تاریخ درج خبر : 1394/12/23
کد خبر : ۵۳۷۳۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -
اسلام رسایی نسب:

بازی تازه شکست خوردگان!

مردم بویراحمد و دنا در گزینش خود برای محلس شورای اسلامی، برای دومین دوره پیاپی دست رد بر سینه اصولگرایان سنتی وتندرو زدند. این مهم در حالی رخ داد که تعدد کاندیداها و شکسته شدن آرا در کنار انشقاق و اختلاف طیف اعتدالیون و اصلاح طلبان فرصت مناسبی برای آنها فراهم ساخته بود تا با تبلیغات سمی و سیاه نمایی بی سابقه و تحریک قومی تحت عنوان “عزت بویراحمد” بتوانند با جذب گروهی از مردم، سبد سنتی رای خود را سنگین تر نموده و با کسب حداقل لازم به مجلس راه یابند. اما این عدم اقبال مجدد از آقای هدایتخواه -رهبر و کاندیدای اصلی این جریان- موقعیت وی و جریان فکری شان را به شدت تضعیف کرده و می رود که به محاق فراموشی فرو روند. اما تجربه کار تشکیلاتی و ساختار و سازماندهی نسبتا مناسب آنها به گونه ای است که طرح جدیدی در انداخته و بازی تازه ای را شروع کرده اند. بازی تخلف و تقلب!
شکست تلخ و تاریخی آقای هدایتخواه که وزنه سیاسی اصلی این جریان در سطح استان و کشور محسوب می شود وزن واقعی آنها را مشخص کرد و موقعیت نه چندان مستحکم وی را بیش از پیش تضعیف نمود. نتیجه آن که برخی اصولگرایان در مورد پایگاه اجتماعی وی دچار تردید شده و معرفی گزینه جدید از سوی آنها بسیار محتمل می نماید.در این شرایط دستاویز قرار دادن برخی حرف و حدیثهای معمول و متاسفانه همیشگی چون تخلفهای انتخاباتی آخرین دست و پا زدن این گروه برای ابراز وجود و حفظ حیات سیاسی و همچنین توجیه والتیامی برای طرفدارانشان شده است. ادامه این روند تشکیک و تبلیغات سیاه ایجاد تنش و تفرقه بیشتر نموده و می تواند تبعات بسیار ناخوشایند مقطعی و حتی دراز مدت داشته باشد که انتظار می رود هر چه سریعتر اهمیت تخریبی آن گوشزد و با آن برخورد شود.
متاسفانه در این میان افراد و جریانهایی از طلایه داران و طرفدران دیگر کاندیدها نیز همنوا با این جماعت شکست خورده، پشت سرشان قرار گرفته و پیاده نظام این سواران سالهای سیاه احمدی نژادی شده اند. این جماعت باید بدانند رفتار آنها در ارزیابی و انتخابهای آتی مردم حتما تاثیرگذار خواهد بود.جای تاسف است که این افراد با چنین عملکرد غلط و خطرناکی عملا بزرگترین خدمت را به آنها می کنند و فرصت تاریخی تضعیف و شاید حذف جریان تندروی تفرقه انداز پرونده ساز را از مردم و منطقه می گیرند.
اقوام و طوایف مختلف مردم از یک سو و مجموعه فکری اصلاح طلبان از سوی دیگر باید متوجه بازی جدید این شکست خوردگان تمامیت خواه باشند که به نیت بهره برداری از رنجش و اختلاف پیش آمده بین اصلاح طلبان ، پیراهن عثمان بر سر نیزه کرده اند و با یارگیری موقتِ ابزاری از آنها، هدف بر هم زدن بازی و به زعم خودشان ایجاد شانس مجدد برای خود دارند. اگر این هدف هم محقق نشود که نخواهد شد، با بیشترکردن شکاف و اختلاف قومی و فکری به دنبال روزنه و مجالی برای رخنه و بازگشت به صحنه سیاسی اجتماعی هستند . این انتخابات و اختلافات حادث شده نباید سبب بازگشت فرهنگ غلط و عقب مانده قومی از یک سو و کمرنگ کردن خواست مردم برای تغییر شرایط و عبور از دوران خفت و خفقان شود. به هوش و به گوش باشیم که با دست خود فرصت به رقیب زخم خورده و در حال احتضار ندهیم و با خود زنی و تخریب درونی امید بازگشت به آنها ندهیم!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • یوسف گفت:

  تا اینجا ما بردیم

  1. عده ای زمین بازی را در  بویراحمد و دنا به گونه دیگر برای خود تعبیر کرده اند و آرمانی ساخته اند، که بویراحمد را به گل بنشانند؟! از کلماتی استفاده می کنند که خواستگاهی جز انحصار طلبی، خود رأیی و برچسپ زدن ندارد. کلماتی چون پایداری ها، فتنه گران، اصول گرای تندرو٬ دلواپسان و…اینها تنها بخشی از کلماتی است که دوستان نصیب  136 هزار نفر از مردم بویراحمد و دنا که پیگیر شکایت از مراجع قانونی برای تخلفات انتخاباتی هستند می کنند  و البته تنها پاسخ  مردم بویراحمد و دنا  به این دوستان ”سلام” است.

  2. زمین بازی انتخابات بویراحمد  را بهتر است در عملکرد  چهار سال برخی آقایان  دنبال کرد، کلمه عزت  بویراحمد و دنا  زمانی  بر سر زبان ها افتاد، که ضعف عملکردی  آقایان نمایان شد، و می توان برای نمونه: 30 دقیقه نطق در چهار سال حضور در مجلس٬ و شروع نشدن حتی یک پروژه ملی را  مثال زد؛ وچه خوش گفت شریعتی – رئیس سابق آموزش پرورش بویراحمد – عده ای نان و نام بویراحمد را برده اند و نامی برایش نیاورده اند .

  3. خط فکری که هدایت خواه را به فتنه گری متهم می کند  و از سوی دیگر در  شهر٬ بنر نصب  می کند، باید این سخن امام را آویزه گوش خود کند که فرمودند : (( نمی‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری؛ همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید،‌ ولو برخلاف رأی شما باشد. تشخیص شورای نگهبان که مخالف قانون نیست و مخالف اسلام هم نیست، میزان است که همه باید بپذیریم.)) البته باید از دوستان خواست، به جای حاشیه پردازی٬ قوانین انتخابات را مطالعه کنند و پیگیری از طریق شورای نگهبان را، فتنه گری ندانند. و قانون گرایی را فصل الخطاب و نصب العین  خود قرار دهند.
   

  4. عده ای از شکست هدایت خواه  چنان مسرور هستند٬ انگار متوجه نیستند که هدایت خواه فرد نیست٬ بلکه نماینده ی جریانیست که به واسطه ی یک شکست از صحنه روزگار حذف نمی شود. جریان هدایت خواه محصول بیست سال کار فرهنگی است، که هر روز در حال گسترش است و اکنون به گفته دوستان، هدایت خواه  پیگیر حق 136 هزار نفر در بویراحمد و دنا است٬ هدایت خواه متنوع ترین آرا را در بویراحمد و دنا داشته و طائفه گرایی را کفر می داند.

  5.انتخابات فارغ از هر نتیجه ای؛ همگان باید منتظر نظر شورای نگهبان در باره صحت انتخابات بویراحمد دنا  باشند؛ آن چنانکه امام خمینی (ره ) فرمودند: ما مأمور به وظیفه هستیم، نه مأمور به نتیجه. قانون برای همه فصل الخطاب است.
  ۶.تا اینجا ما بردیم

  باران دنا

 • امین گفت:

  فقط سید باقر موسوی

 • ناشناس گفت:

  درود خدا بر مردان پاک نیت و سالم جامعه ما واقعا گل گفتی ما تا کی به این سخنان بیهوده و عبث و کهنه گوش دهیم ای خدای متعال اگر اینان مسلمان و شیعه شما است که این همه شایعه پراکنی و تهمت می زنند پس خدا آعرین غضبهایت را بر ما بفرست تا نیست و نابود گردیم که به خاطر منافع خودمان این همه حق کشی می کنیم .این همه نامردی تا کی مردم خودشان بهتر تشخیص می دهند تا این آدم های مقدس مآب و به ظاهر مسلمان

 • صداي حق گفت:

  فردا میشه معلوم میشه
  ااقای رسایی قانون نقد اینه که بیشتر از مطلب یا کسی که میخوای نقد کنی یا رد کنی درک داشته باشی وبینش ،، اما جناب دکتر هدایتخواه بیشتر از یک نماینده ،یک رهبر فکری در استان و یک قانون مدار و قانونمند در استان هست شما بر حسب کششی که به جناح مخالف دارید انگشت تهمت به سمت دکتر نشانه رفته اید در صورتی که هنوز صحت انتخابات توسط شورای نگهبان تایید نشده و در حال بررسی است اما بدان واگاه باش چه دکتر هدایت خواه وارد مجلس دهم بشه یا نه که ان شالله پیروز خواهد بود ..جناب دکتر هدایتخواه تنها فرد در استان هست که لیاقت بهارستان رو داره .. والسلام ،،

  • رسایی نسب گفت:

   اولا جالبه که طبق نظر عجیب خودتون مطمئنید بیشتر از بنده درک و بینش دارید که نقد فرمودید!
   ابنده انگشت اتهامی نشانه نرفتم، نظر مشخص و شفاف خودم را بر اساس واقعیات و مشاهدات بیان کردم.
   و در پایان، اگر بخواهیم با شما موافق باشیم ، بدا به حال استانی که در آن تنها یک فرد! لایق مجلس وجود و حضور دارد!

 • عباسی گفت:

  درود و هزاران درود بر مهندس رسایی

 • shahab گفت:

  تحلیل ….. بود،ادامه انتخابات پولی و تقلبی به حیثیت بویراحمد دوباره ضربه خواهد زد،چطور جرات میکنی اسم احمدی نژاد رو بیاری،هشت سال تلاش و فعالیت و عملکرد درست را سیاه نمایی معرفی میکنی،متاسفانه برات که چشم بر شش میلیون مسکن مهر و 19،هزار سانترفیوژ و انقلاب در تمامی زیر ساختها و…..میبندی،وخار وذلیل و شدن در مناسبات بینالمللی و پلمپ تکنولوژی و پیشرفت مارو نمینی،قطعا ایندگان با خواندن تاریخ چاره ای جز فحش و ناسزا به شما نخواهند داشت

  • رسایی نسب گفت:

   یقینا تخلف و خرید رای از آسیبهای جدی انتخابات ما بوده است که حتما باید برای آن چاره اندیشی شود. اما آیا شما یقین دارید این اتفاق در هیچ دوره رخ نداده و همین دوره هم دیگر طرفداران کاندیداها از آن استفاده نکرده اند!؟
   سخن گفتن در مورد دوران سیاه احمدی نژاد و خسارتهای سنگین و فسادهای بی سابقه بیش از آن که جرات بطلبد حسرت و درد همراه خودش دارد و فرصتهای از دست رفته و اعتماد مخدوش شده مردم ! هنوز هم بر سر گور بی مرده شیون می کنید!؟
   فحش و ناسزا سزاوار کسانی است که نان به نرخ روز می خورند و با کوته بینی و منفعت طلبی نکبت و حقارت بر سر مردم و مملکت فرو آورده و می آورند و باز هم مدعی مردمی بودن هستند!

   • دوم خرداد گفت:

    به عملکرد احمدی نژاد 11 روز خانه نشینی و تورم 45 درصد و رشد منفی اقتصادی و هاله نور و زندانی شدن رحیمی و … رو هم اضافه کن. تا صب بگم بازم هست.

 • حسین شفیعی مهریان گفت:

  ….ونیکبخت و خرسندیان وحتی بخشی از ارای بهرامی از طیف اصولگرایان این منطقه نبود که این طیف را که بنده بعداز سالها شناخته و اساسی از انها حمایت کلان کرده ام بحساب نمی اورید در حالی که کسانی مرکزنشین و بی دغدغه این مردمند وبیخیال و همان زمانی هم که در مصدر نمایندگی بودند تافته ای جدا بافته بودند وهنوزهم هستند. ولی اجازه بده عرض کنم که کس نخارد پشتمان جز ناخن انگشتمان بیا دور از اغیار باشیم و خواب را بر خود و بچه هامان آشفته نکنیم.

  • رسایی نسب گفت:

   در ضمن آقای هدایتخواه علیرغم اظهار نظر صریحش مبنی بر عدم ورود به انتخابات حاضر به هزینه اخلاقی و ریسک سیاسی سنگینی شدند که می توان گفت هر دو را یکجا باختند و این هزینه بسیار سنگین بوده است. مضافا اینکه کورسوی امید جریان تندروی پایداری در سطح کشوری نیز بوده اند که در نبود کاندیدای شاخص اصلاحات حساب پیروزی حتمی تصور می کردند.
   مدعیان آقای هدایتخواه مدعی اند که نیروهای اصیل اصولگرای فکری پشت سر ایشان بودهکه تا حدی هم درست گفته اند. اما فراموش نکنیم در آرای آقای هدایتخواه رگه های قومی و تحریک منطقه ای و شعارهای عدالت محورانه احمدی نژادی برای مناطق محروم هم بی تاثیر نبوده است!

 • حسین شفیعی مهریان گفت:

  و تخب اسلام عزیز اجازه بفرما واژه مغلطه را برایت افاضاتت بکاربرم چراکه انقدر تند رانده ای که ترسم به ترکستان هم نرسی… بنده از خیلی های دیگر هم اصلاح طلب ترم کاری هم به خاتمی و پیروانش وحتی باقرموسوی و…که امثال شما بزرگتر از حدش میدانید ندارم ولی بیا منطق را مهمان باش وخرد را بپذیر در یک حساب سرانگشتی میزان آرای دو جبهه بویراحمد را محاسبه بفرما اولا گفته ای شکست سخت هدایتخواه… کجای حرفتان مستندست که مقبولمان باشد خودت میدانی که ایشان درساعت سه ونیم همان شب بعداز انتخابات پیروز میدان بود و همگی اورا تبریک گفتند ولی در طرفه العینی ورق برگشت و…. اما مگر جمع آرای حضرات روشنفک

  • رسایی نسب گفت:

   نظر و نوشته بنده و احتمالا هیچ کس دیگری بی غلط نخواهد بود!
   سید باقر بزرگ بوده است ولی ما قدر ندانستیم و فرصت سوزی کردیم همچنان که معتقدم ایشان را نیز می توان نقد کرد ما به شیوه درست و منطقی و با حسن نیت نه مغرضانه و متاسفانه بی ادبانه!
   اینکه چرا شکست ایشان سخت است چون شاخص ترین چهره این جریان و جبهه در استان بوده و دو بار پیاپی از چهره ای اعتدالی و حتی نه اصلاح طلب شکست خورده اند و تصور حضور شخصی مثل سید باقر می تواند تصویر بهتری از شکست فاجعه بار وی را نشان دهد.

 • هاشمي گفت:

  جناب ذکاوت باسلام لطفا بعد از دو بار لطفا منتشر نمایید
  درمورد این دوست عزیز که میفرماید اقای زارع اصول گرای سنتی است باید خدمتش عرض کنم اقای زارع در انتخابات های گذشته به عنوان یه اصول گرا وارد صحنه رقابت میشد ولی در این دوره به عنوان نیروی مستقل وارد کارزار انتخاباتی شد ودلیلش هم این بود که هم دورگذشته وهم این دور بواسطه رای اصلاح طلبان پیروز شد واگه از نظرسیاسی براش یه مقدار حریف ودیث ورد صلاحیت نبود اصلا به عنوان اصلاح طلب وارد انتخابات میشد پس یه مقدار دقت خودتو بالا ببر اقای ناشناس!

  • ناشناس گفت:

   عزیر دلم
   پس چطو بهرامی که چند باره با صراحت بیان میکنه اصلاح طلب هست رو قبول ندارید؟
   تازه رییس ستاد عارف هم شد.
   اما با یه بار گفتن زارع، اون رو مستقل فرض میکینید!!!!!1

  • رسایی نسب گفت:

   درست اشاره کردید ، آقای زارع تندروی و تحجری نداشته اند. اکنون نیز در هر دو دوره با حمایت اصلاحات منتخب مردم شده اند. در این دوره نیز مستقل وارد معرکه انتخابات شدند.
   امیدواریم این رویه تغییر و اعتدال را بیشتر شاهد باشیم تا بهتر بتوان تعامل داشت و شاید دریچه امیدی به آِینده باز نمود.

 • بهزاد کاظمی گفت:

  احسنت بر این شجاعت.
  آدم احساس ضعف می کنه در برابر جسارت قلمت.
  دوستان فقط یادشون باشه اگه انخابات بره دور دوم میخوان درکنار چه کسانی قرار بگیرند یا اگه انتخابات باطل بشه چه موضعی خواهند گرفت و در میان دوره ای در زمین چه کسی بازی خواهند کرد؟
  خیلی جالب خواهد بود تماشای آن روزها و روشن شدن ماهیت خیلی از جریان ها و افراد…

 • ارمین گفت:

  من مخالف سر سخت هدایتخواه و پیشینه ی پر از افراط ایشون هستم…ولی همین را بگم ک اقای هدایت خواه ظاهر و باطنش یکی است…ولی اقای زارع اصولگرایی متمایل ب اصلاح طلب ولی در باطن…………………یادتون نره ک همین امثال زارع احمدی نژاد رو پرورش دادند پس لطفا حالا ک گند احمدی نژاد هر روز بیشتر از روز قبل اشکار میشه اون رو ب دیگران پاس ندید…هر چند هدایتخواه هم در پرورش همچین …….. بی تقصیر نبوده و نیست

  • رسایی نسب گفت:

   شاید بخش بزرگی از ما جامعه ایرانی در بروز و ظهور پدیده هزاره سوم احمدی نژاد مقصر بوده ایم،حتی نخبگان! اما اینکه این تفکر و افراد زاییده آن از کجا آمده و چگونه رشد کرده و حمایت شده اند موضوع مهم تری است که باید متوجه خطر امکان نشو و نمای مجدد آن بود.

 • هاشمي گفت:

  اقای ناشناسی که میفرمایی زارع اصول گرای سنتی هست ، شاید در گذشته اینجور بوده ولی هنگام ثبت نام مجلس دهم خودشو مستقل معرفی کرد علتش هم این بود که ااز رای اصولگرایان مایوس شده بود و هم دور گذشته وهم این دوره با رای اصلاح طلبان به مجلس راه یافت

 • دوست گفت:

  این حرف های جنابعالی بماند بعد از نظر شورای نگهبان

  • رسایی نسب گفت:

   قبل و بعد از نظر شورای نگهبان نظر بنده و بسیاری دیگر همین است. جامعه مصیبت زده ایران نیاز به تغییر و اصلاح دارد و برگشت به تحجر پایدرای و احمدی نژادیسم فاجعه بار خواهد بود.

   • اسماعیل گفت:

    جناب اقای به اصطلاح روشنفکر شما فقط میتونین به جای خودتون نظر بدین نه اکثریت.شما که دم از اصلاحات میزنین در گفته های خودتون به طور غیر مستقیم بیان فرمودین نظریه شورای نگهبان برای شما فاقد وجاهت قانونی است.شمایی که حاضر به تمکین از قانون نیستین چطور خواهان اصلاحات هستین پس در گفته های شما این مشخصه که هدف شما زیر سوال بردن قانون اساسی جمهوری اسلامیه.هر چند بنده فکر میکنم شما با اصول قانون اساسی مشکل دارین.شما خودت از چه جناحو قماشی هستی که جبهه پایداری رو متحجر میخوانی؟فک کنم این شمایین که از لحاظ فکر و اندیشه از هر طیف و جناحی متحجر تری.شمایی که به تغییر افکار نیازمندی.

 • ناشناس گفت:

  اسلام جان
  اصولگرایان سنتی و تندرو، دو طیف مجزا هستند.
  زارع جز اصولگرایان سنتی است. این رو خودش هم میگه
  میگی نه، از خودش بپرس.
  همون سطر اول مطلبت رو که خوندم نشان از عدم دقتت در نوشتن بود. اکی

  • رسایی نسب گفت:

   از منظری نظر شما درست است اما منظور بنده اصولگرایانی است که هنوز در بند سنت کهنه خود مانده و حاضر به تغییر نیستند . امثال آنها را در همین دوره دور بر آقای هدایتخواه هم می شد دید!

پربازديد