند و اقای بهرامی هم تنها نماینده ای بودند که قبول کردند در صورت تاییدی شما حتی در اخرین لحظه به نفع شما کنار بروند و حتی ستاد های انتخاباتی خودشون رو در اختیار شما بزارن
  پس چرا حمایت نکردید برای دو روز یا لجبازی و غرور و یا این که سیدمان را خریده اند!!

 • اصلاح گفت:

  تو هم با من نبودی،
  مثل من با من
  و حتا مثل تن با من!

  تو هم با من نبودی،
  آن که می‌پنداشتم باید هوا باشد،
  و یا حتا، گمان می‌کردم این تو
  باید از خیل خبرچینان جدا باشد.

  تو هم با من نبودی،
  تو هم با من نبودی!

  تو هم از ما نبودی،
  آن که ذات درد را باید صدا باشد
  و یا با من، چنان هم‌سفره‌ی شب،
  باید از جنس من و عشق و خدا باشد.

  تو هم از ما نبودی!

  تو هم مؤمن نبودی
  بر گلیم ما و حتا در حریم ما،
  ساده‌دل بودم که می‌پنداشتم
  دستان نااهل تو باید مثل هر عاشق رها باشد.

  تو هم از ما نبودی!

  تو هم مؤمن نبودی
  بر گلیم ما و حتا در حریم ما،
  ساده‌دل بودم که می‌پنداشتم
  دستان نااهل تو باید مثل هر عاشق رها باشد.

  تو هم از ما نبودی!

  تو هم با من نبودی یار!
  ای آوار!
  ای سیل مصیبت‌بار!

 • گنجه ای دشتروم گفت:

  دوستان عزیز با تشکر از اطلاع رسانی شما در این سایت مردمی همگان میدانند که آقای بهرامی از اول اصلاح طلب نبوده و رای ایشان طایفه ای است و حیات سیاسی ایشان هم به پایان رسیده است و این همه بد گویی بر علیه ایشان فقط به خاطر رویگردانی از موسوی از بهرامی است

 • کوروش کیانی گفت:

  درودبرسیدباقرامیدوارم باصبروتدبیروضعیت استان تغییرپیداکند…

 • ناشناس گفت:

  سید بهانه آورد برای پشت کردن به اصلاحات و متهم کردن دیگران کار درستی نیست

 • مسلم گفت:

  چرا همان زمان حمایت از زارعی را تکذیب نکردی؟؟؟؟؟؟؟؟

  و برادرانت را برای عکس تبلیغاتی با اتیکت بر گردن به ستاد زارعی فرستادی

 • حمید گفت:

  سید رو مردم بزرگ کردند وگرنه از خودش چیزی نداشت .حالا هم احترامش برا همه واجب است ولی بدونید زارع نمیدونه حزب چیه بنده خدا قد این کار نیست بخواد سیاست داشته باشه

 • اسماعیل گفت:

  سید عزیز تو همیشه برای ما عزیز خواهی ماند.

 • ناشناس گفت:

  مدیر سایت ما به حمایت از سید مقاله ای نوشتیم وارسال کردیم شما انتشار ندادید .نکنه شما هم جبهه پایداری هستید؟؟ما به خرداد واسفند پر از حادثه ایمان داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس گفت:

  “….دوستان بدون مشورت با من این کار را کردند و اگر با من هم مشورت می‌کردند قطعا بنده هم‌نظر جمع را می‌پذیرفتم و اگر با من مشورت می‌کردند به‌رغم نگرانی‌هایی که وجود داشت به رأی آنها احترام می‌گذاشتم”. این یعنی چه ؟ با عرض معذرت یعنی لج و لجبازی و این اصلا خوشایند نیست. متاسفم!؟!؟

 • محمدی گفت:

  درود بر سید باقر . . . منتظر آمدنت تا 4سال آینده که فضا آزادتر خواهد شد هستیم و گروه بهرامی هر چقدر هم که بخواهند شما را کم رنگ کنند نخواهند توانست زیرا شما اثبات شده هستید . . .به امید پیروزی در 4سال آینده.

  • koresh گفت:

   متاسفم برای شما که در انتظار 4سال اینده هستی
   سید عزیزت را اقای خاتمی ا12سال قبل از لیست خط زده
   شما منتظره 4سال اینده هستی
   اقای خاتمی گذینه خوش فکری مثل مهندس غریب پور داره

 • بهلول گفت:

  آقای موسوی عزیز به این فراز از مصاحبه ات توجه بفرما ::وی افزود: من از تصمیم آنها ناراحت شدم بنا داشتم بیانیه صادر کنم اما یک بیانیه هم ندادم و سکوت کردم بخاطر اینکه اختلافی بین مجموعه اصلاح‌طلبان پیش نیاید سکوت اختیار کردم.
  1- چنانچه شورای مشورتی با شما تماس نگرفته اند ، ناراختی شما بجا و منطقی است و
  2- اما ، این سکوت شما ، نه تنها اختلاف را کم نکرد بلکه بنزینی بود بر آتش اختلاف که یک پیروزی صد در صد را تبدیل به یک شکست تمام عیار کرد .

 • احسان گفت:

  آقای بهرهمی کاشکی دو روز بیشتر صبر میکردی و هول نمیکردی….

 • یاسوج گفت:

  سید ضمن احترامی که برایت قایلم اما دیگر حنای تو رنگی ندارد چون در شرایط بحران بد عمل نمودید

 • امید گفت:

  سرمنشاء اینها خود بهرامی هستش که میگفت آقای موسوی فقط یک رای دارد و نه بیشتر !!!

  • بلوط گفت:

   خوب تو فکرمیکنی دنیا فقط موسوی هست؟؟؟ مرگ سیاسی اقای موسوی هم فرا رسید. خدارحمتش کند

پربازديد