تاریخ درج خبر : 1395/01/01
کد خبر : ۵۳۷۹۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -
در آخرین جلسه شورای شهر دهدشت در سال گذشته

امیررضا خوش‌آیین: «دهدشت یک شهردار دوم دارد که عضو شورا است»/ ایراندخت اکبرنژاد: «تا در باند شهردار بودید او خط قرمز شما بود و بعد از عوض شدن باند‌تان، شهردار دزد شد»/ پاسخ تخشا به اعضای شورا؛ هیچ‌کدام به شهرداری کمک نکردید

در آخرین جلسه شورای شهر دهدشت در سال گذشته باز هم شاهد فضای ناسالم و متشنج و بحث و جدل‌هایی بودیم که در این دو سال برای مردم شهر دهدشت عادی شده است.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، جو ملتهب شورای شهر دهدشت که طی دو سال گذشته به خاطر جدال اقلیت و اکثریت نتوانست اقدام قابل توجهی در راستای شرح وظایف و خدمت به شهروندان داشته باشد در آخرین نشست این شورا در سال ۹۴ نشان داد هیچ امیدی به جان گرفتن دوباره نیست و طیف‌کشی ۴ و ۵ نفره این پارلمان محلی بی‌تفاوت به خواسته شهروندان در سال جدید نیز بر ساز مخالف با یکدیگر خواهند دمید.

شورای شهر دهدشت (2)

در این جلسه شاهد این بودیم که دو نفر از اعضای شورا یعنی خانم ایراندخت اکبرنژاد (همسر شهردار دهدشت) و امیررضا خوش‌آیین که تا چند ماه پیش در کنار هم بودند و هر دو از شهردار حمایت می‌کردند به تندی و به تهمت زدن به یکدیگر هر کدام دیگری را متهم به انجام کارهای غیرقانونی وعدم حضور مؤثر در شورای شهر می‌کردند.

امیررضا خوش‌آیین: استیضاح شهردار در راستای قانون حق اعضای شورا است

امیررضا خوش‌آیین که به تازگی به گروه اقلیت شورا شهر دهدشت پیوسته است تذکر، استیضاح و برکناری شهردار را در راستای قانون حق اعضای شورا دانست و با اشاره به این‌که در تمامی پارلمان‌های محلی بحث‌هایی می‌شود گفت: نباید بحث‌های اعضای شورا را ناشی از غرض‌ورزی یا سهم‌خواهی عنوان کرد.

وی با بیان این‌که از لحاظ بودجه امسال بیشترین میزان کمک به شهرداری ارائه شده است عدم نظارت یا سنگ‌اندازی جلو شورای شهر را باعث یکسری مسایل خواند و تصریح کرد: متأسفانه در مدتی که درگیر انتخابات بوده و قصد سازش و رفتار طمأنینه با شهرداری را داشتیم یک سری کارهایی صورت گرفته که به زعم بنده تخلف است و شهردار باید جواب دهد.

یک دستگاه پراید برای کارخانه سنگ‌شکن اجاره شده است که خلاف قانون است

عضو شوای شهر دهدشت با اشاره به این‌که تصویب هر نوع معامله باید با هماهنگی شورا باشد افزود:در راستای بند ۱۴ ماده ۷۱ تمامی معاملات شهرداری از جمله مزایده و مناقصه و اجاره باید به تصویب شورای شهر برسد اما متاسفانه بدون رعایت تشریفات آگهی مزایده و مناقصه و تصویب شورا یک دستگاه پراید برای کارخانه سنگ‌شکن اجاره شده است که خلاف قانون است.

عضو شورای‌عالی استان‌های کشور افزود: متاسفانه کارهایی در شهرداری صورت گرفته که باعث دو دستگی کارمندان شده است.

وی با بیان این‌که انتظار داشتم مباحث جلسه گذشته را رئیس شورا اینجا بیان کند گفت:پرونده‌هایی در واحد شهرسازی دهدشت مفقود شده و به خاطر اختلاف با خوش‌آیین یا حقانی سوابق آن‌ها حذف شده است.

شورای شهر دهدشت (4)

«دهدشت یک شهردار دوم دارد که عضو شورا است»

خوش‌آیین از اکبرنژاد (همسر شهردار و عضو شورا) به عنوان شهردار دوم دهدشت نام برد و با بیان این‌که اعضای شورا نباید از طرح مباحث مخالف خود ناراحت شوند گفت: خانم اکبرنژاد شهرداری را مدینه فاضله حساب کرده که هیچ تخلفی صورت نمی‌گیرد.شما به عنوان عضو شورا باید انتقاد کنید استیضاح کنید. یک مرتبه برای رضای خدا شده از شهردار و مجموعه شهرداری انتقاد کنید؟

وی همچنین تصریح کرد: در راستای قانون منع مداخله کارکنان دولت در معاملات دولتی اعضای شورای شهر، اقوام اعضای شورا نمی‌‌توانند در قراردادها و معاملات شهرداری شرکت کنند اما متأسفانه ملاحظه کردیم پسر فلان کارمند شهرداری به عنوان آن‌چه کارگر روزمزد نام برده شده در شهرداری استخدام شد که این جرم است.

خوش‌آیین گفت: اینکه ما بگوییم اعضای شورا استعفا دهند عقلایی نیست شهردار اگر نمی‌تواند کار کند باید استعفا دهد.

ایراندخت اکبرنژاد خطاب به خوش‌آیین: بارها و بارها زمانی‌ که شما در باند این طرف بودید شهردار خط قرمز شما بود بعد که باند عوض کردید شهردار دزد شد

شورای شهر دهدشت (5)

ایراندخت اکبرنژاد در پاسخ به انتقادهای وارد شده خطاب به خوش‌آیین گفت: شما به عنوان عضو شورای عالی در تهران چقدر توانستید تا الان مثمر‌ثمر باشید و راهکار ارائه دهید، بارها و بارها زمانی‌ که شما در باند این طرف بودید شهردار خط قرمز شما بود بعد که باند عوض کردید شهردار دزد شد!

اکبرنژاد افزود: به عنوان عضو شورا اگر تشخیص می‌دهم که برای شورا مفید نیستم به جای ایجاد تنش گوشه عزلت انتخاب می‌کنم، اعضای شورا هفت ماه است باعث ایجاد تنش و تشنج در شورا و عقب ماندن شهر شده‌اند، نه تنها طرح و برنامه برای پیشبرد شهر ارائه نمی‌دهند با طرح زیباسازی مخالفت می‌کنند.

خوش‌آیین: حاضر نیستم در حالی که کارگر شهرداری نمی‌تواند حقوق به روز بگیرد حقوق ما افزایش یابد

وی با اشاره به ادبیات اعضای شورای شهر تصریح کرد: ادبیاتی که در شورای شهر استفاده می‌شود در شأن این پارلمان نیست، شورای شهر را مکانی برای جمع‌آوری پول می‌دانند، مخالفت من با ایده‌های اعضای مخالف در این است که خواهان افزایش حقوق اعضای شورا هستند و من حاضر نیستم در حالی که کارگر شهرداری نمی‌تواند حقوق به روز بگیرد حقوق ما افزایش پیدا کند.

وی افزود: وقتی کارگر شهرداری حقوق ندارد چگونه اجازه چانه‌زنی برای افزایش حقوق برای خود را داشته باشیم.

اکبرنژاد با بیان این‌که تاکنون طرح یا برنامه مثمرثمری از سوی اعضای مخالف شهردار در شورای شهر ارایه نشده است افزود: از زمانی‌که آقای خوش‌آیین در باند مخالف شورا قرار گرفته اجازه اظهارنظر به بنده در جلسات سلب شده است.

 اکبرنژاد با احساسی خواندن اظهارات این اعضا گفت: با متشنج کردن جو، کار به جایی نمی‌رسد.

 وی افزود: به جای انگشت اتهام به سمت یکدیگر، باید ببینیم به عنوان عضو شورای شهر برای فرهنگ‌سازی چکار کردیم، چه طرح یا برنامه‌هایی برای شهر ارائه دادیم و بودجه محدود را چگونه مدیریت کردیم.

پاسخ تخشا به اعضای شورا؛ هیچ‌کدام به شهرداری کمک نکردید

شهردار دهدشت با بیان این‌که اگر می‌خواهید کمک نکنید حداقل اتهام نزنید، تصریح کرد: کدام یک از اعضای شورا چه مخالف و چه موافق طی این دو سال شهردار را در گرفتن بودجه از مقامات کشوری همراهی کردند؟

جواد تخشا درباره انتقاد‌هایی برخی اعضا شورا از شهردای دهدشت گفت: درمورد به تأخیر در راه‌اندازی اتوماسیون اداری، پرداخت حقوق پرسنل را اولویت نخست شهرداری خواند و تصریح کرد: اگر شورای شهر راه‌اندازی اتوماسیون را در اولویت شهرداری قرار دهد قطعا فروردین راه‌اندازی می‌شود.

شورای شهر دهدشت (6)

وی درباره وضعیت فضای سبز نیز گفت: کمتر از یک ماه از انصراف پیمانکار می‌گذرد و فضای سبز به شهرداری واگذار شده و طی این مدت کارهایی انجام شده است.

تخشا با اشاره به ادعای یکی از اعضای طیف اقلیت که گفته بود شهردار این طیف را به رسمیت نمی‌شناسد و جایگاهی ندارند گفت: کدام یک از اعضای این طیف تاکنون طرح توجیهی و عملیاتی ارائه داده و شهردار اجرا نکرده است؟

وی با بیان این‌که اگر می‌خواهید کمک نکنید حداقل اتهام نزنید تصریح کرد: کدام یک از اعضای شورا چه مخالف و چه موافق طی این دو سال شهردار را در گرفتن بودجه از مقامات کشوری همراهی کردند؟

شهردار دهدشت افزایش اعتبارات شهرداری نسبت به دور قبل را کذب خواند و گفت: ماه گذشته به شهرداری سوق با ۶ هزار نفر جمعیت ۸۵ میلیون تومان کمک شده است این در حالی است که کمک به شهرداری دهدشت با جمعیت ۶۰ هزار نفر ۱۶۰ میلیون تومان بوده است.

تخشا بکارگیری نیروی جدید در شهرداری را این گونه پاسخ داد: به خاطر نظافت پارک‌ها، بارگیری نخاله، تسطیح و ساماندهی بلوار‌ها ۵ تا ۱۰ نفر کارگر به شهرداری آوردیم که بعد از عید ترخیص خواهند شد.

وی با اشاره به جذب نیروهای غیر متخصص و ناکارآمد در ادوار گذشته تصریح کرد: در دوره قبل ۶۷ نفر وارد بدنه شهرداری شدند که عمدتاً با میزان سواد پایین و سن میانسال تبدیل وضعیت شدند.

تخشا فرهنگ را مقدم بر ابعاد کالبدی دانست و با بیان این‌که مهاجرت ربطی به شهرداری ندارد گفت: زمین در شهر وجود دارد چرا ساخت و ساز نمی‌کنند؟

نامه تند چند تن از اعضای شورای شهر دهدشت

چرا نامه تعلیق شهردار از طرف وزارت کشور در استانداری مسکوت ماند و چرا بعضی از مسئولین استانداری مسائل خویش قومی را مطرح می‌کنند.

چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر دهدشت نامه‌ای در خصوص مسائل این شهر انتشار دادند که از منظر خوانندگان گرامی می‌گذرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

 شهر دهدشت چهره ماتم وعزا گرفته است، ماشرمنده مردم دهدشت ومهمانان نوروزی هستیم، دراستانه سال نوهیچگونه خدمتی به دلیل سومدیریت ودروغپردازی‌ها وناتوانی شهردار دهدشت ارایه نشده است به دلیل اعمال کارهای غیر قانونی و نداشتن حساسیت شرعی شهردار دهدشت روی هزینه‌ها شهرداری به بن بست کامل رسیده است، فضای سبزی در این بهار در دهدشت به چشم نمی‌خورد، به دلیل سفارشات و پارتی بازی و فامیلی کارگران فضای سبز را از این واحد خارج کرده‌اند و به واحدهای دیگر انتقال داده‌اند که متاسفانه واحد فضای سبز فاقد نیروی مورد نیاز می‌باشد، و از طرفی شهردار هیچگونه هزینه‌ای صرف فضای سبز نمی‌کند حتی این واحدفاقد یک دستگاه چمن زن می‌باشد به همین دلیل درفضای سبز شهری که بمنزله چهره شهراست شاهد نابسامانی فراوانی هستیم بلوار‌ها راعلفهای هرز کاملاً پوشانده، درختان هرس نشده‌اند، میدان‌ها خالی از گل وزیبایی‌اند وردی‌ها به جای نشاط و طراوت بصری از زباله مملوشده، به جای تابلوی خوش آمدگویی به مهمانان نوروزی اکنده از بنر اموات است، جداول وکانال‌ها مملواز زباله شده به جای نوازش نسیم بهاری بوی تعفن جداول و زباله‌ها از گردشگران استقبال می‌کنند، خبری از نصب چراغ راهنمای ورانندگی نیست چندین بار درجلسه شورای ترافیک شهردار قول خرید و نصب آنها را داده و بهانه بالابر را کرده بود که فرماندار از اداره محترم برق بالابر راگرفت وتحویل شهرداری داد وبعد معلوم شد شهردار چراغ‌ها را نخریده که این موجب اعتراض شدید مسئولین پلیس راهور شده است، ترافیک وگره خوردن ماشین‌ها بر روی چهاررا‌ها هدیه دیگر شهردار به نوروزاست، از وعده‌های دیگر ودروغ شهردار اسفالت کمربندی دوم است که نزدیک به سه سال است اخر اسفند چند دستگاه ماشین الات راهسازی می‌اورد روی این باند وقول اسفالت می‌دهد نوروز تمام که شد خبری نیست، مسوولین باید جواب دهند چه کسی پاسخگوی این همه بدبختی‌ها دراین شهر است مگرمردم دهدشت چه گناهی کرده‌اند که اینقدر به حقوق ان‌ها خیانت شده و به خاطر مسایل قومی و وعدم. رسیدگی به پرونده تخلفات شهرداری تاکی شاهد این بدبختی‌ها باشیم مسئولین استانداری و رییس هیات تخلفات استانداری باید دراین خصوص جوابگو این ستم هاباشد چرا نامه تعلیق شهردار از طرف وزارت کشور در استانداری مسکوت ماند چرا بعضی از مسئولین استانداری مسائل خویش قومی را مطرح می‌نمایند در همین جا ما به عنوان نمایندگان مردم اعلام می‌داریم چنانچه در مورد تخلفات و سومدیرت‌ها اقدام نشود از خیلی مسایل دیگر پرده بر خواهیم داشت، ضمن تبریک سال نو به همه مردم شریف دهدشت قول خواهیم داد ما یک ذره در دفاع ازحقوق آن‌ها عقب نخواهیم نشست.

علیرضا خوش‌آیین، رجبعلی حقانی، حجت‌خواه و موسوی‌امجد این نامه را منتشر کرده‌اند.

عضو شورای شهر دهدشت: حضور در جلسات شورای دهدشت به مثابه حضور در سلول انفرادی است / جرأت روبرو شدن با شهروندان دهدشتی را نداریم

عضو منتقد شهردار که حضور خود در جلسات شورا را به مثابه حضور در سلول انفرادی قلمداد می‌کند افزود: شهرداری که باید مانع سد معبر باشد خود شهردار با نصب کیوسک‌هایی سد معبر می‌کند.

شورای شهر دهدشت (1)

رجبعلی حقانی عضو شورای شهر دهدشت در گفت‌وگو با خبرنگاران خود را شرمنده مردم دانست و گفت: پایان سال است و هر چقدر زمان می‌گذرد احساس شرمندگی بیشتری در برابر شهروندان داریم.

عضو شورای شهر دهدشت با بیان این‌که نسبت به وعده‌هایی که دادیم و عملی نکردیم شرمنده مردم هستیم، افزود: دیوار بی‌اعتمادی بین ما و شهروندان و بین شورا و شهردار برافراشته شده است.

حقانی با ابراز تأسف از روند پیگیری پرونده شهرداری دهدشت در استانداری با بیان این‌که به ما گفتند یک ماه تحمل کنید تا رسیدگی شود تصریح کرد: چرا حق مردم در این شهر ضایع می‌شود و چرا مسئولان به داد مردم نمی‌رسند، عیدی مسئولان برای مردم این شهر چیست؟

وی افزود: به ما گفتند یک ماه تحمل کنید، سه ماه تحمل کردیم انتخابات به اتمام رسید و سال رو به پایان است اما آیا مسئولان به وعده‌های خود وفا کردند؟

حقانی موکول شدن اجرای اتوماسیون شهرداری به شنبه و شنبه‌ها در جلسات را یادآور شد و گفت: چقدر شنبه‌ها به آخر رسید و وعده تحقق پیدا نکرد، چقدر حرف دروغ تحویل مردم دادیم.

عضو شورای شهر با بیان این‌که به خاطر وعده‌های عملی نشده جرأت روبرو شدن با شهروندان را نداریم و کسی برای ما ارزشی قایل نیست، گروه اقلیت را برای شهردار فاقد جایگاه خواند و گفت: البته وعده‌های شهردار تنها در اجرای اتوماسیون نبود بلکه ۳ بار از صدا و سیما خبر از بهره‌برداری کمربندی دوم روز شنبه داده بود.

حقانی سوء استفاده حمایتی در شهرداری را از دیگر انتقادهای وارده بر شهرداری دانست و با ادعای بکارگیری نیروهای دلخواه در بدنه شهرداری تصریح کرد: شورا در جذب نیرو برای شهردار جایگاهی ندارد. شهردار هر وقت اراده کند نیرو بکار می‌گیرد.

عضو منتقد شهردار که حضور خود در جلسات شورا را به مثابه حضور در سلول انفرادی قلمداد می‌کند افزود: شهرداری که باید مانع سد معبر باشد خود شهردار با نصب کیوسک‌هایی سد معبر می‌کند.

گزارش: طیبه سعادتی نیک

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد