تاریخ درج خبر : 1394/12/27
کد خبر : ۵۳۷۶۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد

بخشش جزو بهترین فضائل اخلاقی و انسانی است

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بخشش و عفو دیگران جزو بهترین و ارزنده ترین فضائل اخلاقی و انسانی به شمار می رود.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در آیین صلح و سازش برای بخشیدن غلامحسین خالدی محیط بان منطقه حفاظت شده دنا در یاسوج افزود: عفو و بخشش سایرین نه از روی منفعت و اجبار بلکه بر اساس کرامت و اخلاق انسانی انجام می شود و به همین دلیل اجر و ثواب چشمگیری دارد.

2031169

وی بیان کرد: بخشش و عفو دیگران جایگاه والایی دارد و فردی که به آن مبادرت می کند با گذشتن از حق خود فراتر از تکلیف عمل کرده است.

ملک حسینی اظهار کرد: اقدام برای امور نیک از جمله وساطت برای صلح و سازش بین مردم نوعی توفیق الهی است که نصیب افراد خاصی می شود.

وی عنوان کرد: تلاش ها، پیگیری ها و رایزنی های انجام شده در کهگیلویه و بویراحمد و کشور برای تحقق این صلح و سازش در راستای تعالی اخلاق و کرامت انسانی بوده و شایسته تقدیر است.

ملک حسینی ابراز داشت: تدابیری از سوی متولیان امر اندیشیده شود تا در آینده چنین رویدادهای تلخ و ناگواری برای محیط بانان کهگیلویه و بویراحمد رخ ندهد.

وی افزود: آموزش هر چه بیشتر محیط بانان کهگیلویه و بویراحمد و استفاده معقول و منطقی مردم این استان از عرصه های زیست محیطی می تواند به جلوگیری از تکرار چنین حوادثی در استان منجر شود.

معاون سیاسی، امنیتی و فرهنگی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین، گفت: اصلاح بین مردم از مهمترین و ارزشمندترین امور بوده و برکات متعدد اخلاقی و انسانی به دنبال دارد.

فتاح محمدی افزود: وحدت، انسجام، برادری، همدلی و همزبانی مایه رشد و پیشرفت روزافزون جامعه است.

وی بیان کرد: بخشش، عفو، گذشت و احسان نسبت به یکدیگر زمینه را برای اتحاد هر چه بیشتر مردم فراهم می کند.

محمدی اظهار کرد: قصاص و اصلاح بین مردم هر دو از احکام و اوامر الهی هستند اما سنت پسندیده گذشت، بخشش و عفو مورد تاکید جدی ائمه اطهار (ع) و بزرگان دین مبین اسلام است.

وی عنوان کرد: صیانت هر چه مطلوبتر از عرصه های زیست محیطی در کهگیلویه و بویراحمد نیازمند تامین زیرساخت ها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم، آموزش بیش از پیش محیط بانان و آگاهی بخشی روزافزون به مردم استان است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین، گفت: برای تحقق این صلح و سازش علاوه بر مسئولان دستگاه های مختلف اجرایی این استان از جمله اداره کل حفاظت محیط زیست و دادگستری استان افراد متعددی شامل روحانیون، ریش سفیدان، معتمدان محلی و روسای طوایف استان نیز تلاش و اقدام کردند.

الماس گشتاسبی افزود: امید است در آینده هرگز چنین رخدادهای ناگواری برای محیط بانان کهگیلویه و بویراحمد اتفاق نیفتد.

وی خواستار چاره اندیشی لازم از سوی متولیان امر برای جلوگیری از وقوع اینگونه مسائل تلخ در کهگیلویه و بویراحمد شد.

گشتاسبی بیان کرد: آموزش هر چه بیشتر محیط بانان کهگیلویه و بویراحمد و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم استان در زمینه اهمیت صیانت از عرصه های زیست محیطی ضروری است.

غلامحسین خالدی محیط بان 38 ساله منطقه حفاظت شده دنا در کهگیلویه و بویراحمد به اتهام قتل یک شکارچی به نام محمد پایه گذاران در سال 89 به اعدام محکوم شده بود.

خالدی پس از اسعد تقی زاده دومین محیط بان منطقه حفاظت شده دناست که به این جرم به اعدام محکوم شد.

وی دومین محیط بان منطقه حفاظت شده دناست که با وساطت مردم و آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در این روزها از اعدام رهایی می یابد.

اسعد تقی زاده نیز یکی از محیط بانان منطقه حفاظت شده دناست که از سال 86 در زندان به سر می برد و محکوم به اعدام بود اما در روزهای گذشته از سوی خانواده مرحوم رضایی نیک بخشیده شد.

منطقه حفاظت شده دنا با بیش از 92 هزار هکتار در کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد و به دلیل تنوع زیستی قابل توجه از سوی یونسکو به عنوان ذخیره گاه زیستکره ثبت شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد