تاریخ درج خبر : 1394/12/20
کد خبر : ۵۳۷۰۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -
اطلاعیه ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد

فرآیند های مربوط به انتخابات استان در مسیری قانونی و طبیعی است

تاکنون فرد یا افردی به عنوان نمایندگان وزارت محترم کشور و یا شورای محترم نگهبان به استانداری و یا فرمانداری‌های تابعه جهت بازشماری آراء و یا بررسی نحوه برگزاری انتخابات مراجعه نکرده‌اند و فرآیندهای مربوط به انتخابات در مسیری قانونی و طبیعی در حال تکمیل است.

به گزارش سایت استان در این بیانه آمده است:

اکنون که به فضل پروردگار متعال مردم متدین استان با شور و نشاط همراه با شعور، فصل نوین دیگری در سیر تکاملی انقلاب اسلامی ایجاد کردند و با حضور گسترده و کم نظیر خود در ایام رقابت انتخاباتی و روز اخذ رأی مشارکت حدودا 80 درصدی خود را به منصه ظهور رساندند و همچنان پیشتاز در عرصه های مشارکت سیاسی و اجتماعی، برگ زرین دیگری بر افتخارات این استان افزوده اند، لازم می دانیم نکاتی را جهت تنویر افکار عمومی، شفاف سازی فعالیت ها و همچنین جلوگیری از ایجاد فضای غبارآلود به استحضار مردم خوب و متدین استان برسانیم:

ستاد انتخابات استان مطابق برنامه زمان بندی واصله از وزارت کشور، فرایند انتخابات را به صورت منظم با بستر سازی و ایجاد زیر ساخت های لازم و روان سازی در امر انتخابات پیگیری نمود و در این راستا فرمانداران، بخشداران و هیأت های اجرایی با هماهنگی هیأت های نظارت استان، شهرستان ها و بخش ها، دو انتخابات مهم و تأثیرگذار را در استان رقم زدند که نتیجه آن مشارکت حداکثری و بالای شما مردم فهمیم در کمال آرامش و امنیت بود.

خوشبختانه این مهم در روز 7 اسفند ماه تحقق یافت و متعاقب آن هیأت های اجرایی و نظارت با تجمیع آراء روستاها، بخش ها و نهایتا حوزه های انتخابیه اصلی و فرعی، جمع بندی لازم را معمول و نتیجه را در هر سه حوزه انتخابیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و همچنین در حوزه استانی پنجمین دوره خبرگان رهبری به آگاهی رساندند؛ از آن جایی که فرایند شکایات و رسیدگی به آنها طبق مواد 68، 69 و 70 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره های ذیل آن مستلزم بررسی و طی مراحل تعیین شده قانونی بوده لذا در فرصتهای قانونی مشخص شده شکایات واصله به هیئت های اجرایی با حضور هیئت های نظارت مرکز حوزه انتخابیه مورد بررسی و در نتیجه صحت انتخابات در حوزه های سه گانه تأیید و مراتب به وزارت کشور و هیأت نظارت استان اعلام گردیده است.

بدیهی است رسیدگی نهایی و اعلام نتیجه قطعی از اختیارات شورای محترم نگهبان بوده و طبق قانون در مهلت قانونی نتیجه به وزرات کشور و فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه ذیربط جهت اقدام بعدی اعلام می گردد ، در این راستا مراحل و اعلام نظر در خصوص بررسی حوزه های انتخابیه سراسر کشور و همچنین استان ما در دست اقدام است و تا کنون نتیجه ای اعلام نگردیده است.

بنابراین شایعات ایجاد شده در میان آحاد مختلف مردم، شبکه های اجتماعی و بعضا سایت های استانی در خصوص حوزه های انتخابیه استان به ویژه حوزه انتخابیه شهرستان های بویراحمد و دنا کذب محض بوده و تا کنون فرد یا افردی به عنوان نمایندگان وزارت محترم کشور و یا شورای محترم نگهبان به استانداری و یا فرمانداری های تابعه جهت بازشماری آراء و یا بررسی نحوه برگزاری انتخابات مراجعه ننمود ه اند و فرآیندهای مربوط به انتخابات در مسیری قانونی و طبیعی در حال تکمیل است. لذا مصرانه از مردم فهیم، غیور و ولایتمدار استان تقاضا می شود به شایعاتی که به صورت هدفمند فضای جامعه را ملتهب می نمایند توجهی ننمایند؛ طبیعی است که دستگاه های ذیربط پیگیری لازم را در جهت شناسایی و برخورد با عاملین و منابع ایجاد و نشر شایعات معمول خواهند داشت.

کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کهگیلویه وبویراحمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دوست گفت:

    خودتان میگویید که هنوز شورای نگهبان نتیجه نهایی را نداده چرا مداوم در این چند روز فرماندار وکمیته مداوم مصاحبه واطلاعیه میده . فضای مجازی را خودتان غبارآلود کرده اید نه مردم . صبر نمایید نتیجه قطعی از سوی شورای نگهبان اعلام بشه بعد پیام تبریک صادرنمایید

پربازديد