تاریخ درج خبر : 1394/12/23
کد خبر : ۵۳۷۲۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -
جانشین فرمانده دانشگاه امام حسین (ع):

شهید اورنگ نیروهای زیادی را در خاک سوریه تربیت و آموزش داد

جانشین فرمانده دانشکده افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) با این توصیف که شهید ‘ستار اورنگ’ همچون مدال افتخاری بر سینه این دانشگاه می درخشد، گفت: شهادت، اوج ارادت این شهید والامقام نسبت به حریم ولایت و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بود.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سردار حمید اباذری در مراسم چهلمین روز شهادت ستار اورنگ در یاسوج، افزود: عشق و وفاداری این شهید والامقام به اهل بیت و ارزش های ناب اسلامی در کنار صفا، صمیمیت و تواضع وی همواره زبانزد بود.

82001033-70589141

وی بیان کرد: شهید اورنگ مجاهدی بود که با بهره گیری از تعالیم مکتب اسلام و اهل بیت (ع)جان خود را نثار کرد.

اباذری اظهار کرد: شهید اورنگ جزو پرافتخارترین مستشاران و تک تیراندازانی بود که نیروهای زیادی را نیز در خاک سوریه تربیت و آموزش داد.

وی با اشاره به اینکه شهید اورنگ همیشه آرزوی شهادت داشت، عنوان کرد: دشمن همواره از نام و یاد این تک تیرانداز ماهر کهگیلویه و بویراحمدی در هراس بود.

مردم ولایتمدار و شهیدپرور کهگیلویه و بویراحمد همراه با جمعی از مسئولان اجرایی استان با حضور در حسینیه عاشقان ثارالله یاسوج نام و یاد این شهید مدافع حرم را گرامی داشتند.

شرکت کنندگان و سوگواران در مراسم چهلمین روز شهادت ستار اورنگ و در سالروز شهادت دختر نبی مکرم اسلام (ص) حضرت فاطمه زهرا (س) بر سر و سینه زدند.

شهید ستار اورنگ که به منظور انجام ماموریت مستشاری به سوریه اعزام شده بود 16 بهمن امسال هنگام انجام وظیفه و حین عبور از منطقه عملیاتی با کمین نیروهای تکفیری مواجه و به مقام رفیع شهادت نائل شد.

شهید ستار اورنگ از جانبازان و رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس بود و در عملیات های مختلف به ویژه والفجر هشت و بیت المقدس نیز کارنامه درخشانی در عرصه رزم، مجاهدت و ایثار از خود به نمایش گذاشت.

این شهید مدافع حرم جانشین فرماندهی معاونت آموزش تیپ مستقل 48 فتح بود و آخرین مسئولیتش نیز فرماندهی تیپ سوم دانشگاه امام حسین (ع) بود و به عنوان فرمانده نمونه از دست مقام معظم رهبری جایزه دریافت کرد.

چهار فرزند (سه پسر و یک دختر) از این شهید والامقام و جانباز 25 درصد جنگ تحمیلی به یادگار مانده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد