تاریخ درج خبر : 1394/12/21
کد خبر : ۵۳۶۹۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -
زوایای پنهان انتخابات مجلس بویراحمد و دنا هر روز روشن‌تر می‌شود

سیدباقر موسوی: «آقای بهرامی می‌گفتند در نظرسنجی‌ها من 31 درصد، هدایت‌خواه 21 درصد و زارعی 17 درصد رأی دارد»/ چه کسی می‌گوید آقای زارعی اصلاح‌طلب‌ است/ همین‌که جبهه پایداری سر جای خودش نشست یک قدم خوب بود

به گزارش سایت استان به نقل از فصلی نو، سید باقر موسوی با اشاره به اینکه اصلا چه کسی می‌گوید آقای زارعی اصلاح‌طلب‌ است، گفت: آقای زارع یک اصولگرای معتدل است و خود وی هم بارها اذعان کرده‌اند.

آقای بهرامی همیشه یک پیشینه اصولگرایی دارد

وی در همین رابطه، افزود: اما اگر جدیدا اعلام کرده است که اصلاح‌طلب هستند من اطلاع ندارم و بی‌خبر هستم.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجالس پنجم و ششم اظهار داشت: اما آقای بهرامی اظهار کرده است که اصلاح طلب هستند ولی وی یک پیشینه اصولگرایی دارد و باید سر بزنگاه آن را روشن می‌کرد.

وی تصریح کرد: اما با همه این‌ها من کاری به جریان اصلاح‌طلبی ندارم چرا که من و آقای بهرامی چند سال است که با هم در ارتباط نزدیک هستیم و با هم رفت و آمد داریم.

سید باقر موسوی (1)

موسوی اضافه کرد: آقای بهرامی همه جا اعلام کرد که حاضر است به نفع من کنار برود و این لطف او را می‌رساند ولی خوب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بدون هماهنگی بنده آقای بهرامی را انتخاب کرد.

وی در همین رابطه گفت: با این تفاسیر آقای بهرامی چهار سال فعالیت انتخاباتی می‌کردند و در سه روزی که به تبلیغات انتخابات مانده بود، نمی‌توانست یک سری تهران بیاید و بگوید آقای موسوی نظر شما چیست؟ و من می‌خواهم تا هماهنگ با شما پرچم اصلاحات را بالا ببرم.

«آقای بهرامی می‌گفتند در نظرسنجی‌ها من 31 درصد، هدایت‌خواه 21 درصد و زارعی 17 درصد رأی دارد»

موسوی به اتفاقات رخ داده در خانه آقای شهرخ‌پور اشاره کرد و بیان داشت: وقتی که آمدم منزل آقای شهرخ پور دوستان آمدن ما نشستیم با وجود همه خستگی‌ها تحمل کردم که خیلی طول کشید. آقای منصوری آمدند یک سری صحبت‌هایی راجع به مباحثی که بین من و آقای بهرامی وجود داشت پیش کشیده شد و این بحث‌ها به صورت مفصل و طولانی از اول شروع شد و واقعا من از سردرد و کوفتگی خیلی عذاب می‌کشیدم.

وی گفت: یعنی قبل از شام باید می‌رفتیم و خیلی دیر شده بود و همزمان که من می‌خواستم بلند شوم، آقای بهرامی آمد که آمد من هم به رسم احترام و وظیفه ماندم با هم روبوسی کرده و نشستیم و گفت‌و‌گو کردیم.

موسوی افزود: چون شام جای دیگری دعوت بودیم من عذرخواهی کردم که بلند شوم در همین حین یکی از دوستان آماری را ارائه داد و از پیش‌بینی آرا سخن گفت که آقای بهرامی هم آمار دیگری ارائه دادند که دور از انتظار بود. گفتند که در نظر سنجی ها من ۳۱ درصد، آقای هدایت‌خواه ۲۱ درصد و آقای زارعی ۱۷ درصد رأی دارند و من هم خوشحال شدم گفتم با این وضعیت آمار رأی شما خوب است که با این تفاوت آرا من خوشحال می‌شوم.

وی اظهار داشت: هر چه آقایان اصرار کردند من نماندم چون خسته بودم و گفتم شام جای دیگری دعوت هستم اما در حقیقت شام بهانه بود و من می‌خواستم یک جایی باشم که استراحت کنم چون خیلی خسته بودم. قرار بر جلسه‌ای نبود و خسته بودم و اگر آنجا بر افروخته بودم؛ برافروختگی من ناشی از خستگی بود. من در یک شرایط دیگر بودم اما دوستان جور دیگری تعبیر کردند.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه من یک مقدار از تصمیم آقای بهرامی گله داشتم و الان هم دارم، گفت: ولی در آن شب کوچک‌ترین بی‌احترامی نکردم. من بی‌احترامی به هیچ بویراحمدی نمی‌کنم. اما اگر کسی بی‌احترامی کرد شاید جواب بدهم. بنابراین بیشتر سوتفاهم بود و گرنه آقای [بهرامی] هم همانند دیگر دوستان معترض هستند، حالا ما نباید به اختلافات دامن بزنیم. انشاء اله… هر حرف و ابهامی که باشد به مرور زمان برطرف خواهد شد.

همین که جبهه پایداری سر جای خودش نشست یک قدم خوب بود

وی با بیان اینکه در انتخابات بویراحمد و دنا همین که جبهه پایداری سر جای خودش نشست یک قدم خوب بود، افزود: الان هم خیلی خوب است که جبهه پایداری به اهدافش نرسید. درست است که هر شخصی دوست دارد کاندیدای خودش پیروز شود اما این وجهه خوبی برای شهرستان بویراحمد داشت که جبهه پایداری موفق نشد چون برای خودشان همه چیز را تمام شده می‌دانستند با این مهندسی که صورت گرفته بود.

سید باقر موسوی (7)

وی در ادامه به فعالیت‌های انتخاباتی آقای بهرامی در چهار سال گذشته، اظهار داشت: آقای بهرامی آدم شناخته شده‌ای بود. آدمی نبود که تازه بخواهد فعالیت انتخاباتی کند. بنابراین به عنوان یک دوست چند ساله وی بلند می شد یک سری تهران می‌آمد و می‌گفت آقای موسوی دوستان این تصمیم را گرفتند نظر شما چیست؟ ولی زمانی که وی در قبال این چند سال دوستی این رفتار را با من می‌کند پس نباید انتظاری هم از من داشته باشد. این یک امتحان از نظر من راجع به آقای بهرامی بود.

اگر انتخاب شورای هماهنگی زارعی بود مخالف می‌کردم چون خودش را اصلا‌ح‌طلب نمی‌داند‌

موسوی افزود: ناراحتی من از شورای هماهنگی نه به این جهت بود که آقای بهرامی را انتخاب کرد و آقای زارعی را انتخاب نکرد. اگر آقای زارعی را انتخاب می‌کردند بیشتر مخالفت می‌کردم چون آقای زارعی خودش را اصلاح طلب نمی‌داند. قبلا هم که مردم از طرف جبهه اصلاح‌طلب به آقای زارعی رأی دادند به عنوان یک اصلاح‌طلب از وی حمایت نکردند و از او به عنوان یک اصولگرای معتدل حمایت کردند.

وی با بیان اینکه باید به مردم و اصلاحات بویراحمد احترام بگذاریم، گفت: اختلافات اصلاح‌طلبان تنها با احترام حل می‌شود. من به دوستان خودم گفتم کسی حق ندارد به اختلافات دامن بزند هر کسی هر نقد منصفانه‌ای که داشته باشد وظیفه ما است که بشنویم و در صورتی که توان داشته باشیم ضعف‌ها را برطرف کنیم.

موسوی اذعان داشت: آقای طاهری که نمی‌دانم از کی مقاله‌نویس شده عملا فحش‌نامه نوشته است. باید با صحبت کردن و تعامل ابهامات روشن شود. باید مقداری صبر داشته و خویشتن‌داری کنیم تا این اختلافات پایان پذیرد.

وی با بیان اینکه لطف و محبت جوانان بویراحمد همیشه شامل حال بنده است، گفت: فکر نکنید هر کس از من انتقاد کرد ما شمشیر می‌کشیم و روبروی او می‌ایستیم.

موسوی یادآور شد: رسانه‌ها باید بدون حب و بغض فعالیت کنند چرا که کار آنها شناساندن حقایق است. ضمن‌آنکه باید مواظب یک سری از افرادی که می‌خواهند از طریق دامن زدن به اختلافات بین اصلاحات به اهداف خود برسند، باشید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  حال که پیشینه اصولگرایی برای شخصی نوعی جرم بشمار می رود و اورا از دایره انحصار بیرون می اندازد لازم است تعریفی واضح خارج از عادت معمول احزاب از دو واژه اصولگرایی و اصلاح طلبی ارائه دهید. لطفا توضیح دهید جایگاه عدالت، تبعیض، خود محوری، قوم گرایی و باندبازی با کدام یک از این دو اصطلاح جناحی ارتباط دارد. حال اگر هر دو از آن گریزانند چرا افرادی تحت عنوان اصلاح طلب دوام خود را در دایره منفی بعضی از این بسته ها می بیند. اینکه گفتیم با افرای غیر از دایره انحصار نشست و گپ و گفت داشته باشیدبه این منظور بود تا شما که بر روی یک سکه نشسته و آنرا مسطح می بینیدروی دیگر سکه را که مملو از ناهموری است را

 • ناشناس گفت:

  دیکتاتوری یعنی چی الان؟؟؟؟؟؟؟؟

 • افشين گفت:

  سید انتظار داری خاتمی و هاشمی زنگ بزنن به تو و بگن باقر تو بهرامی رو قبول میکنی ؟
  پیاده شو با هم بریم… تاریخ نشون داده که مغرور نابود میشه که …

 • حسين گفت:

  سید از شما ممنون هستیم تنها شاید اغایون منفعت طلب از شما ناراحت باشند که طبیعى هست ولى چرا تغییر موضع خودشون را به طور صد و هشتاد درجه نمى گن تابه حال کسى تو بویراحمد این جور که بهرامى با مردم بازى کرد نکرده سید جان تو شرافت و به اوج رسوندى که دست خیلى ها رو کردى تو نشون دادى که نه خریدنى هستى نه حذف شدنى

 • دانشجو گفت:

  آقای موسوی زیاد خودتون تحویل نگیرید. شما با غرورتون باعث نابودی اصلاحات در بویراحمد شدین
  ترس آقای موسوی نسبت به بهرامی نه بخاطر اصولگرا بودن آقای بهرامی بلکه می ترسن که آقای بهرامی مثل جناب دکتر تاجگردون یک شخصیت محبوب پیدا کنن وگرنه شک ندارم ایشون ذره ی به به فک عزت بویراحمد نبوده و نیست.

 • سيد مهدي گفت:

  سید نماینده دور پنجم و ششم بود نه ششم و هفتم

 • سید حمید موسوی اصل گفت:

  درود بر سید باقر موسوی جهان آباد اسطوره ی فراموش نشدنی

 • ناشناس گفت:

  اگرچه مردم شهرستانهای بویراحمد ودناوجریان اصلاحات سید رادوست دارند،ونماداصلاحات میباشند.اماوی هنوز دنبال
  شرایط ارمانی هستند،درصورتیکه واقعیت جامعه اینگونه نیست.درتهران سربازان اصلاحات درمقابل ژنرالهای مثلث ……………..باهمت واراده مردم پیروز شدند.ولی سید عزیزهرگزاحساس خطر نکردودرصحنه حاضر نشد،ودرحقیقت خطرازبیخ گوشمان گذشت.

 • ناشناس گفت:

  بس کنید تخریب رو کاندیدای اصولگرایان آقای هدایت خواه بودن و نه کس دیگری و آقای بهرامی هم اصلاح طلب نبوده و نیستن و ما از جلسات مخفی ایشون و هماهنگی هاشون با آقای هدایت خواه و تیم جبهه پایداری بی اطلاع نیستیم پس لطفا بس کنید و ی کم مودب باشید چهارم شدن آقای بهرامی وزن ایشون و بعضی از اصلاحطلبان رو می رسونه.

 • آرشام گفت:

  جناب آقای موسوی شما به قول خودت از دکتر بهرامی گله مند بودین مگه جریان اصلاح طلبی یک جریان شخصی نگری است جریان اصلاح طلبی یک تفکره که ریشه دربینش یک جمعیت میلیونی داره شما وقتی دیدید که بزرگان اصلاحات از دکتر بهرامی حمایت میکنه باید دیگر گلایه رو میگذاشتی کنار خودت را هماهنگ با نظر شورای اصلاحات میکردی مگه تو تهران همه لیست امید را می‌شناختن نه؟ پس به شورای اصلاحات اعتماد کردن و به کل لیست رآی دادن برادر من شما که به تنهای اصلاطلب نیستی بلکه در کنار جریان اصلاحات هستی وجریان اصلاحات فقط در انحصار شما تک تنها نیست اصلاحات یک نفره نیست جریان اصلاحات یک اتحاد روشنفکرانه ویک تفکر جناحی است

 • سهراب گفت:

  سید باقر! ای کاش همان سکوت همیشگی و دور بودن از استان را ادامه می‌دادی.
  اگر واقعاً قصد داشتی کاندیدای اصولگرا را سر جای خود بنشانی چرا در بحبوحه انتخابات چنین بیان نکردی؟ آیا غیر از آن بودکه به گفته یکی از نزدیکانت در جلسه منزل شهرخ‌پور هدایت‌خواه 17 درصد بالاتر از نفر دوم بوده است؟ و می‌خواستی در صورت قبولی ایشان، سرشکسته نشوی؟
  البته منکر تلاش‌های شما و فرماندار فامیل شما در حمایت از زارعی نیستیم؛ ولی رأی مردم چیز دیگری بود!

 • ناشناس گفت:

  سید دیگه برا همیشه خودتو خراب کردی..منفعت طلب

 • بهلول گفت:

  به عنوان یک شهروند کهگیلویه و بویراحمدی معتقد هستم عامل شکست اصلاحطلبان در شهرستانهای بویراحمد و دنا ، رفتار ، کردار و منش آقای سید باقر موسوی در این دور از انتخابات مجلس بود . البته با این تصمیم غیرمعقولانه به جایگاه و وجاهت خودش هم ضربه زد و آن مقبولیت گذشته را از دست داد .

 • بهشتی روی گفت:

  این ژست حق به جانب و طلبکارانه شما اصلاً احساس خوبی به خواننده منتقل نمی کند. نمی دانم، شاید من اطلاعاتم از جریان اصلاح طلبی شهرستان زیاد نیست ولی برای بنده این انتظارات شما قابل هضم نمی باشد، این انتظار که احساس می کنید تمام جریان اصلاح طلبی را باید صرفاً شخص شما رهبری کنید. این احساس وقتی ناخوشایندتر می شود که در 10 الی 15 سال اخیر هر جا سخن از شما می شد جز ابراز لطف به شما چیز دیگری شنیده نشد. اینگه در لحظه ای که باید کدخدا منشانه بزرگی می کردین و جواب این همه لطف را می دادید میدان را خالی کرده و سکوت کردید و یا شاید از جریان رقیب

 • ناشناس گفت:

  این سایت که نظرات بنده را منتشر نمی کند ولی اجازه بدید بگم:
  این ژست حق به جانب و طلبکارانه شما اصلاً احساس خوبی به خواننده منتقل نمی کند. نمی دانم، شاید من اطلاعاتم از جریان اصلاح طلبی شهرستان زیاد نیست ولی برای بنده این انتظارات شما قابل هضم نمی باشد، این انتظار که احساس می کنید تمام جریان اصلاح طلبی را باید صرفاً شخص شما رهبری کنید. این احساس وقتی ناخوشایندتر می شود که در 10 الی 15 سال اخیر هر جا سخن از شما می شد جز ابراز لطف به شما چیز دیگری شنیده نشد. اینگه در لحظه ای که باید کدخدا منشانه بزرگی می کردین و جواب این همه لطف را می دادید میدان را خالی کرده و سکوت کردید و یا شاید از جریان رقیب

 • علی گفت:

  واقعا متعجبم از این همه غرور سید باقر.
  در تهران خاتمی از لیستی حمایت کرد که توی آنها امثال کاظم جلالی اصولگرا هم بود ،ولی خاتمی گفت به تمامی افراد لیست رأی بدین،ولی سید باقر موسوی حاضر نشد از دکتر بهرامی حمایت کنه که مورد تأیید بزرگان اصلاحات از جمله آقای عارف و شورای اصلاح طلبان بویراحمد بود.

 • یونس گفت:

  احسنت بر سی باقر عزیز

 • دوم خرداد گفت:

  سید خیلی دلم ازت پره. چرا تو موضع شفاف نگیری که هدایتخواه دوم بشه؟؟؟؟

پربازديد