تاریخ درج خبر : 1394/12/21
کد خبر : ۵۳۷۱۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

فعالیت 11 اکیپ امدادی راهداری ویژه ایام نوروز در محورهای کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد 300 راهدار در قالب 11 اکیپ امدادی در ایام نوروز در محورهای این استان انجام وظیفه می‌کنند.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، حسن فدایی در جمع خبرنگاران با بیان تلاش‌های راهداران استان کهگیلویه و بویراحمد به خصوص در مناطق سردسیری برای امدادرسانی به مسافران و گردشگران نوروزی اظهار کرد: 24 اکیپ راهداری در استان این وظیفه را بر عهده خواهند داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: بر همین اساس تعداد 300 راهدار این وظیفه سنگین را بر عهده خواهند داشت که در قالب 11 اکیپ امدادی انجام وظیفه می‌کنند.

فدایی با بیان اینکه بروشورهای حاوی اطلاعات راه‌های استان در این ایام میان مسافران نوروزی توزیع خواهند شد، گفت: همچنین از سوی راه‌ و شهرسازی ‌تعداد زیادی بنر فسفری در نقطه‌های پرخطر برای هشدار به مسافارن نصب می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی ‌کهگیلویه و بویراحمد به سایر اقدامات راه و شهرسازی برای ایمن‌سازی جاده‌ها اشاره کرد و گفت: پروژه‌های راهسازی استان در ایام تعطیلات نوروزی برای پرهیز و پیشگیری از هرگونه خطر احتمالی تعطیل خواهد بود.

وی با اشاره به آغاز سفرهای نوروزی و تردد در محورهای مواصلاتی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: استان ما از مناطق گردشگرپذیر کشور به شمار می‌رود که در طول ایام سال به خصوص تعطیلات نوروزی تعداد زیادی مسافر و گردشگر به استان سفر می‌کنند.

این مسئول گفت: به همین منظور سعی ما بر این است که با همکاری سایر دستگاه‌ها از جمله دستگاه‌های اداری و پلیس، جاده‌ها را برای مسافران و گردشگران و البته مردم استان امن و مطمئن کنیم.

فدایی تصریح کرد: تمهیدات لازم برای این کار انجام شده و دستگاه‌ها تعامل بسیار خوبی برای امنیت‌بخشی به جاده‌ها دارند.

این مسئول افزود: یکی دیگر از اقدامات ما در راه و شهرسازی که به همت روابط عمومی راه و شهرسازی صورت گرفته، بروشور راهنمای سفر در استان طراحی شده است.

وی با بیان این که بروشور در تعداد 4 هزار نسخه و در ابعاد 50 در 70 تدارک دیده شده است، افزود: این کار با کیفیت بالا صورت گرفته است.

فدایی با ‌بیان اینکه در این بروشور موضوعات مهمی در نظر گرفته شده است، افزود: این بروشور با حذف مرزهای شهرستان‌ها طراحی شده تا این که مسافران و گردشگران سردرگم نشوند.

 مدیرکل راه و شهرسازی ‌کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تصویر همه جاده‌ها و محورهای استان که جاذبه‌های گردشگری در آن‌ها وجود دارد نیز در نظر گرفته شده که در یک روی دیگر این بروشور تصویر جاده‌های سراسری کشور نیز به چاپ رسیده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد