تاریخ درج خبر : 1395/01/01
کد خبر : ۵۳۷۸۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

خیابان‌های نامطلوب دهدشت و بی‌تفاوتی مدیران شهری

کیفیت معابر شهری یکی از عوامل مؤثر بر کیفیت زندگی شهروندان و هم‌چنین یکی از شاخص‌های رضایت از عملکرد شهرداری‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش سایت استان یکی از مخاطبان در پیامی برای این سایت گفته است، شهر دهدشت، همچون سایر شهرهای استان و به عنوان دومین شهرستان از نظر وسعت از کیفیت پایین معابر شهری و به طور خاص کیفیت آسفالت معابر رنج می‌برد.

وضعیت نامطلوب آسفالت‌های سطح شهر دهدشت موضوعی است که سال‌ها در این شهر مطرح بوده و برخی از آسفالت‌ها به قدری نامطلوب است که با گذشت یک ماه از زمان ریخته شدن آن نیاز به روکش دوباره پیدا می‌کند.

 یکی از معضلات مهم و اساسی در زمینه آسفالت خیابان‌های دهدشت نبود آسفالت یکدست در برخی خیابان‌ها و معابر اصلی است که موجب نارضایتی شهروندان و رانندگان این شهر شده است.

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که یک شهر را از سایر شهرها متمایز می‌کند و تأثیر زیادی بر منظر شهری دارد، آسفالت یکدست و مناسب معابر است و این موضوع  از مهمترین اقدامات و وعده‌های شهرداری‌ها است.

بر اساس قانون اصول مهندسی، عمر مفید آسفالت خیابان‌ها چهار سال است در حالی که در شهر دهدشت عمر آسفالت برخی از خیابان‌ها و معابر از هشت سال هم تجاوز می کند و ایجاد چاله‌های متعدد، حوادث خطرناکی را پیش روی شهروندان قرار داده است.

خیابان‌های دهدشت بارها برای اجرای طرح‌های گازرسانی، فاضلاب و… حفاری و به صورت غیراصولی پر شده و به همین خاطربه این شکل در آمده است.

بدلیل وضعیت نامناسب آسفالت کوچه‌ها که بخاطر نشست و زیرسازی نامناسب، کوچه ها دارای دست انداز شده‌اند، جلو بندی و کمک‌های وسائل نقلیه به رغم بارها تعمیر دچار مشکل می‌شوند.

شهرداری به جای آسفالت کامل خیابان، فقط قسمت‌های مشکل دار را لکه گیری می‌کند؛ می‌توان آن را به لباسی تشبیه کرد که صد جای آن وصله‌دوزی شده است که موجب ناهماهنگی سطح خیابان و بروز مشکلات برای تردد خودروها می‌شود.

در هر حال باید گفت، کیفیت نامطلوب آسفالت خیابان‌های اصلی شهر دهدشت و حتی کوچه‌پس‌کوچه‌های آن محل گلایه مشترک بیشتر افراد است و شهروندان دهدشتی با چاله و چوله‌های عجیب و غریب خیابان‌ها و پیاده‌روها، آسفالت‌ریزی و لکه‌گیری‌های غیراستاندارد و برخی معضلات شهری آشنا بوده و اکنون منتظر اقدامات مؤثر مسئولان شهرداری برای رفع این معضل‌ها هستند که همت مسئولان شهری را می‌طلبد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد