تاریخ درج خبر : 1394/12/21
کد خبر : ۵۳۷۱۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -
به دلیل تغییر کاربری صورت گرفت

 پلمپ ساختمان دانشگاه پیام‌نور کهگیلویه و بویراحمد

شهردار یاسوج گفت: به دلیل تغییر کاربری، ساختمان اداری دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد پلمپ شد.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، ساختمان اداری دانشگاه پیام‌نور کهگیلویه و بویراحمد به دلیل تغییر کاربری مسکونی به اداری پلمپ شد.

IMG-20160312-WA0040-600x450

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، محمدعلی جاوید در همین خصوص به خبرنگاران گفت: ساختمان اداری دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد به دلیل تغییر کاربری مسکونی به کاربری اداری در کمیسیون ماده 100 مطرح و رای به پلمپ این واحد دانشگاهی داده شد.

شهردار یاسوج با اشاره به اینکه کمیسیون ماده 100 یکی از ابزارهای قانونی در اختیار شهرداری و متشکل از نماینده دادگستری، نماینده وزارت کشور و نماینده شورای اسلامی شهر است، گفت: تمامی ساخت و سازهای غیرمجاز و یا ساخت و سازهای مغایر با پروانه ساختمانی در این کمیسیون مطرح می‌شود و جریمه، پلمپ و تخریب از اختیارات این کمیسیون است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به آرمان‌های شهرسازی باید از قانون تبعیت کنیم، عنوان کرد: اگر کسانی بخواهند از قانون سرپیچی کنند با ابزار قانونی با آنها برخورد خواهد شد.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: دانشگاه پیام نور بدون هماهنگی با شهرداری اقدام به خرید یک واحد ساختمانی در منطقه مسکونی گلستان 6 یاسوج کرده و چون ظرفیت پارکینگ اداری بیشتر از پارکینگ مسکونی است مشکلات عدیده‌ای برای ساکنان خیابان گلستان 6 ایجاد شده است.

جاوید تصریح کرد: مراجعاتی از سوی ساکنان خیابان گلستان 6 مبنی بر ایجاد مزاحمت ساختمان دانشگاه پیام نور به شهرداری شد که در این خصوص با خود مسئولان دانشگاه مکاتباتی مبنی بر تغییر کاربری مسکونی به اداری و غیرقانونی بودن این اقدام شد.

شهردار یاسوج تصریح کرد: موضوع ساختمان دانشگاه پیام نور استان در کمیسیون ماده 100 مطرح و در نهایت رأی به پلمپ این ساختمان داده شد و شهرداری یاسوج نمی‌تواند هیچ‌ اقدامی را در خصوص رفع پلمپ این واحد انجام دهد.

وی با بیان اینکه رفع پلمپ این ساختمان تنها در تغییر کاربری اداری به مسکونی و از طریق کمیسیون ماده 100 انجام‌پذیر است، افزود: در سال جاری دو هزار پرونده تخلفات ساختمانی در کمیسیون ماده 100 و تجدید نظر شهرداری تشکیل شده است.

این مسئول اضافه کرد: تخلفات ساختمانی زیادی در شهر یاسوج انجام می‌شود و تلاش شهرداری یاسوج هم برخورد جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز و تخلفات موجود است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد