تاریخ درج خبر : 1394/12/18
کد خبر : ۵۳۶۸۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

دسترسی به اطلاعات گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با گوشی تلفن همراه

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با ارائه نرم‌افزار جدید در پایگاه‌های گردشگری، دسترسی به اطلاعات گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با گوشی همراه برای مسافران نوروزی میسر خواهد بود.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، محمود باقری در بازدید از برخی اماکن گردشگری شهر یاسوج در جمع خبرنگاران با بیان این که آمادگی لازم را برای پذیرایی از مهمانان و گردشگران و مسافران نوروزی در استان کهگیلویه و بویراحمد داریم، اظهار کرد: همه مراکز اقامتی اعم از هتل‌ها و خانه مسافرها و مدارس آمادگی پذیرایی از گردشگران و مسافران را دارند.

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای نمونه تعداد 45 خانه مسافر استان کهگیلویه و بویراحمد با هماهنگی‌های لازم شناسنامه‌دار شده‌اند.

وی گفت: در بحث مدارس تعداد یک‌هزار و 807 کلاس درس در همه نقاط استان آمادگی پذیرایی از همه هموطنان فرهنگی و غیرفرهنگی را دارند.

باقری تصریح کرد: امسال برای این که بهتر بتوانیم خدمات لازم را در اماکن گردشگری مهم خود در استان ارائه کنیم تعداد 11 اردوگاه را به بخش خصوصی برای خدمات‌دهی واگذار کرده‌ایم که از جمله مهم‌ترین آن‌ها گردنه شلال‌دان در شهرستان باشت است.

وی یکی از اقدامات مهم این اداره‌کل را در سال جاری استفاده از فن‌آوری‌های جدید برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان بیان کرد و گفت: پورتال گردشگری استان را برای همین کار به وسیله همه اطلاعات گردشگری اعم از طبیعی و تاریخی برای هموطنان بارگذاری کرده‌ایم تا بتوانند از اطلاعات آن برای حضور در استان و بهره بردن از همه اماکن استفاده کنند.

این مسئول یکی دیگر از کارها را طراحی نرم‌افزاری دانست که قابل نصب روی گوشی‌های تلفن همراه بوده و جاذبه‌های گردشگری را برای مسافران به خوبی نشان می‌دهد و کار آن‌ها را برای اقامت در اماکن مورد دلخواه آسان می‌کند.

وی گفت: این نرم‌افزار را سعی خواهیم کرد در پایگاه‌هایی که در ورودی شهرها دایر می‌شوند در اختیار هموطنان علاقه‌مند قرار دهیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد