تاریخ درج خبر : 1394/12/26
کد خبر : ۵۳۷۵۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -
غلامرضا تاجگردون:

رئیس‌جمهور باید ممنوع‌التصویری خاتمی را با جدیت پیگیری کند/ با تمام توانم برای پیروزی اصلاح‌طلبان در دور دوم تلاش می‌کنم

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس نهم گفت: موضوع ممنوع‌التصویری در حوزه اختیارات نمایندگان نیست، بلکه رئیس‌جمهور به عنوان رئیس شورای‌عالی امنیت ملی باید با جدیت بیشتر این موضوع را پیگیری کند و شرایط را برای لغو ممنوع‌التصویری رئیس دولت اصلاحات فراهم کند.

به گزارش سایت استان، غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و پیروزی ائتلاف اصلاح‌طلبان و «لیست امید» در تهران و بسیاری از شهرستان‌ها، اعلام کرد: درصورتی‌که موج حضور پرشور مردم در تهران و کلان‌شهر‌ها به شهرستان‌هایی که انتخابات در آن به مرحله دوم رسیده‌است، منتقل شود، قطعاً اصلاح‌طلبان بیشتری در مجلس دهم حضور خواهند یافت.

با تمام توانم برای پیروزی اصلاح‌طلبان در دور دوم تلاش می‌کنم

او گفت: با این حساب، در این مرحله نیز اصلاح‌طلبان به دقت درحال بررسی وضعیت حوزه‌های انتخابیه باقی مانده هستند و قصد دارند با تمام توان از نامزدهای اصلاح‌طلبی که باید در دور دوم به رقابت انتخاباتی خود ادامه دهند، حمایت کنند و همین‌طور سعی خواهند کرد در حوزه‌هایی که نامزد اصلاح‌طلبی حضور ندارد، از اصولگرایان معتدل در برابر تندرو‌ها حمایت کنند.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه مجلس نهم همچنین با تاکید برحمایت همه‌جانبه خود از نامزدهای اصلاح‌طلب در دور دوم، یادآور شد: باوجود این‌که در برخی از حوزه‌ها، رقبای اصلاح‌طلبان را نمایندگان فعلی که همکار بنده هستند، تشکیل می‌دهند و کار در این حوزه‌ها اندکی سخت خواهد بود اما قطعاً از تمام توانم برای پیروزی نامزدهای اصلاح‌طلب در مرحله دوم انتخابات استفاده خواهم کرد و درصورتی که نیاز باشد، در جلسات و میتینگ‌های انتخاباتی و سخنرانی‌ها نیز حاضر می‌شوم.

«تَکرار» خاتمی نتیجه انتخابات را تغییر داد

نماینده مردم گچساران با تاکید بر نقش خاتمی در پیروزی «لیست امید» به شوخی گفت: تاکید و «تَکرار» آقای خاتمی تاثیر قابل‌توجهی در نتیجه انتخابات داشت و بقیه دوستان نقش محوری نداشتند و البته به این پیروزی کمک و یاری رسانند اما مسلماً ویدئوی کوتاهی که آقای خاتمی در آن مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کرد، نقش تعیین‌کننده‌ای داشت.

رئیس‌جمهور باید ممنوع‌التصویری خاتمی را با جدیت پیگیری کند

او در پاسخ به این سوال که نمایندگان مجلس دهم قصد دارند، به چه شیوه‌ای موضوع ممنوع‌التصویری خاتمی را پیگیری کنند نیز اعلام کرد: موضوع ممنوع‌التصویری در حوزه اختیارات نمایندگان نیست، بلکه رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای‌عالی امنیت ملی باید با جدیت بیشتر این موضوع را پیگیری کند و شرایط را برای لغو ممنوع‌التصویری آقای خاتمی فراهم کند.

تاجگردون تاکید کرد: بازگشت آرامش به فضای جامعه شرایط را برای حل این مشکل مهیا خواهد ساخت و باتوجه به موضع‌گیری‌های اخیر آقای خاتمی که پیروزی در انتخابات را پیروزی نظام عنوان کرد، می‌توان گفت که هیچگونه تندروی از جانب آقای خاتمی چه در بحث انتخابات اخیر و چه در مسائل دیگر به چشم نمی‌خورد و شعار و اعتقاد ایشان همواره اعتدال در تصمیم‌گیری جهت جلوگیری از تکرار خطاهای گذشته بوده و هست.

حکومت باید ظرفیت خود را بالا ببرد

او گفت: به نظر می‌رسد باتوجه به این‌که شرایط مساعد‌تر از گذشته است و مردم نیز با رای‌شان نشان دادند که طرفدار چه گفتمانی هستند، این‌که حکومت ظرفیت خود را بالا‌تر ببرد و فضای مناسب را فراهم کند، هیچ اشکالی ندارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محسابات مجلس نهم اضافه کرد: آن‌چنان که دیدیدم، آقای حداد عادل رای چهار سال قبل خود را تکرار کرد و در سبد رای اصولگرایان ریزش چشمگیری به وجود نیامد، اما آن‌چه منجر به پیروزی اصلاح‌طلبان شد، حضور گروه جدیدی از رای‌دهندگان در انتخابات بود که نزدیک به دو میلیون رای به آقای عارف و اصلاح‌طلبان دادند که این بزرگ‌ترین نعمت برای حکومت است.

تقویت پایگاه اجتماعی به نفع حکومت است

تاجگردون تصریح کرد: حکومت باید این پایگاه اجتماعی جدید را تقویت کند، ‌ چراکه همان‌گونه که تضعیف این پایگاه رای، قطعاً به نفع حکومت نخواهد بود، تقویت آن به اعتلا و پیشرفت و صلابت هرچه بیشتر نظام یاری خواهد رساند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  جناب آقای تاج گردون حمایت از فرد معلوم الحالی مثل خاتمی که خیانتش به این نظام در سال 88 هنوز از ذهن ها پاک نشده و کشور را تا مرز سقوط هم برد چه معنایی میتونه داشته باشه. تاریخ مصرف شما هم با این موضعگیریتون تمام شد. واقعا براتون متاسفم..از روی این همه شهید که این استان نثار انقلاب و ارمانهای امام کرد و شما دارید اونو به ثمن بخس میفروشید خجالت بکشید.

 • محمد گفت:

  این انتخابات نشان داد که ممنوع کردن افراد تنها محبوبیتشان را بیشتر می کند. آقایان یک بار خود را در معرض رای مردم نگذاشته اند و آنگاه از ممنوعیت و رد صلاحیت افراد سخن میگویند. اگر حاکمیت توانست با امریکا و غرب بر میز مذاکره بنشیند اکنون وقت نشستن بر میز مذاکره با منتقدان دلسوز است. تا ایرانی متحد ببینیم

 • ترنم گفت:

  استراحت مطلق ..تجویز اصلاح طلبان برای اصولگرایان افراطی در این دوره است پس لطفا جنابان ناشناس و بویراحمد شما هم بروید ب استراحتتان برسید….درود بر خاتمی و هاشمی و …….

 • بویر احمد گفت:

  تو هم دیگه کارت تمومه شما چه کاره هستید

 • ناشناس گفت:

  رای اوردی برای مردم حوزه انتخابیه کار کنی،نه برای…

 • ناشناس گفت:

  جناب دکتر مثلا که چه؟ چه دردی را دوا م کند ایشان باید ممنوع التصویر باشد چرا دخالت می کنید ؟

پربازديد