تاریخ درج خبر : 1395/01/02
کد خبر : ۵۳۸۰۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -
عضو حقوقدان شورای نگهبان خبر داد:

تایید نتایج انتخابات 202 حوزه انتخابیه/ بازرسی 4 و بازشماری یک حوزه

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات با بیان اینکه 4 نفر از منتخبان اصفهان به مجلس دهم راه می‌یابند، گفت: یک نماینده اصفهان در انتخابات میان‌دوره‌ای انتخاب می‌شود.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، سیامک ره‌پیک سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات و عضو حقوقدان شورای نگهبان، با اشاره به تغییراتی که در نتایج انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه اصفهان ایجاد شده، اظهار داشت: شورای نگهبان نتایج بررسی‌های خود درباره انتخابات اصفهان را به وزارت کشور ابلاغ کرده و وزارت کشور بعداً نتیجه را رسما اعلام خواهد کرد.

وی افزود: صحت انتخابات در حوزه انتخابیه اصفهان به طور کلی تأیید شده است، فقط 4 نفر از منتخبان اصفهان به مجلس دهم راه می‌یابند و یک نفر هم در انتخابات میان‌دوره‌ای(همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۹۶) انتخاب می‌شود.

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات همچنین با تأکید بر اینکه اعلام نتایج انتخابات با وزارت کشور است، گفت: تاکنون شورای نگهبان صحت انتخابات در 202 حوزه انتخابیه از 207 حوزه انتخابیه را تأیید و رسما اعلام کرده است، اما در 4 حوزه انتخابیه نیاز به بازرسی و یک حوزه انتخابیه نیاز به بازشماری آراء بوده است و نتیجه بررسی شورای نگهبان در این موارد بعداً اعلام می‌شود.

وی در پایان با اشاره به انتخابات اصفهان خاطرنشان کرد: پیش از نیز مواردی بوده که بعد از برگزاری انتخابات، رأی یکی از منتخبان با بررسی‌هایی که شورای نگهبان انجام داده، باطل شده است، آرای یکی از منتخبان مجلس نهم نیز باطل شده بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بوراحمد گفت:

    توراخدا خبری ازنماینده بوراحمد ودنا نیست خبری بهمان دهیدتاازنگرانی دربیاوریم

پربازديد