تاریخ درج خبر : 1394/12/19
کد خبر : ۵۳۶۹۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

رشد ۲۸ درصدی گونه‌های حیات ‌وحش منطقه حفاظت ‌شده خائیز

رئیس اداره محیط ‌زیست کهگیلویه گفت: گونه‌های حیات ‌وحش منطقه حفاظت ‌شده خائیز ۲۸ درصد رشد داشته است.

سید قدرت الله علی پور اظهار داشت: امروزه حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی بر هیچ کسی پوشیده نیست و دنیا متوجه شده که اگر از محیط زیست حفاظت نکند لطمات جبران ناپذیری بر زندگی انسان وارد می‌شود.

رئیس اداره محیط ‌زیست شهرستان کهگیلویه عنوان کرد: سرشماری پستانداران منطقه حفاظت شده خائیز با 9 گروه از اداره کل نظارت سازمان مرکزی محیط زیست در آبان ماه 1394 انجام شد.

وی با بیان اینکه در این سرشماری تعداد 2 هزار و 564 راس بز و کل شمارش شده، افزود: این تعداد جمعیت کل و بز در منطقه حیات وحش خائیز نسبت به سال گذشته 28 درصد افزایش داشته است.

علی پور با اشاره به اینکه این کار نتیجه تلاش‌های شبانه روزی محیط اداره محیط زیست شهرستان کهگیلویه است، خاطر نشان کرد: وجود علوفه مورد نیاز، مطلوبیت زیستگاه، کنترل تخلفات شکار و جلوگیری از شکار غیرمجاز، برخورد قانونی با شکارچیان، ساخت آبشخورها در تمام نقاط بدون آب و کنترل معبرهای شکارچیان از دیگر علل این افزایش است.

رئیس اداره محیط ‌زیست شهرستان کهگیلویه تصریح کرد: امسال 15 بهله پرنده شکاری از نوع عقاب، شاهین، بحری و بالابان و سایر گونه‌های پرندگان شکاری که به صورت زخمی تحویل اداره محیط زیست شده پس از مشاوره با مراکز دTA7مپزشکی و بهبودی زخمها و معالجه نسبت به رها سازی آنها اقدام شد.

علی پور عنوان کرد: در حال حاضر دو بهله عقاب در حال تیمار و معالجه در این اداره هستند و پس از بهبود در منطقه حفاظت شده رها می‌شوند.

وی با بیان اینکه به استناد اصل پنجاهم قانون اساسی محیط زیست متعلق به همه مردم است، افزود: همه اقشار مختلف جامعه وظیفه دارند در زمینه حفاظت از محیط زیست با این اداره همکاری کنند.

رئیس اداره محیط ‌زیست شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه شکار، زنده گیری، نگهداری حیات وحش و تخریب محیط زیست جرم محسوب می‌شود، گفت: مردم در صورت مشاهده تخلفات زیست محیطی با شماره تلفن 07432262220 تماس بگیرند.

تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد