تاریخ درج خبر : 1394/12/18
کد خبر : ۵۳۶۸۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

معاون استاندار: نرخ تورم استان کهگیلویه‌وبویراحمد به ۱۷ درصد رسید

معاون توسعه مدیریت و منابع‌انسانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۳.۳ درصدی نرخ تورم این استان در پاییز امسال در مقایسه با پاییز سال گذشته خبر داد و گفت: نرخ تورم این استان در حال حاضر ۱۷ درصد است.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، مجید محنایی در نشست با مدیران عامل بانک‌های استان با بیان اینکه دستگاه‌های اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد در یک سال گذشته عملکرد خوبی نداشته‌اند، اظهار داشت: مقایسه نرخ تورم پاییز 94 با نرخ تورم پاییز 93 نشان می‌دهد که نرخ تورم این استان 3.3 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین علل افزایش نرخ تورم استان این است که ما نتوانسته‌ایم تسهیلات را جذب کنیم تا با جذب این تسهیلات بتوان یک واحد نیمه‌فعال یا راکد را به چرخه فعالیت برگرداند و به افزایش اشتغال در سطح استان کمک کرد.

محنایی تأکید کرد: مجموعه صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بخش‌های ذی‌ربط و همچنین بانک‌های عامل باید به این افزایش 3.3 درصدی نرخ تورم استان توجه جدی داشته باشند.

وی نرخ تورم در کشور را 10.7 درصد عنوان و تصریح کرد: این نرخ در استان کهگیلویه و بویراحمد 17 درصد است که بالاتر از میانگین کشور است.

معاون توسعه مدیریت و منابع‌انسانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نرخ تورم دو یا سه استان کشور در وضعیت بحرانی قرار دارد، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید بسته ویژه‌ای برای حمایت از این استان‌ها به‌ویژه استان کهگیلویه و بویراحمد در نظر بگیرد.

محنایی با بیان اینکه شش بانک استان مسئولیت پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی را به عهده دارند، تأکید کرد: تکلیف جذب این اعتبارات تا پایان فروردین ماه مشخص شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد