تاریخ درج خبر : 1394/12/26
کد خبر : ۵۳۷۵۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

راهزادی: نرخ تلفات انرژی در استان به 12 درصد کاهش یافت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: در 18 ماه گذشته 952 خانوار استان به جمع روستائیان برخوردار از نعمت برق اضافه شدند.

به گزارش سایت استان، داود راهزادی در جمع خبرنگاران افزود: برای برق رسانی به این تعداد خانوار روستایی 910 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی اظهار کرد: هم اکنون همه روستاهای بالای 20 خانوار استان برقدار شده اند و هیچ روستای با این تعداد خانوار بدون برق در این استان وجود ندارد.
راهزادی بیان کرد: برنامه سال های بعدی این شرکت برق رسانی به همه روستاهای حدود 10 خانوار است و برنامه ها، پروژه ها و توزیع اعتبارات بر این اساس صورت می گیرد.
کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و 700 روستا دارد که در 700 روستای آن بیش از 20 خانوار و در هزار روستای آن کمتر از 20 خانوار سکونت دارند.
کهگیلویه و بویراحمد براساس سرشماری نفوس و مسکن 1390 بیش از 650 هزار جمعیت دارد که 48 درصد آنان در روستاها زندگی می کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد یکی از برنامه های مهم 18 ماه گذشته این شرکت را کنترل نرخ تلفات انرژی در استان اعلام کرد و گفت: در این مدت نرخ تلفات انرژی به 12 درصد کاهش یافته است.
وی افزود: نرخ تلفات انرژی در کهگیلویه و بویراحمد در بهمن ماه سال گذشته 24 درصد بوده که اکنون به 12 درصد رسیده است.
راهزدای بیان کرد: برنامه سال 95 رساندن این عدد به 10 درصد است که در صورت دستیابی به آن گام بزرگی برای صرفه جویی در زمینه مصرف برق برداشته شده است.
وی اظهار کرد: با کاهش 12 درصدی تلفات انرژی بیش از 170 میلیارد ریال صرفه جویی شده است.
راهزادی مهمترین اقدامات در راستای کاهش تلفات انرژی را تبدیل شبکه های سیمی به کابلی، نصب 64 دستگاه ترانسفورماتور، 934مورد اصلاح اتصالات شبکه و تعویض 15 هزار کنتور اعلام کرد.
وی یکی از برنامه های شرکت توزیع نیروی برق استان را کاهش سرقت از شبکه های برق عنوان کرد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته 208 فقره رای کیفری متضمن حبس های طولانی مدت با رد اموال مسروقه صادر شد.
راهزادی بیان کرد: از فروردین تا بهمن ماه سال جاری نیز 64 مورد سرقت سیم و تجهیزات برق در کهگیلویه و بویراحمد گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 70 درصد کاهش یافت.
224 هزار و 400 مشترک برق در این استان وجود دارد که از این تعداد 188 هزار مشترک خانگی و سایر آنها تجاری، صنعتی، کشاورزی و عمومی هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد